Розробка інтелектуального конкурсу "Розумники"

Про матеріал
Розробка інтелектуального конкурсу "Розумники" містить завдання розвиваючого характеру. Мета: навчальна: вчити учнів брати участь у змаганнях; формувати вміння працювати у групі, впевнено демонструвати свої знання; розвиваюча: розвивати інтелектуальні здібності, логічне мислення, творчу уяву, пізнавальний інтерес, пам’ять, спостережливість, мову, швидкість реакції; виховна: виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.
Перегляд файлу

Слов`янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11

 

 

 

 

 

 

 

Інтелектуальний конкурс

 Розумники

 

 

 

             C:\Users\USER\Desktop\загружено.jpg

 

 

                                

 

 

                                    Виховне заняття

Тема: Інтелектуальний гра «Розумники»

Мета: навчальна: вчити учнів брати участь у змаганнях; формувати вміння працювати у групі, впевнено демонструвати свої знання;

           розвиваюча: розвивати інтелектуальні здібності, логічне мислення, творчу уяву, пізнавальний інтерес, пам’ять, спостережливість, мову, швидкість реакції;

           виховна: виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

Обладнання: презентація, музичні файли

Тривалість: 35 хвилин

 

                                          Хід заняття

І. Організація учнів до заняття.

– привітання;

ІІ. Оголошення теми заняття.

  • Вітаю всіх учасників та глядачів на інтелектуальній грі «Розумники». Сьогодні наші команди будуть змагатися за звання «найрозумніших». А допоможуть нам в цьому 5 конкурсів.

ІІІ. Основна частина

  1. Оголошення правил та членів журі.
  • Наш конкурс складається з 5 конкурсів.
  • Головне завдання гравців – якнайшвидше дати правильну відповідь.
  • Ви уважно слухаєте питання. Обдумовуєте його, вибираєте того, хто буде називати відповідь і піднімаєте руку. Відповідає та команда, учасники якої скоріше підняли руку.
  • За кожну правильну відповідь команда отримує 1 ігровий бал.
  • У нашій грі забороняється: викрикувати та робити підказки;
  • Бали підраховують наші члени журі, які в кінці гри оголосять переможців та нагородять їх подарунками.
  1. Представлення команд.
  • А щоб скоріше розпочати наш конкурс необхідно представити наші команди.

1 команда: «Розумники»

Девіз:  Ми хочемо все знати,

            скрізь побувати,

            все знайти і перемагати!

 

2 команда: «Ерудити»

Девіз: Першість ми візьмемо!

           Світ перевернемо!

 

3 команда: «Кмітливі»

Девіз: Ми розумні і кмітливі.

Перемагати завжди в силі!

 

4 команда: «Посмішка»

Девіз:Хай небо ніколи не хмариться,
            Хай люди завжди посміхаються”!

  1. І конкурс «Казковий»
  • Наш перший конкурс пов’язаний з вашими улюбленими казками та казковими героями.
  • Питання:
  • Скільки гномів зустріла Білосніжка? (7)
  • Скільки поросят тікало від вовка? (3)
  • Скільки козенят з’їв вовк?(7)
  • Скільки розбійників обдурив Алі Баба (40)
  • Хто перший знайшов рукавичку у казці? (Мишка)
  • Хто останнім бачив Колобка? (Лисиця)
  • Маленьке, сіреньке, біди наробило.

Щось біле, кругленьке, хвостиком розбило. («Курочка Ряба»)

  • Він зі змієм став до бою – сміливо бився булавою.

Поміркуй ти трошки. Хто це? Хто (Котигорошко).

  • Дівчинка маленька – героїня казки. Відгадайте хто я?

Думайте, будь ласка.У квіточці я спала, Умивалася росою.

Тож мене назвали… (Дюймовочка.)

  • Росте синок, підростає і такий гарний став, що ні в казці сказати, ні пером описати. От підріс він, та й каже: ,, Зроби мені, тату, золотий човник і срібне весельце, буду я рибку ловити і вас на старості годувати “. (Івасик – Телесик.)
  • Молодці! Переходимо до наступного конкурсу

ІІ конкурс «Український»

Питання:

  • У якій державі ми живемо? (В Україні)
  • Яке місто є столицею України? (Київ)
  • Яка найбільша річка України? (Дніпро)
  • Назвіть державні символи України (Герб, Гімн, Прапор)
  • Як називаються гори, які є в Україні? (Карпати)
  • Яка найвища гора Українських Карпат? (Говерла)
  • Яке місто є обласним центром Донецької області? (Донецьк)

ІІІ конкурс «Ребусний»

(Ребуси показані в презентації)

Фізкультхвилинка

(Виконують рухи під мелодію)

ІV конкурс «Логічний»

  • На дубі росло 2 яблука, а на сосні 4. Скільки яблук росло на цих деревах? (0)
  • У школу йшло 5 хлопчиків, а назустріч їм – 4 дівчинки. Скільки дітей ішло в школу (5)
  • Півень, стоячи на одній нозі, важить 3 кг. Скільки він важитиме, стоячи на 2-х ногах? ( 3 кг)
  • З якої тарілки не можна наїстися? (З порожньої)

V Конкурс « Здогадайся»

  • У наступному конкурсі командам буде необхідно здогадатися, що саме об’єднує малюнки на слайдах.

VI конкурс «Загадковий»

  • Наш останній конкурс, покаже, як ви вмієте відгадувати загадки. Тож слухайте уважно!

Через воду він проводить,
А сам з місця вік не сходить. (Міст)

Дерев’яний та довгенький,
Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю,
Усіх діток потішаю. (Олівець)

Він скрізь: у полі і в саду,
А в дім не попаде,
І я тоді лиш з дому йду,
Коли вже він не йде. (Дощ)

Що за хатка – дивина?
З скла прозорого вона.
Табунцями, як у річці,
Рибки плещуться в водичці. (Акваріум)

Без насіння виростає
І міцне коріння має.
Ним їмо і хліб, і суп.
Що це буде, дітки? (Зуб)

Коли хочеш ти читати,
То повинен мене знати,
А коли мене не знаєш,
То нічого не вчитаєш. (Абетка)

Паперовий кораблик щодня

Перевозить у трюмах знання

Після плавання цей корабель

Повертається в рідний портфель (Підручник)

Хто крилатий, гарний, гожий,
На красиву квітку схожий,
Має довгий хоботок,
П’є нектар ним із квіток? (Метелик)

До дітей на кожне свято
Просять в гості завітати,
Бо солодкий і смачний.
Здогадались, хто такий? (Торт)

Лишає він страшні сліди,
Усе він пожирає.
А як даси йому води –
Відразу помирає! (Вогонь)

Музична пауза

  • Це був наш останній конкурс. І поки журі підраховує бали, на нас чекає музична пауза.

IV. Підсумок заняття.

  • Нагородження переможців

 

docx
Додано
1 березня 2020
Переглядів
627
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку