Робота з дитячою книжкою.Опрацювання творів на тему «Українські літературні казки»

Про матеріал
Розробка уроку читання для 2 класу з теми "Робота з дитячою книжкою. Опрацювання творів на тему «Українські літературні казки». До уроку додається презентація. На уроці проводиться міжпредметна інтеграція, застосовуються міжпредметні зв'язки: природознавство, українська мова. Опановуються такі методи і прийоми: словесні ,частково пошукові, інтерактивні вправи, повідомлення, індивідуальна та диференційна робота ,робота в групах, ігри з LEGO, творча робота. Тип уроку: урок – діалог.
Перегляд файлу

Тема: Робота з дитячою книжкою Опрацювання  творів  на  тему «Українські  літературні  казки»

«Лисичка і журавель» І.Я.Франко.

Мета: Формування ключових компетентностей : вміння вчитися – організовувати своє робоче місце,планувати свої дії ;доводити роботу до кінця;

загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;

соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших,продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі;

громадянської – усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, здоров’язбережувальної - володіти навичками особистої гігієни і самообслуговування;

предметних компетентностей продовжити знайомити учнів із жанром літературної казки; довести до їхнього відома, що таке справжня гостинність, допомогти розкрити мотиви вчинків дійових осіб, риси їхніх характерів. Удосконалювати навички правильного, виразного читання, розвивати зв’язне мовлення, мислення, творчу уяву, вміння висловлювати оцінні судження. Формувати пізнавальний інтерес до літературної казки, вміння порівнювати з народною.

Сприяти вихованню привітного ставлення до гостей, доброти, вдячності.

Обладнання: малюнки із зображенням Лисички і Журавля, портрет І.Я.Франка, ілюстрації   до казки ,маски  лисички та журавля, аудіо запис казки  https://youtu.be/YuLUtxNGiuQ  , роздатковий матеріал  для групової роботи, цеглинки  LEGO.

Міжпредметні  зв'язки: природознавство, українська мова.

 

Методи і прийоми: словесні ,частково пошукові, інтерактивні

      вправи, повідомлення,  індивідуальна та диференційна робота ,робота в групах, ігри , творча робота.

 

Тип уроку: урок – діалог.

Хід уроку:

І. Організація класу до уроку. Рефлексія настрою

Психологічна  налаштованість

Шкільний  мелодійний дзвінок

Покликав усіх нас на урок.

Тож не будемо гаяти часу

І полинемо разом із класом

У чарівну Країну казок.

ІІ. Підготовча робота до сприймання навчального матеріалу.

  1.               Мовленнєва  розминка

а) Робота над чистомовкою та скоромовкою. Слайд 3

/Лис малий і більший лис

по гриби ходили в ліс/

  • Прочитайте скоромовку пошепки, тихо, голосно.
  •      Прочитайте з інтонацією, що передає задоволення так, ніби розкриваєте велику таємницю.
  1. Гра “Шифрувальник” (Текст і жести – слайд 4)
  2. Релаксація   (слайд 5)

Прикладіть руку до серця. Чуєте, як воно б’ється? Там і живе наша совість. Серце, в якому живе совість, дарує людям найкращі почуття. ( Учитель прикріплює сердечко і пропонує учням пригадати слова, які називають кращі людські якості.)

Співчуття                                   скромність

Чесність                                     любов

Щедрість                                    милосердя

Чемність                                     дружба

доброта                                       радість

-         Сьогодні на уроці, вивчаючи українську  казку, ми з вами будемо вчитися порядності, дружби, гостинності.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

Це дивна країна,

Довкола – чудеса.

І все там чарівне,

Скрізь-диво-краса.

Подумайте, друзі,

Промовте, будь ласка,

Яка це країна?

Згадали? Це ж …(казка)   Слайд 6

  1. Вигук  про прочитану книжку.

 

2)Інтерактивна вправа  Асоціативний  кущ «Казки»

 

2)Повідомлення теми уроку.

 


Йшов собі Журавель,

І зустрів Лисицю

Стали друзями вони,

Все як і годиться.

Та нечемною була

Лисичка-сестричка,

Тому казочка про них

Зовсім невеличка.

Та мораль там непроста

І для всіх дається

Як же казочка про них,

Любі, друзі зветься?

/«Лисичка і Журавель»/

                                                   (Слайд 8)


V. Опрацювання  української  літературної  казки

«Лисичка і Журавель» І.Я.Франко.


Сьогодні ми будемо читати казку Івана Франко. Деяка своїм змістом подібна до народної казки.

Казки написані письменниками, називаються літературними, або авторськими.

1) Інформаційна хвилинка.

Сдлайд 9-10

Іван Якович Франко народився 24 серпня 1856 року. Вчився у сільській школі, а далі у гімназії, яку закінчив у 1875 році. Перший його вірш був про смерть батька. Ще гімназистом надрукував свої перші твори у журналі «Друг». За все життя І.Франко написав понад шість тисяч творів. Серед них і були казки «Фарбований лис», «Лисичка і журавель». Він знав, що діти люблять звірів.

Дякуючи Іванові Франку ми маємо таку науку про Лиса Микиту, яка знадобиться у житті кожному.

Іван Франко написав чимало казок для дітей. Це казки «Коли ще звірі говорили», «Осел і лев», та інші.

Сьогодні ми читатимемо казку «Лисичка та Журавель».

2)Слухання  аудіо – казки  https://youtu.be/YuLUtxNGiuQ

- Слухаючи казку подумайте: якби у вас біла чарівна паличка, як би ви допомогли порозумітися казковим героям?

3.Словникова робота: пояснення слів, читання вголос.

У тексті зустрічаються важкі слова, які ми прочитаємо разом:

заприятелювали

бачите

встромлює

молочком

вгощу

подякувала

дрібненько

розсердилася

пробує

гостинність

наїсться

зареклася

Облизня  спіймавши – залишитися ні з чим.

4. Напівголосне читання казки “ Лисичка  і  Журавель ”

*Вправа  «Скарбничка запитань»

- Хто головні герої казки? …..

5.Хвилинка-цікавинка. Слайди 13-16

*Інформація  «Чому кажуть, що лисиця  хитра?»

* -В  яких  казках  живе Лисичка?

* Цікавинки про лисицю та  журавля.

Фізкультхилинка для оченят.

6.     Авторська майстерня».

*Читання   ланцюжком  звертань у казці.

- Зверніть увагу де у казці є звернення.

    *Читання казки за особами

Автор –

Лисичка –

Журавель –

7.Групова робота

1 група:Вибрати слова, які характеризують Лисичку.

2  група:Вибрати сова, які характеризують Журавля.

/Улеслива, довгоносий, хитра, пухнаста, сірий, руда, нещира, добрий, винахідлива, довірлива, щирий, ввічливий/.

3 група: Відновлення деформованого плану

1. Приятелі.

2. Журавель у гостях у Лисички.

3. Лисичка у гостях у Журавля.

4. Яке частування – таке й дякування.

4 група: Головна думка казки «Лисичка і Журавель»

Яке із прислів’їв виражає головну думку казки?

  •   Зробиш діло – не кайся;

     Вдієш лихо – начувайся.

  •   Яке частування – таке і дякування.
  •   Хто дбає, той має.

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.


1)Гра «Так чи ні?» ( з  цеглинками )

І на кінець уроку пограємо в гру «Так чи ні?»

-Казка вчить нас бути гостинними? – Так.

-Ми повинні бути такими, як Лисичка? – Ні.

-Казка засуджує порядність? – Ні.

-У кожного повинні бути друзі? – Так.

-З друзями потрібно бути доброзичливими? – Так

- Усім потрібно бути чуйними? – Так.

2)Вправа «Крісло автора»

- Уявіть себе автором казки і продовжить її так,

щоб Лисичка заприятелювала з Журавлем.

  1. Самооцінювання учнів  з цеглинками

Завдання  Читалочки :читати бібліотечні книжки (літературні казки), вміти розповідати про прочитані твори.

 


 


 

docx
Додано
28 лютого 2021
Переглядів
1325
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку