План-конспект уроку інформатики у 8 класі на тему: Розділи. Структура документа.Використовується на першому уроці вивчення даної теми. Містить теоретичні відомості по вивченню нового матеріалу та практичне завдання для узагальнення вивченого та закріплення набутих знань на практиці.
Інформатика 8 клас
Тема: Розділи. Структура документа.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів зі структурою документа, його розділами, колонтитулами; закріпити отримані знання на практиці;
розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, картки з завданнями, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
В середовищі програми комп’ютерного тестування MyTest дати відповідіна такі запитання:
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Розділ — це найбільша структурна частина документа, у межах якої основні налаштування редактора (наприклад, розмір і орієнтація сторінки) є сталими. Розділ завершується невидимим символом кінця розділу. Довільний документ містить щонайменше один розділ, який може містити графічні або інші об'єкти.
Розділи використовують:
Розділ містить щонайменше один абзац. При виділенні тексту в окремий розділ у кінці цього тексту автоматично буде вставлено розрив абзацу. Можна вставляти у текстовий документ розділи з інших документів або інші текстові документи у вигляді розділів. Також можна вставляти розділи з текстового документа в інший або у той самий документ у вигляді посилань.
Вставлення розриву здійснюють за допомогою вказівки меню Вставка / Розрив, Макет/Розрив після чого потрібно вибрати бажаний вид розриву і натиснути кнопку Гаразд.
Структура документа — це схема розміщення складових документа.
Багатосторінкові документи краще поділити на частини, розділи, підрозділи, параграфи та інші структурні елементи, щоб легше орієнтуватися у них. Такий поділ у деяких видавничих системах ще називають рубрикацією.
Зміст — перелік назв складових документа з вказанням сторінок — допомагає орієнтуватися у документі, виділити головне і зосередитися на вивченні найцікавішого чи найважливішого. Найкраще розташувати зміст на початку документа й починати перегляд документа саме з нього.
Заголовок — назва структурного елемента документа (частини, розділу, підрозділу, параграфу).
Колонтитул (від французького colonne — стовпець і латинського titulus — напис, заголовок) — заголовкові дані (назва твору, частини, глави, параграфа тощо), розташовані над текстом (верхній колонтитул) або під текстом (нижній колонтитул) кожної сторінки документу.
Колонтитули долучено до поточного стилю сторінки. До будь-якої сторінки, де використано той самий стиль, автоматично буде долучено ті самі колонтитули.
Верхні і нижні колонтитули — це області на верхньому і нижньому полях сторінки, куди можна додавати текст або графічні об'єкти.
Щоб додати до сторінки верхній колонтитул, потрібно використати вказівку меню Вставка / Верхній колонтитул
Щоб додати до сторінки нижній колонтитул, потрібно використати вказівку меню Вставка / Нижній колонтитул / Типовий стиль.
Виноска — це текст-пояснення. Її зазвичай розташовують:
В останньому випадку виноску називають кінцевою.
Біля слова чи вислову, які вимагають пояснення або коментаря, ставлять знак виноски — цифру (з дужкою чи без неї) або зірочку. Цей знак повторюють на початку власне виноски. Знак зірочки використовують тоді, коли виносок у роботі небагато й розташовані вони переважно по одній на сторінці. Якщо використано арабські цифри (як знак виноски), то нумерацію виносок можна зробити сторінковою (у межах однієї сторінки) чи наскрізною (через усю роботу). Знаки виносок мають бути однотипними у межах однієї роботи. Цифри і зірочки пишуть біля слова вгорі, без відступу між словом і знаком, проте після виноски відступ обов'язковий. Розділові знаки ставлять після знака виноски.
Вставлення виноски або кінцевої виноски
VІ. Інструктаж з ТБ
V. Закріплення вивченого матеріалу(Робота з комп’ютером)
Практичне завдання
Колір-блакитний
Штрих ліній- штрих
Товщина лінії – 1пт
Колір лінії - синій
Тіньові ефекти – знизу
VІ. Підсумки уроку
Узагальнення матеріалу уроку, виставлення оцінок.
VІІ. Домашнє завдання
Опрацювати розділ 3.5підручника. Створити текстовий документ « Мої захоплення». Відформатуйте документ до вимог врп.3 ст.117. Надішліть документ на поштову скриньку вчителя.