Комунальний заклад «Черкаський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради»
Розробка логопедичного заняття
по подоланню дизграфії
ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ ЗВУКІВ [ф] – [в]
Заняття №4
Автор розробки
Новіцкас Любов Іванівна,
вчитель-логопед вищої категорії,
вчитель методист
2026
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Заняття № __4__ Група ________ Дата
Тема: Диференціація [ф] – [в]
Мета: навчати дітей концентрувати увагу, розвивати короткочасну пам`ять, зосереджуватись, планувати висловлювання, загострювати слухову увагу на диференціації дзвінких і глухих приголосних.
Обладнання: предметні малюнки в назвах яких є звуки [ф] – [в], малюнки фазан, овочі, фрукти
Хід заняття
І .Нервово-психологічна підготовка учнів до заняття
1. Назвіть зображені предмети. Визначте місце глухого приголосного звука [ф]
2.Вправа «Ланцюжок запитань».
-- Назвіть слова тільки з глухими приголосними.
-- Скільки в слові складів?
-- Які голосні?
-- Який склад наголошений?
ІІ. Повідомлення теми і мети заняття.
ІІІ. Творчі завдання для роботи з малюнками
1. Розгляньте малюнки. У перший стовпчик запишіть назви малюнків, у яких є звук в, у другий --- із звуком ф. До слів із звуком в підберіть і допишіть слово ознаки, а до слів із звуком ф - слово дії.
- із словами вишня, виноград, фініки складіть і запишіть речення. Встановіть зв'язок слів у реченні.
Зразок: Вишні ростуть у саду. Вишні ( що роблять?) ростуть; ростуть (де?) у саду.
Складіть з ними два речення і визначте послідовність слів у реченні.
Підкресліть граматичну основу.
ІV. Оволодіння навичками писемного мовлення
Самостійного породження писемного дискурсу
1. Опишіть фазана за універсальним планом опису птахів.
|
Питання |
Відповідь
|
Чи є хвіст? Який?
|
У ________ є _________ хвіст.
|
Інструкція. Уважно розгляньте малюнок, потім складіть опис, використовуючи універсальні запитання.
V. Фонетичний розбір слова
|
1. Слова |
фазан |
|
2. Складів 3. Голосні 4. Наголошені 5. Ненаголошені 6. Приголосні 7. Дзвінкі 8. Глухі 9. Тверді 10. М`які 11 Букв 12 Звуків |
|
VІ. Підсумок заняття
Інтерактивна технологія « Мікрофон».
. Які речення записали?
Назвіть слова із дзвінкими приголосними звуками.