Презентація до уроку: "Розповідь про правління князя Ярослава у поемі Олександра Олеся «Ярослав Мудрий»"

Про матеріал

Мета: навчити виразно і усвідомлено читати поему, визначати засоби поетичної мови, розповідати про давньоруських князів, висловлювати власні міркування про зміст заповіту Ярослава Мудрого і його актуальність сьогодня, зацікавати історичним минулим українського народу; розвивати зв'язне мовлення, вміння аналізувати поетичні твори; виховувати шанобливе ставлення до заповітів наших предків та осмислене їх виконання.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Розповідь про правління князя Ярослава у поемі Олександра Олеся «Ярослав Мудрий»

Номер слайду 2

Не сваріться, жийте в згоді: Тільки мир збере усе,А незгода, наче вітер,Все по полю рознесе О. Олесь

Номер слайду 3

Кий — легендарний засновник Києва, полянський князь, один із трьох братів (Кий, Щек і Хорив, мали сестру Либідь), які, згідно з «Повістю минулих літ», жили на дніпровських горах і збудували на правому високому березі Дніпра місто, що назвали на честь старшого брата Київ.

Номер слайду 4

Аскольд і Дір. Аскольд і Дір, згадані як у Початковому літописі, так і в Никонівському літописі, були найдавнішими відомими нібито скандинавськими правителями Києва.

Номер слайду 5

Князь Олег. Зробив Київ матір’ю городів руських. Його називали Віщим Олегом.

Номер слайду 6

Князь Ігор. Князь Ігор – київський князь, який консолідував Русь і згуртував «світлих князів руських»

Номер слайду 7

Княгиня Ольга. Ольга — княгиня київська, дружина руського князя Ігоря. Після смерті чоловіка стала регентом при малолітньому синові Святославі та фактичною правителькою Русі у 944—964 роках.

Номер слайду 8

Князь Святослав. Відважний полководець, син князя Ігоря і княгині Ольги, батько київського князя Володимира Великого.

Номер слайду 9

Князь Володимир Святославович увійшов у історію нашого народу як князь-Святитель, який охрестив Україну-Русь і ввів її в християнську цивілізацію.

Номер слайду 10

Ярослав Мудрий. Видатний державний діяч, Великий князь Київської Русі та відомий воєначальник.

Номер слайду 11

Мудрість. Вправа «Ключове слово»Глибоке знання, розуміння, узагальнення чогось, досвід. Мудрість – то досвід, розум – то знання Мудрість у голові, а не в бородіНародна мудрість говорить: «Навчання – велика праця»Не хвалися мудрий мудрістю, ані сильний силою. Прислів’я – це мудрість народу

Номер слайду 12

Олександр Іванович Кандиба

Номер слайду 13

Основні твори. Збірка поезій: «З журбою радість обнялась», 1907 Поема «Княжа Україна», 1920

Номер слайду 14

Словникова робота. Небавом – незабаром. Берло – палиця, оздоблена коштовним камінням, знак влади. Сян – річка в Східних Карпатах. Боян – княжий поет. Пам’ятник Ярославу Мудрому

Номер слайду 15

У яких рядках сказано про красу і велич Києва?Як ставиться автор до Святополка?Як ставились іноземці до Ярослава?За що Ярослава прозвали Мудрим?Прочитайте ще раз заповіт Ярослава. До чого він закликає нащадків?

Номер слайду 16

Цитатний план за темою «Заслуги Ярослава Мудрого перед народом»«Україна зацвіла, як пишний сад». «Люди багатіти почали».«Київ Царгородом другим став».«До палат ішли невпинно чужоземні посланці». «І в Європі честю мали поріднитись з Ярославом».«Але мудрість Ярослава вся була в його ділах».«Не сваріться, жийте в згоді».

Номер слайду 17

Паспорт твору. Тема: зображення часів правління князя Ярослава, якого в народі за його діяльність названо Мудрим.Ідея: уславлення розуму, мудрості, працьовитості Ярослава, що виявилися в «його ділах, у державнім будівництві, владі, устрою, в судах». Основна думка: Не сваріться, жийте в згоді: / Тільки мир збере усе, / А незгода, наче вітер, / Все по полю рознесе.

Номер слайду 18

Не сваріться, жийте в згоді: Тільки мир збере усе,А незгода, наче вітер,Все по полю рознесе О. Олесь

pptx
Додано
6 березня 2023
Переглядів
2200
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку