Розробка до уроку "Народні герої в мистецтві"

Про матеріал
Конспект до уроку "Народні герої в мистецтві" з поетапним виконанням малюнка
Перегляд файлу

Народні герої в мистецтві

Музичні інструменти

                                                                             Інтегрований урок з мистецтва 5 клас

 

Мета – сформувати ключові компетентності: вміння вчитися: орієнтуватися в часі та раціонально його використовувати; користуватись мобільними пристроями для саморозвитку; здійснювати самоконтроль і самооцінку;

 

загальнокультурної компетентності: знання про особливості національної і загальнолюдської культури; роль мистецтва у житті;

громадської компетентності: усвідомлення своєї належності до соціально- культурного середовища;

інформаційної компетентності: вміння добувати, осмислювати, опрацьовувати та використовувати інформацію з різних джерел, користуватися довідковою літературою;

міжпредметної естетичної компетентності: виявлення естетичного ставлення до мистецтва, світу в різних сферах діяльності людини; виявлення інтересу до духовних і моральних цінностей українського народу;

-    предметних мистецьких компетентностей: ознайомити учнів музичною та образотворчою складовою уроку; поглибити знання учнів про жанри  мистецтва ; сформувати уміння учнів самостійно вивчати історію мистецтва, розвивати вміння практичних навичків працювати з фарбами.

 

 

 

Тип уроку: Інтегрований.

 

Методи: повторення пройденого методом опитування та інтерактивних ігор

  розповідь учителя з використанням засобів аудіо-візуальної наочності;

робота учнів з наочним приладдям ( телефоном, QR-кодом, аналіз музичних фрагментів, зіставлення репродукцій картин з піснями, формулювання висновків у ході бесіди.

 

 

Обладнання:  комп’ютер,  електронні репродукції картин.

 

Хід уроку:

  1. Організація класу
  2. 2. Робота над темою уроку:

 

Звуки бандури

Які емоції у вас викликають ці звуки?

До чого можуть спонукати ці звуки?

(сумувати, творити, мріяти, фантазувати…)

 

Із прадавніх часів до нас дійшли міфи  легенди про героїв – мужніх і хооробрих люде, які боролись з ворогом, ризикували життям заради своєї Батьківщини.

Перед вами живописні картини на тему кобзарів написані в різні роки і навіть століття. Порівняйте, що є спільного і в чому відмінність.

К. Трутовський «Тарас Шевченко з кобзою над Дніпром», 1875

К Трутовський Тарас Шевченко з кобзою над Дныпром 1875.jpg

А. Михалюк  “Бандурист ідівчина”,1954 р

А Михалюк Бандурист ы дывчина.jpg

 

 

 

 

 

 

Олександр Свиргун  “Кобзар”, 2000р

Олександр Свиргун Кобзар 2007.jpg

Про козака Мамая розповідають чимало народних казок, легенд, переказів, приказок. Та чи не найкраще його образ відтворений у народному живописі

Повторення: Що таке жанри мистецтва?

Які жанри мистецтва ви знаєте??

 

Перевірте себе. Перед вами гра «Поділи картини за жанрами»

 

Робота з матеріалом по QR коду

Перегляньте відео про створення бандури на своїх телефонах і придумайте по одному запитанню до тексту

Запитання задаємо іншим командам

Яка ж будова музичного інструменту бандури?

Кілки для кріплення струн (дрібніі деталі можемо малювати за допомогою штампу)

Отвір для звучання (кругла форма)

Бандура має овальну форму (точніше форма вигнутої краплі)

 

Поетапне зображення бандури

  1. Проводимо внизу аркуша заокруглену лінію
  2. Зліва продовжуємо лінію догори трохи зі зміщенням вправо
  3. Носик каплі зрізуємо вправо і з’єднуємо з правою нижньою точкою.
  4. Гриф – дощечку для найдовших струн малюємо вертикально
  5. Завершуємо зверху равликом (закрученою лінією)

  1. Завершуємо зверху равликом (закрученою лінією)
  2. По зрізаній частині каплі справа малюємо потовщення для місця кілків
  3. По центру малюємо отвір для звучання

 

                                            

 

 

Самооцінка:

         Наша команда повністю справилась із завданням

         Ми дуже старались, але не вистачило часу…

         У нас все вийшло, але робота не зовсім охайна…

         Графічно побудова бандури дуже добре, але кольори не зовсім вдало поєднали

 

Підсумок уроку:

         Що таке бандура?

         Яку форму має корпус бандури?

         Цей інструмент улюблений у …

         Який матеріал використовують для виготовлення бандури?

 

Ще хочу додати, що і музика, і образотворче мистецтво постійно нагадують нам про лихе минуле нашої Батьківщини, про славних героїв-козаків, про наш рід, про наші українські пісні, без яких не буде нашого народу. Тому пісні, що співала нам матуся ще в колисці ми ніколи не забуваємо і співаємо їх повсякчас

Рефлексія:

         Мені сподобалось…

         Я зрозумів…

         Мені не вистачило…

         Ого…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А чи не хотіли б ви спробувати зіграти на цьому інструменті?

На телефонах відкрийте додаток «Бандура» і налаштуйте на гру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ще хочу додати, що і музика, і образотворче мистецтво постійно нагадують нам про лихе минуле нашої Батьківщини, про славних героїв-козаків, про наш рід, про наші українські пісні, без яких не буде нашого народу. Тому пісні, що співала нам матуся ще в колисці ми ніколи не забуваємо і співаємо їх повсякчас

 

 

docx
Додано
2 березня
Переглядів
192
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку