Робота з графічними примітивами (УРОК)

Про матеріал
Методична розробка уроку, з предмету ынформатика.Тема програми: Основи технічного редагування та оформлення тексту Тема уроку: Робота з графічними примітивами
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема програми: Основи технічного редагування та оформлення тексту. Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Виконала:майстер виробничого навчання Ольга СЄРІКДодаток 2

Номер слайду 2

Навчальна мета уроку. Закріпити набуті знання, уміння і навички при використовуванні інструментів та команди головного меню для створення, форматування та розміщення графічних примітивів на сторінці публікації у програмі Page Maker. Виховна мета уроку. Виховати в учнів: культуру поведінки при роботі за комп’ютером та в відносинах з одногрупниками; дотримання трудової дисципліни; старанність та активність; бережливе відношення до техніки.

Номер слайду 3

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Актуалізація опорних знань. Що таке примітив? (елементарна фігура: )Які ви знаєте інструменти для створення графічних примітивів? (Лінія, перпендикуляр, прямокутник, еліпс, багатокутник)В якому меню знаходяться ці команди? (Панелі інструментів)Які параметри лінії ви знаєте? (Стиль, товщина, колір)Окрім вище названих параметрів, які ще параметри можна змінювати таким примітивом як прямокутник і еліпс? (заливка)

Номер слайду 4

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Графічні примітиви – це геометричні фігури. Для їх створення існують спеціальні інструменти, показані на малюнку1 – лінія;2 – прямокутник;3 – еліпс;4 – багатокутник;5 – перпендикуляр. Для налагодження параметрів примітивів потрібно виконати подвійне клацання по відповідній піктограмі інструменту

Номер слайду 5

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Лінія. Задати тип лінії та товщину можна викликавши вікно Заказная линия. Для цього потрібно дворазово клацнути по інструменту Лінія або Перпендикуляр. Намалювати потрібну лінію. Або інструментом Лінія намалювати лінію, виділити її за допомогою інструменту Стрілка, зайти в меню Елемент – Линия – Заказная линия.

Номер слайду 6

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Прямокутник. Аналогічно можна скористатися інструментом Прямокутник. Параметри задаються за допомогою наступного вікна Скругленные углы. Для того щоб створити правильний прямокутник потрібно утримувати клавішу Shift при малюванні.

Номер слайду 7

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Еліпс. Для отримання кола натиснути і утримувати клавішу Shift при малюванні. Вікно параметрів дозволяє обрати фон, колір, відтінок примітива та контуру.

Номер слайду 8

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Багатокутник. Аналогічні дії виконуються при створенні багатокутника. Вікно параметрів дозволяє встановити кількість сторін, глибину промінів:

Номер слайду 9

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Групування графічних примітивів. Для виконання групування потрібно виділити інструментом Стрілка всі потрібні елементи, утримуючи натиснутою клавішу Shift. Потім обрати пункт меню Елемент, команду Монтаж, Группировать

Номер слайду 10

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Розміщення примітивів на сторінці відносно один одного. Для того, щоб чітко розмістити об’єкти на сторінці один відносно одного потрібно виконати наступні дії: виділити потрібні примітиви, утримуючи натиснутою клавішу Shift, обрати Елемент – Розмістити об'єкти та в вікні Розмістить об'єкти обрати тип розміщення по вертикалі та горизонталі.

Номер слайду 11

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Розмістити примітиви можна також за допомогою команди Елемент – Монтаж, виділивши перед тим один з примітивів, та обравши один з типів розміщення

Номер слайду 12

Тема уроку: Робота з графічними примітивами. Закріплення отриманих знань : Які інструменти використовуються для створення графічних примітивів? Створити лінію розміром 5 пт і синього кольору. Створити квадрат червоного кольору з жовтим контуром та заокругленими кутами. Створити довільний багатокутник. Розмістити всі створені фігури по центру сторінки.

pptx
Додав(-ла)
Сєрік Ольга
Додано
3 листопада 2021
Переглядів
603
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку