План-конспект відкритого уроку з французької мови
Кушнарьова Т.І.
Тема. Введення нових ЛО з теми. Діалоги з використанням лексики. Розвиток навичок читання
Мета. Ввести нові ЛО з теми; вивчити правила читання ill, y, ti; опрацювати діалоги з використанням нової лексики; почати вивчення les verbes pronominaux та особливості заперечної форми; формувати вміння та навички розуміння тексту на слух; розвивати вміння монологічного мовлення; виховувати повагу до однокласників та до країни, мову якої діти вивчають
Наскрізна змістова лінія: громадянська відповідальність.
Хід уроку
І. Привітання. Діти згадують правило “Présent”
ІІ. Введення правил читання ill, y, ti. Діти записують правила у словники
2.1. Відпрацювання фонетичних правил. Діти читають слова та пояснюють правила читання (p. 36-37)
III.Введення нової лексики з теми. Діти читають слова та звертають увагу на особливості появи значків у певних дієсловах.
D’abord |
Спочатку |
Se brosser les dents |
Чистити зуби |
Puis |
Потім |
S’habiller |
Одягнутись |
Ensuite |
Потім |
Se coiffer |
Причісуватись |
Enfin |
Наприкінці |
Se reposer |
Відпочити |
Se réveiller |
Прокинутись |
Se promener (e→è крім nous, vous) |
Прогулятись |
Se lever (e→è крім nous, vous) |
Піднятись |
Se coucher |
Лягати спати |
Se laver |
Вмитись |
|
|
IV.Введення нової граматичної структури: Les verbes pronominaux (р.19-20). Вчитель пояснює особливості зворотних дієслів. Діти у словниках записують відмінювання дієслова
Je me couche
Tu te couches
Il, elle, on se couche
Nous nous couchons
Vous vous couchez
Ils, elles se couchent
4.2. Заперечна форма. Вчитель пояснює дітям, що частка se входить у заперечення.
V.Вправи на відпрацювання зворотних дієслів. Робота у зошитах. Діти відмінюють дієслова та ставлять їх у заперечну форму
Se laver, se lever
VI.Читання та переклад вірша. Діти читають та перекладають вірш, у якому використані зворотні дієслова
D’abord je me réveille et je me lève
Et puis j’me brosse les dents – cela m’enlève
Ensuite je m’habille et gobe les mouches
Enfin je me promène et je me couche
VII. Робота зі зворотними дієсловами
7.1 Діти вставляють необхідну частку та перекладають. Діти пояснюють, що дієслово стоїть у теперішньому часі
1.Enfin je ____ réveille. 2.D’abord on ____ promène. 3. Puis nous ____ couchons. 4. Ensuite tu ____ lave. 5. D’abord ils ___ réveillent. 6. Puis il ___ brosse les dents. 7.Ensuite elles _____ habillent. 8. Enfin elle ___ coiffe. 9.Puis ____ brossez les dents.
7.2. Діти вставляють необхідне закінчення та перекладають. Діти пояснюють, що дієслово стоїть у теперішньому часі
1. D’abord tu te lèv___. 2. Enfin ils se couch____. 3. Ensuite nous nous promen____. 4. Puis il s’habille___. 5. D’abord je m’habill___. 6. Enfin je me réveill__. 7. Ensuite nous nous lev____. 8. Puis elle se repos___. 9. Enfin vous vous coiff____.
Розминка. D’abord je me réveille Ensuite se me lave Puis je me brosse les dents Enfin je me couche
D’abord je me réveille Ensuite je me coiffe Puis je me promène Enfin je me couche
D’abord je me lève Puis je me lave Ensuite je me coiffe Enfin je me couche |
VIІІ.Аудіювання.
8.1.Діти слухають діалоги, у яких люди розповідають про свій день, та роблять завдання по діалогам
Marie |
Je me brosse les dents |
Je me réveille |
Je me repose |
Je m’habille |
Paul |
Je m’habille |
Je me lève |
Je me repose |
Je me promène |
Anna |
Je m’habille |
Je me brosse les dents |
Je me lave |
Je me lève |
8.2.Робота після діалогу
Vrai ou faux
1.Marie se repose
2.Anna se brosse les dents
3.Paul se coiffe
4.Marie se promène
5.Anna se promène
6.Paul se lève
ІХ.Говоріння. Діти заповнюють таблицю про себе та розповідають класу про частину свого дня.
Se réveiller, se laver, se brosser les dents, s’habiller
D’abord je |
Ensuite je |
Puis je |
Enfin je |
VIII.Рефлексія. Діти повторюють особливості відмінювання зворотних дієслів та нові лексичні одиниці
Додаток
Exercice 1. Провідміняти au présent et à la forme négative
Se laver, se lever
Exercice 2. Вставити необхідну частку. Mettez à la forme négative. Expliquez
1.Enfin je ____ réveille. 2.D’abord on ____ promène. 3. Puis nous ____ couchons. 4. Ensuite tu ____ lave. 5. D’abord ils ___ réveillent. 6. Puis il ___ brosse les dents. 7.Ensuite elles _____ habillent. 8. Enfin elle ___ coiffe. 9.Puis ____ brossez les dents.
Exercice 3. Вставити необхідне закінчення. Mettez à la forme négative . Expliquez
1. D’abord tu te lèv___. 2. Enfin ils se couch____. 3. Ensuite nous nous promen____. 4. Puis il s’habille___. 5. D’abord je m’habill___. 6. Enfin je me réveill__. 7. Ensuite nous nous lev____. 8. Puis elle se repos___. 9. Enfin vous vous coiff____.
Exercice 4. Completez le tableau
Se réveiller, se laver, se brosser les dents, s’habiller
D’abord je |
Ensuite je |
Puis je |
Enfin je |
Exercice 5. Completez le tableau
Marie |
Je me brosse les dents |
Je me réveille |
Je me repose |
Je m’habille |
Paul |
Je m’habille |
Je me lève |
Je me repose |
Je me promène |
Anna |
Je m’habille |
Je me brosse les dents |
Je me lave |
Je me lève |
Exercice 6. Vrai ou faux
1.Marie se repose
2.Anna se brosse les dents
3.Paul se coiffe
4.Marie se promène
5.Anna se promène
6.Paul se lève