Робота в службах обміну миттєвими повідомленнями. Практична робота «Обмін миттєвими повідомленнями»

Про матеріал
Орієнтація процесу навчання на розвиток особистості вимагає більш широкого використання інтерактивних методик у навчанні, які є домінуючими під час проведення саме уроків. Методична розробка уроку інформатики, представлена у вигляді конспекту уроку. Тема: Робота в службах обміну миттєвими повідомленнями. Практична робота «Обмін миттєвими повідомленнями» Мета: розглянути: принципи роботи з програмою обміну миттєвими повідомленнями пояснити: настроювання параметрів облікового запису в програмі обміну миттєвими повідомленнями; навчити: запускати на виконання та завершувати роботу з програмою обміну миттєвими повідомленнями; створіння файлів на тему: ЗНАМЕННІ ДНІ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ (грудень місяць), знаходити співрозмовників і запрошувати їх до мережі обміну миттєвими повідомленнями; керувати списком контактів; розвивати вміння і навички роботи в мережі Інтернет; виховувати інформаційну культуру, етикет спілкування. Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок. Однією з вражаючих можливостей служб Інтернету є спілкування між користувачами, які перебувають у різних точках земної кулі. Спілкування може здійснюватися шляхом обміну текстовими повідомленнями, передачі голосу або відеозображень. Нині існують різні способи такого інтерактивного спілкування, що деколи називаються чатами ( від слова chat - бесіда).Спілкування відбувається в режимі реального часу, коли повідомлення пересилається відразу після їх створення. Обмін повідомленнями здійснюється з великою швидкістю, тому можна назвати їх „миттєвими повідомленнями”.
Перегляд файлу

Тема:  Робота в службах обміну миттєвими повідомленнями.

            Практична робота «Обмін миттєвими повідомленнями»

 

Мета: розглянути: принципи роботи з програмою обміну  миттєвими повідомленнями пояснити: настроювання параметрів облікового запису в програмі обміну миттєвими повідомленнями; навчити: запускати на виконання та завершувати роботу з програмою обміну миттєвими повідомленнями; створіння файлів на тему: ЗНАМЕННІ ДНІ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ (грудень місяць), знаходити співрозмовників і запрошувати їх до мережі обміну миттєвими повідомленнями;  керувати списком контактів; розвивати вміння і навички роботи в мережі Інтернет; виховувати інформаційну культуру, етикет спілкування.

Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

III. Актуалізація опорних знань

1. Експрес опитування

  1. Що таке миттєві повідомлення ?

2 В чому різниця між миттєвими повідомленнями та   електронною поштою?

3 Перерахуйте клієнтські програми (месенджери) для миттєвих повідомлень.

        4. Що потрібно для відео конференцій?

5. Як розшифрувати абревіатуру ICQ?

6. Яке   програмне  забезпечення   використовується  для   роботи з миттєвими повідомленнями?

 

IV. Повідомлення теми і мети уроку, мотивація навчальної діяльності

V. Сприйняття й усвідомлення нового матеріалу

 

Однією з найбільш вражаючих можливостей служб Інтернету є спілкування між користувачами, які перебувають у різних точках земної кулі.

Спілкування може здійснюватися шляхом обміну текстовими повідомленнями, передачі голосу або відеозображень.

 Iснують різні способи такого інтерактивного спілкування, що називаються чатами (від слова chat — бесіда).

Спілкування відбувається в режимі реального часу. Обмін повідомленнями здійснюється з великою швидкістю, тому можна назвати їх «миттєвими повідомленнями».

Програми обміну миттєвими повідомленнями (MSN Messenger, ICQ, Skype тощо) дозволяють спілкуватися в режимі реального часу. Ви маєте вибрати особу, з якою бажаєте спілкуватися. Програма показує, хто з ваших друзів також знаходиться в онлайні, і ви можете запросити одного або декілька друзів для приватного спілкування. Ви також можете обмінюватися файлами (фотографіями, аудіо- та відеокліпами), разом грати в ігри, робити голосові або відеоголосові дзвінки.

Технологія обміну миттєвими повідомленнями несе ті самі ризики, що й електронна пошта та чат. Користувач може відкрити вкладений файл або посилання, що містить віруси, шпигунську програму або матеріал, який є не підходить для дітей. Якщо ви знаєте особу у «реальному житті», тоді спілкування з нею є більш безпечним. Спілкування за допомогою обміну миттєвими повідомленнями завжди приватне, і ви можете контролювати, з ким розмовляєте та скільки часу хочете присвятити розмові.

Найбезпечнішим є спілкування з людьми, яких ви вже знаєте в реальному житті. Потенційно відправити повідомлення вашій дитині може будь-хто. Програми обміну миттєвими повідомленнями мають список контактів, у який можна додавати імена людей, з якими ви хочете спілкуватися. Щоб запобігти отримання дитиною повідомлень від незнайомих людей, скоригуйте настройки програми для блокування контактів будь з ким, хто не міститься в цьому списку.

Онлайнові діалоги можна зберігати. Коли інші особи у чаті побачать, що ви зберігаєте онлайнові діалоги своєї дитини, то це покращить її безпеку. Якщо люди спілкуються в онлайні і знають, що розмови зберігаються, це зазвичай робить їх обережними стосовно тем, які обговорюється в онлайні. Ви можете зберігати окремі розмови або настроїти програму так, щоб вона зберігала всі розмови автоматично.

Обмін миттєвими повідомленнями призначено не лише для дітей і молоді: багато компаній використовують його для спілкування всередині компанії. Наприклад, якщо дитина заходить в онлайн після уроків, коли ви працюєте, можете обмінюватися з нею миттєвими повідомленнями, заощаджуючи тим самим кошти на телефонних розмовах. Крім того, ви можете контролювати використання дитиною Інтернету, оскільки програма обміну миттєвими повідомленнями покаже вам, коли дитина до неї увійшла. 

Як уже вказувалося, найпопулярніші програми для роботи виділити важко. Всі вони відрізняються за видом, мовою інтерфейсу, складністю обслуговування тощо. Навчальною програмою вказуються наступні: ICQ, Windows Messenger, Skype.

Програми для роботи з інтерактивними повідомленнями дозволяють:

  • бачити імена всіх, хто знаходиться в інтерактивному режимі;
  • оперативно відправляти повідомлення;
  • викликати комп'ютери потрібних користувачів;
  • відправляти файли;
  • обмінюватися повідомленнями з групою адресатів.

З програмою ІCQ ми вже працювали на минулому уроці. Програма   Windows  Messenger  зазвичай   Інтегрована  в   Windows ХР (Пуск → Усі програми → Windows Messenger)

На сьогоднішньому уроці більш детально ознайомимося а програмою Skype.

Комунікаційна система Skype відома завдяки низці її особливостей, зокрема безкоштовній голосовій та відеоконференції.

За даними дослідницької компанії TeleGeography 2008 року Skype став найбільшим оператором міжнародного голосового зв'язку — його частка від загального обсягу розмов склала 8 %.

Користувачі Skype по суті роблять телефонні викликни і відеовиклики через комп'ютер, використовуючи програмне забезпечення Skype і Інтернет. Основа системи — безкоштовна комунікація між користувачами програмного забезпечення Skype. Проте продукт також дозволяє користувачам Skype зв'язуватися з користувачами регулярної наземної лінії зв'язку і мобільних телефонів. Це програмне забезпечення зараз доступне безкоштовно для завантаження, але воно приватне і протокол Skype неопублікований.

Виконання комплексу вправ для зняття м'язового напруження. (Варіант 1)

Учитель демонструє роботу програми Skype. У ході демонстрації вказуються також можливості та загальні принципи роботи з програмою.

 

1. Реєстрація користувача

1. Після встановлення за першого запуску програма видасть вікно для реєстрації користувача.

2. Заповнившии форму, потрібно клацнути Далі.

3. У наступному вікні потрібно вказати поштову адресу (уже існуючу) та країну проживання, та клацнути Ввійти.

4. Відкриється вікно програми.

 

2. Основні моменти роботи в програмі

У головному вікні програми для кожного абонента є пункт Меню, у якому вибирають можливі варіанти спілкування чи налаштування.

Найчастіше  використовують  Почати   та Зателефонувати.

Якщо потрібно знайти Абонента, можна використати пункт меню Контакти → Знайти користувача Skype. Дзвінки можна здійснювати за приєднаної звукової гарнітури (навушники та мікрофон).

 

VI. Формування практичних навичок

 

1. Практична робота «Обмін миттєвими повідомленнями»

Інструктаж з техніки  безпеки. Виконання  комплексу вправ для зняття зорової втоми (через 10 хв після початку роботи).

Інструктивна картка

  1. Створіть новий документ Word.
  2. Скачайте з мережі інтернет програму Skype (адреса для завантаження: https://www.skype.com/ru/download-skype/skype-for-computer/)та інсталюйте її.(При інсталяціїї вибрати мову встановлення УКРАЇНСЬКА)
  3. Запустіть програму Skype.

4 Створіть файл на тему: ВИДАТНІ ДНІ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ (грудень місяць) який ви бажаєте надіслати своїм абонентам (вчителю) ( Подія з якою ви бажаєте ознайомити своїх співбесідників).

  1. Знайдіть абонента (вчителя) за вказаним вчителем ім'ям, до­дайте його до своїх контактів.

(Skype вчителя: Луганський кадетський корпус Кремінна)

6 Надішліть повідомлений вчителю. У повідомленні, окрім привітання, повинен бути текст «Я успішно зареєструвався. Про­шу надіслати Skype-імена моїх одногрупників. Прізвище, ім'я».

7. Отримавши Skype-імена одногрупників, поспілкуйтеся між со­вою в текстовому режимі (у довільному порядку). Спілкуючись із кожним новим абонентом, створюйте відповідний скріншот. (PrtSc)

         8 За вказівкою вчителя закін­чіть  спілкування.

         9. Коректно завершіть спілкування, закрийте програму. Збережіть текстовий документ  у власній папці з назвою Прізвище та дата уроку

 

VII. Підбиття підсумків уроку

Самоаналіз роботи учнів. Кожен учень, пригадавши тему та мету уроку, з'ясовує свої досягнення на урок.

 

VIII. Домашнє завдання

Опрацювати конспект уроку та відповідний розділ підручника.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                              Додаток

Практична робота     ДАТА _______________

Тема. «Обмін миттєвими повідомленнями»

 

 

Мета: Навчитися працювати з програмою-клієнтом миттєвих повідомлень; реєструватися в службі обміну миттєвими повідомленнями; обмінюватись повідомленнями; створювати і вести списки контактів.

 

    Питання для підготовки

 

1       Що таке миттєві повідомлення  ?   

         -   Миттєві повідомлення або повніше систе́ма обміну миттєвими повідомленнями  (англ. Instant messeging, скорочено IM) —телекомунікаційна служба для обміну текстовими повідомленнями між комп'ютерами або іншими пристроями користувачів через комп'ютерні мережі (як правило через інтернет). Зазвичай і від початку, це були невеликі текстові повідомлення. Але з розвитком у систему були додані й інші функції, такі як передавання файлів, зображень, звукових сигналів та повідомлень, відео, а також здійснення спільних дій, таких як малювання або ігри.

                2  В чому різниця між миттєвими повідомленнями та електронною поштою?      

                     -   Різниця в тому що при використанні електронної пошти всі передані файли зберігаються  на поштових  серверах І можлива затримка при передачі  також не можливі відео конференції.

 

                3   Перерахуйте клієнтські програми (месенджери) для миттєвих повідомлень

                        - Клієнтські програми служб миттєвого обміну повідомленнями називають ІМ-месенджерами   (англ. messenger - кур'єр, посланець) з Інтернет-пейджерами.

                   Для кожної мережі створено свою клієнтську програму: ICQ, Wincwm Live Messenger,  Messenger, Skype та ін.

 

1. Практична робота «Обмін миттєвими повідомленнями»

Інструктивна картка

1. Створіть новий документ Word.

2. Скачайте з мережі інтернет програму Skype (адреса для завантаження: https://www.skype.com/ru/download-skype/skype-for-computer/)та інсталюйте її.(При інсталяціїї вибрати мову встановлення УКРАЇНСЬКА)

         3. Запустіть програму Skype.

4.Створіть файл на тему: ВИДАТНІ ДНІ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ (грудень місяць) який ви бажаєте надіслати своїм абонентам (вчителю) ( Подія з якою ви бажаєте ознайомити своїх співбесідників).

  1. Знайдіть абонента (вчителя) за вказаним вчителем ім'ям, до­дайте його до своїх контактів.

(Skype вчителя: Луганський кадетський корпус Кремінна)

6. Надішліть повідомлений вчителю. У повідомленні, окрім привітання, повинен бути текст «Я успішно зареєструвався. Про­шу надіслати Skype-імена моїх одногрупників. Прізвище, ім'я».

7. Отримавши Skype-імена одногрупників, поспілкуйтеся між со­вою в текстовому режимі (у довільному порядку). Спілкуючись із кожним новим абонентом, створюйте відповідний скріншот. (PrtSc)

         8. За вказівкою вчителя закін­чіть  спілкування.

         9. Коректно завершіть спілкування, закрийте програму. Збережіть текстовий документ  у власній папці з назвою Прізвище та дата уроку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар знаменних дат

(грудень)

1 грудня

Річниця Всеукраїнського референдуму-1991, коли понад 90% громадян висловились за незалежність України, та Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Результати референдуму 1991 року.

Народилися

Померли


2 грудня

       1015  князь Ярослав Мудрий посів у Києві великокняжий престол

Народилися

Померли


3 грудня[ред. код]


4 грудня[ред. код]

Народилися


5 грудня[ред. код]

Народилися


6 грудня[ред. код]

 День Збройних сил України

Емблема Збройних Сил України

Народилися


7 грудня

Події

Народилися


8 грудня[ред. код]

Народилися

Померли


9 грудня

Народилися


10 грудня

Народилися

Померли


11 грудня

Події

Народилися

Померли


12 грудня

Сьогодні святкують День Сухопутних військ України

Народилися

Померли


13 грудня

Народилися

  •                  1877  Микола Леонтович, український композитор, хоровий диригент, педагог, автор всесвітньо відомої обробки української народної пісні «Щедрик»
  •                  1893  Микола Хвильовий, український прозаїк, поет, публіцист, громадський діяч (ініціатор створення ВАПЛІТЕ)

Померли


14 грудня

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Народилися


15 грудня

  •                  1932  ЦК Компартії України затвердив перелік 82 районів України, куди припинялося надходження промислових і продовольчих товарів за зрив планів хлібозаготівлі
  •                  2000 — В Україні остаточно припинила роботу Чорнобильська АЕС, зруйнований через аварію реактор, що містив 66 тонн розплавленого ядерного пального і 37 тонн радіоактивного пилу, продовжує випромінювати радіацію

Народилися

Померли

  •                  1986  Серж Лифар, французький танцівник і хореограф українського походження


17 грудня[ред. код]

Народилися


18 грудня[ред. код]

Народилися


19 грудня

Народилися


20 грудня

Народилися

Померли

дивитись - обговорення - редагувати - історія
 



22 грудня

Народилися


23 грудня

Народилися


24 грудня

Народилися


25 грудня

Народилися


26 грудня

 

 


30 грудня


31 грудня

Народилися

31 грудня 1991 І́гор І́горович Косте́нко (, Зубрець, Бучацький район, Тернопільська область, Україна  20 лютого 2014, Київ, Україна)  український журналіст, студент-географ, активіст Євромайдану, дописувач української Вікіпедії. Загинув під час протистояння на вулиці Інститутській. Герой України.

 

  •     1877  Гнат Хоткевич, український письменник, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний і громадсько-політичний діяч
  •     1965  Віктор Павлік, український естрадний співак

 

doc
Додано
2 березня 2019
Переглядів
969
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку