1
Тема: Різновиди ходьби
Мета: повторити різновиди ходьби; вдосконалення навичок життєво необхідних рухових дій, використання їх у повсякденній та ігровій діяльності; формування загальних уявлень про фізичну культуру, її значення в житті людини, збереженні та зміцненні здоров'я, фізичного розвитку; розширяти уявлення учнів про корисну та шкідливу для здоров'я їжу формувати уявлення про користь різних продуктів харчування для здоров`я (молочні продукти; м`ясо, риба, яйця; каші; соки, овочі і фрукти); виховання працелюбності, морально-вольових якостей, любові до занять фізичними вправами, потреби у збереженні й зміцненні свого здоров'я та прагнення учнів до здорового способу життя.
Інвентар та обладнання: м’ячі, обручі, комп’ютер, секундомір.
Хід уроку
№ п/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
І. Підготовча частина |
|||
1. |
Шикування у шеренгу. Привітання. Повідомлення завдань уроку |
1 хв |
Постава, зовнішній вигляд |
2. |
Різновиди ходьби: - на носках; - п’ятках; - зовнішня сторона стопи; - внутрішня сторона стопи. - по доріжці здоров’я. - колоді. - канатові. - з навантаженням на голові. |
3 хв |
Руки на поясі Руки в сторону Руки за спину Руки вперед в сторону Руки в сторону |
3. |
Повільний біг. - Крок галоп лівим і правим боком. - спиною вперед. |
3 хв |
Руки на поясі Дивитись через плече |
4. |
Дихальні вправи . Вдих через ліву ніздрю, видих через праву і навпаки. |
По 4 рази |
Вправу виконувати в повільному темпі |
5. |
ЗРВ: “Сова” 1) В.П.- ноги нарізно, руки на поясі. 1-3 колові оберти головою ліворуч 4. В.П. 5-8. те саме в іншу сторону “Метелик” В.п. – ноги нарізно руки попереду 1-3. колові оберти вперед 4.В.п. 5-8 те саме в іншу сторону “Берізка” В.п. – ноги нарізно, руки на поясі. 1. нахил до лівої ноги 2. В.п. 3. нахил до правої ноги 4. В.п. “Жабка” В.п. – ноги нарізно руки донизу пальці в кулак. 1. виконуємо присідання на носках, руки згинаємо в ліктьовому суглобі, пальці рук розводимо. 2. В.П. “Ластівка” В.п.-о.с. 1. руки в сторону нахил тулуба вперед нога дугою вгору 2 в.п “Чайка” В.п. – сід ноги нарізно 1. махом рук нахил до лівої ноги 2. В.п. 3. махом рук нахил до правої ноги 4. В.п. |
12 разів
8 разів
8 разів
8 разів
8 разів
8 разів |
Не поспішаючи, в повільному темпі
Спину тримаємо рівну
Вправу виконувати на видиху з невеликою затримкою
Слідкуємо за вірним виконанням
Вправа виконується поетапно
Вправа виконується з максимальною амплітудою. Чітко виконувати вказівку |
ІІ Основна частина |
|||
1. |
– Яку користь приносять уроки фізичної культури? – Щоб уроки приносили користь, треба дотримуватися правил безпеки. (Повторити правила). Замірювання ЧСС. |
3 хв. |
Звернути увагу на учнів із підвищеним ЧСС. |
2. |
Різновиди ходьби: – в присіді; –з високим підніманням стегна (руки на поясі); – приставним кроком: правим боком, лівим боком; – на п’ятах (руки за головою); – на носках (руки через сторони – вгору, через сторони – вниз) – «змійкою» (руки на поясі); |
8 хв. |
Визначити вид ходьби допомагають малюнки: качка, чапля, міст, ведмідь, метелик, змія. Стежити за поставою і правильною координацією рухів. |
3. |
Міні-бесіда – Чи достатньо займатися фізкультурою, щоб бути здоровим? – Так, ще необхідно корисно харчуватися. Які продукти харчування необхідно вживати, щоб бути здоровими? |
5 хв |
|
4. |
Естафета «Овочі, фрукти та ягоди, молочні продукти». 1 команда збирає зображення овочів, 2 – фруктів та ягід, 3 – молочних продуктів. Ходьба до обруча у напівприсядку. В обручі – тричі присісти. На носках дійти до відповідного малюнка, забрати його. Повертаються – ходьба з підстрибуванням. |
8 хв. |
Ігровий метод організації діяльності. |
5. |
Доповніть речення: «Щоб бути здоровим треба займатися фізкультурою, корисно харчуватися, … . Естафета «Користь здоров’ю» Учні стрибають до обруча, затиснувши м’яч між колінами. Стрибнувши в обруч, дитина бере м’яч до рук і говорить, що корисного для свого здоров’я зробила. Повертаються «змійкою». Замірювання ЧСС. |
6 хв. |
|
ІІІ. Заключна частина |
|||
1. |
Вправи для відновлення дихання. |
1 хв |
|
2. |
Замірювання ЧСС. |
1 хв |
|
3. |
– Які різновиди ходьби повторили? – Що треба робити, щоб берегти і зміцнювати здоров’я? Здоров’я – це сила, Здоров’я – це клас! Хай буде здоров’я У вас і у нас! |
3 хв |
|