Технологічна карта дистанційного уроку з біології
вчителя біології
Комунального закладу освіти
Середня загальноосвітня школа №80 Дніпровської міської ради
Черняховської Ангеліни Олександрівни
Тема уроку: Запилення
Клас: 6
Цілі:
Формування ключових компетентностей:
саморозвитку й самоосвіти – створення проблемних ситуацій, уміння розв’язувати завдання, формувати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати та формувати висновки, складати схеми;
інформаційної – відпрацювання спеціальних умінь роботи з додатковими джерелами, умінь правильно відбирати інформацію, робити висновки й узагальнення;
соціально-трудової – вміння, спираючись на отримані знання, самостійно працювати, розвивати гнучкість отриманих знань;
комунікативної – вміння працювати в групі.
Формування предметних компетентностей:
продовжити знайомити учнів з процесами життєдіяльності квіткових рослин;
сформувати знання про основні типи запилення квітів;
дати поняття про перехресне запилення та пристосування рослин до різних способів запилення;
розкрити значення запилення у природі;
розвивати уміння порівнювати біологічні явища та процеси у житті рослин; уміння спостерігати, робити висновки та узагальнення;
розвивати логічне мислення, мову, пам’ять, увагу;
виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища;
любов до прекрасного, інтерес до предмету.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Форма проведення: онлайн-конференція на платформі GoogleMeet.
Обладнання: ноутбук з доступом до мережі Інтернет, інструкційні карти, ілюстрації до уроку, віртуальна дошка Miro, графічний планшет.
Інформаційні навчальні матеріали: персональні друковані зошити-підручники, комп’ютерні навчальні системи Google Classroom, ілюстрації вчителя, відеоматеріали.
Спосіб зворотного зв’язку: обговорення в режимі відеоконференції на платформі GoogleMeet, чат, обмін приватними повідомленнями, веб-сервіс «Google Classroom».
Організація спільної діяльності учнів у шкільному середовищі: відеоконференція, чат в GoogleMeet, робота в групах.
Глосарій з теми дистанційного уроку:
перехресне запилення, самозапилення, штучне запилення.
Список літератури й Інтернет-ресурсів:
- навчальна програма за науково-педагогічним проєктом «Інтелект України» згідно наказу № 734 від 29 червня 2021 року "Про проведення експерименту за темою «Створення й упровадження моделі національного освітнього технопарку з підвищення якості дошкільної та загальної середньої освіти за участі закладів освіти, які працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» на червень 2021 - грудень 2030 роки"
https://docs.google.com/document/d/1HEoh8TP7neJu-PRcNvqD406WewB-GsBs/edit?usp=sharing&ouid=109853938918499149737&rtpof=true&sd=true
- https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi
- Додатковий підручник Біологія 6 клас для закладів загальної середньої освіти авторів Костіков І. Ю., Волгін С. О., Київ, Освіта, 2014 рік.
https://shkola.in.ua/173-biolohiia-6-klas-kostikov.html
- наказ Міністерства освіти і науки України від 21.08.2018 №1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти»;
- лист Міністерства освіти і науки України від 11.08.2020 №1/9 – 430 « Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році»;
№ з/п |
Етап уроку |
Хід уроку |
Додаткові матеріали до уроку, електронні освітні ресурси
|
І |
Організація класу |
1. Привітання, розминка «чую, бачу, працюю». 2. Повторення правил роботи в «GoogleClassroom». |
- налаштування на позитивний настрій; - інструкція щодо роботи в «GoogleClassroom»; - посилання на інструкцію в Google Classroom |
ІІ |
Актуалізація опорних знань учнів |
1. Перевірка домашнього завдання «Перегони» (повторення видів суцвіть, розгадування теми кроку). 2. Робота з картками та зошитом «Різноманітність квіткових рослин». |
- зошит-підручник; - віртуальна дошка Miro https://miro.com/app/board/uXjVOX6KZmw=/ ;
- картки https://learningapps.org/3163883. Автор: marienko2007@ukr.net
|
ІІІ |
Повідомлення теми, мети й завдань уроку |
1. Визначення теми уроку. 2. Оголошення мети й завдань уроку. |
- віртуальна дошка Miro; - зошит - підручник.
|
ІV |
Мотивація навчальної діяльності |
1.Робота на малюнком-схемою. 2.Проблемне питання Яким чином пилок потрапляє на приймочку маточки?
|
- віртуальна дошка Miro; - зошит – підручник.
|
V |
Сприймання та усвідомлення учнями фактичного матеріалу |
1.Перегляд відеофрагменту до уроку та його опрацювання, шляхом виконання відповідних завдань в зошиті: -фізкультхвилинка «Кліпання»; -заповнення схеми «Типи запилення»; -наведення прикладів; -робота з таблицею «Порівняльна характеристика типів запилення»; -технологія «Мозковий штурм» називання пристосувань, що сприяють перехресному запиленню. 5.Оцінювання роботи учнів. |
- посилання на відео https://drive.google.com/file/d/1DEfgKiL92rxGiFTM5dJvkrWI45ZXkvUv/view ; - зошит – підручник; - віртуальна дошка Miro.
- критерії оцінювання навчальних досягнень учнів; - журнал , Classroom. |
VI |
Рефлексія |
Прийом «Мікрофон» Озвучення і запис «Що нового я дізнався?» Фізкультхвилинка «Близько-далеко» |
- бесіда - використання чату в Google Classroom; |
VIІ |
Підсумки уроку |
Узагальнююча бесіда, вправа «Роблю висновок». |
- чат/бесіда. |
VІІІ |
Домашнє завдання |
- опрацювати домашнє завдання до уроку 3 в зошиті відповідно; - повторити основні поняття й терміни. |
- посилання на відеоматеріал до уроку https://drive.google.com/file/d/1DEfgKiL92rxGiFTM5dJvkrWI45ZXkvUv/view . |