Конспект індивідуального дистанційного уроку з природознавства для дитини з інтелектуальними порушеннями
Тема: Тиждень: назви, послідовність днів тижня. Робочі та вихідні дні.
Мета: навчити орієнтуватися у днях тижня, закріпити знання про назви днів тижня,
розвивати спостережливість, увагу, мислення, пам’ять, зв’язне мовлення, виховувати
дружелюбність, самостійність, дисциплінованість.
Обладнання: презентація «Мнемотаблиця «Дні тижня», карточки з частинами доби,
демонстраційний матеріал, тижневий календар, індивідуальні картки з назвами днів тижня, матеріал до казки «Зайчикові іменини».
Хід уроку
І. Загальнокорекційний етап.
1. Привітання.
2. Нервово-психологічна підготовка.
ІІ. Основний етап.
( Викладання послідовних картинок: ранок, день, вечір, ніч і підписів до них )
Відгадування загадки.
Нас сім братів. Всі ми літами рівні, а іменами різні. (Дні тижня)
( Кожний день має свою назву: перший день – понеділок, другий день – вівторок і т.д.)
а) Читання казки вчителем
Зайчикові іменини
(Вивчаємо дні тижня за допомогою казки)
У великому лісі жив маленький, пухнастий зайчик. Незабаром у нього день народження, а саме - у неділю. Та йому слід поспішати, адже попереду багато справ,- підготовка до святкування. Потрібно запросити усіх лісових звірів!
Та от біда, зайчик зовсім не знає днів тижня і боїться його пропустити. Сидить на галявині та й журиться. А ж раптом йде мудрий їжак, несе на гілочках грибочки. Побачив зайчика і питає:
- Чому ти такий сумний?
- Сумую, бо скоро у мене буде день народження, а я зовсім не знаю дні тижня! Що ж мені тепер робити? Як підготуватися до свята?
- Не журись, зайчику. Я тобі допоможу. У мене є ось такий календар, - тримай його. Ти записуй у ньому все, що робитимеш до свята, а заразом вивчиш дні тижня. І не забувай: що є робочі дні, а є і вихідні!
- Дякую тобі. А приходь і ти до мене на день народження.
- Неодмінно прийду!
Узяв заєць календар та пішов готуватися до свята.
У понеділок (перший день) роздав усім звірятам листівки із запрошенням;
У вівторок (другий день) - назбирав овочі та фрукти для святкового столу;
У середу (третій день) - зробив святкові прикраси;
У четвер (четвертий день) - купив красивий одяг;
У п’ятницю (п’ятий день) - прибрався у хатині;
У суботу (шостий день) - зайчик відпочивав;
Ось і неділя! День народження зайчика-стрибайчика.
Усі друзі лісові завітали на гостини. Подарунки принесли. Як же весело у лісі стало, всі танцюють і співають.
Справжнє свято у зайчати - день народження!
б) Викладання картинок за змістом казки у календарі.
в) Розповідь казки за малюнками з допомогою вчителя
Розкажи казку за малюнками
Добавлянка:
Хто молодець?
Вранці ми із добрим ділом привітали…(понеділок).
Ніченька минула скоро, - трудовий іде . ..(вівторок).
Спритна, вміла, молода, вже настала …(середа).
Йде четвертий день тепер, називається…(четвер).
Діло добре ладиться, як настала…(п»ятниця).
Дома скрізь кипить робота як почався день . ..(субота).
А в суботу з хлібом-сіллю привела сестру …(неділя).
Ось і тижневі кінець. Хто трудився …(молодець).
ІІІ. Заключний етап.
1. Підсумок уроку.
2. Домашнє завдання.