Дані задачі допоможуть вчителю пояснити або перевірити вміння учнів розв'язувати задачі на об'ємні відношення речовин при хімічних реакціях, які знаходяться в газоподібному стані, якщо о'бєми вимірюються за однакових тиску та температури.
Розрахункові задачі з теми «Об’ємні відношення газів при хімічних реакціях»
1. Обчисліть і позначте об’єм кисню (н. у.), що витратиться в реакції з метаном, якщо утворилася водяна пара об’ємом 180 л.
А 180 л; Б 360 л; В 90 л; Г 280 л
2. Обчисліть і позначте об’єм кисню (н. у.), що витратиться на повне згоряння етену об’ємом 80 л.
3. Етин об’ємом 30 л повністю згорів у кисні. Обчисліть об’єм (н. у.) кисню, що витратиться та об’єм Карбон(ІV)оксиду, який утворився.
4. Під час повного згоряння пропану утворився карбон (ІV) оксид об’ємом 150 л (н.у.). Обчисліть об’єми вихідних речовин (н.у.).
5. На згоряння суміші метану з азотом об’ємом 500 л витрачено кисень об’ємом 900 л (н. у.). Обчисліть масову частку метану в суміші.
6. До складу природного газу входять: метан (масова частка 90 %), етан (масова частка 7 %) і негорючі домішки. Обчисліть, який об’єм кисню (н. у.) треба витратити на згоряння цього газу об’ємом 1 м3.
7. Суміш метану й етену об’ємом 300 л, у якій об’ємна частка насиченого вуглеводню становить 40 %, повністю спалили. Обчисліть об’єм (н. у.) витраченого кисню та утвореного карбон(У) оксиду.