7 клас
Географія
Підготувала: вчитель географії Сомівської філії Зачепилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – Давиденко Ю.О.
Тема уроку: Індійський океан. Географічне положення океану. Рельєф дна. Клімат і води. Органічний світ і природні ресурси. Види господарської діяльності в океані. Охорона природи океану. Вплив океану на життєдіяльність людей прилеглих материків. Практична робота № 12. Позначення географічних об’єктів та течій океанів на контурній карті (продовження).
Мета уроку: поглибити та систематизувати знання учнів про особливості Індійського океану; продовжувати формувати уміння визначати географічне положення океану та характеризувати його дослідження, особливості рельєфу дна, риси клімату та властивості водних мас, неповторність органічного світу; розвивати в учнів самостійність, прагнення самостійно здобувати знання, вміння долати труднощі в навчанні; виховувати цікавість до предмету.
Обладнання: атласи, підручники, доступ до мережі Інтернет, комп’ютер.
Тип уроку: комбінований (дистанційний).
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Підготовка необхідного обладнання, перевірка Інтернет-зв’язку (підручник, атлас, гаджет)
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
Прийом «Картографічна розминка»
Виконати онлайн-вправи
https://learningapps.org/3742942
https://learningapps.org/9101204
(за допомогою вправ згадати берегову лінію Атлантичного океану)
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Прийом «Приваблива мета»
Переглянути відеоролик.
https://www.youtube.com/watch?v=zUj2dN6mDgk
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
https://www.youtube.com/watch?v=J3uMLCDxxAo
Індійський океан |
|
План опису |
Характеристика |
1. Площа океану (млн км2) |
|
2. Середня глибина (м) |
|
3. Максимальна глибина (м) |
|
4. Положення відносно |
|
екватора |
|
нульового меридіана |
|
5. Моря |
|
6. Затоки |
|
7. 3 якими океанами та як пов'язаний |
|
8. Які материки омиває |
|
9. Півострови |
|
10. Острови |
|
11. Будова та рельєф дна |
|
12. У яких кліматичних поясах розташований |
|
13. Температура в приповерхневому шарі (°С) |
|
14. Солоність води (‰) |
|
15. Океанічні течії |
|
теплі |
|
холодні |
|
16. Представники рослинного світу |
|
17. Представники тваринного світу |
|
18. Види господарської діяльності в океані |
|
19. Райони інтенсивного судноплавства |
|
20. Найбільші морські порти |
|
https://www.youtube.com/watch?v=eI9WYN1ufno&list=PLFVSJgZgf7h_JSzDAxrBLm9yvFn8a6xdp&index=178
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Пройти онлайн-тестування.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ, РЕФЛЕКСІЯ
Прийом «Мікрофон»
Пригадайте, що нового ви дізналися та чого навчилися сьогодні на уроці?
Які завдання викликали утруднення? (Повідомте про це вчителя будь-яким зручним для вас способом)
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати відповідний параграф підручника.
2. Виконати завдання практичної роботи № 12 (Індійський океан) (продовження) за посиланням https://learningapps.org/7343855