Ясеневопільнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Розробка
першого уроку на тему:
Класний керівник 5 А класу,
вчитель німецької мови
Крстіч Олена Леонідівна
Мета: Ознайомити з легендою про Україну, ЗУНР, формувати патріотичну свідомість, навчати висловлювати свою думку, будувати речення; виховувати відповідальність, працьовитість, старанність і шанобливе ставлення до України, формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси учнів; виховувати в учнів патріотизм, любов до своєї Батьківщини
Очікувані результати:
На кінець уроку знатимуть: легенду про Україну, історичні відомості ЗУНР, історію становлення українського прапора.
формувати національну свідомість школярів;
розвивати пізнавальні інтереси учнів;
виховувати в учнів патріотизм, любов до своєї Батьківщини.
Обладнання: плакат із зображенням карти Євросоюзу; роздатковий матеріал; фото-, відеоматеріали.
Хід уроку
«Стояти ногами і бути серцем в Україні,
а свої голови тримати в Європі»
М.Драгоманов
Дорогі діти, ось і пролетіли веселі канікули і знову шкільний дзвоник покликав вас до праці. Кожен наступний клас – це новий щабель вашого розумового, морального зростання, яке не відбувається само собою, для цього потрібна праця розуму, серця, мязів.
Вітаю вас з початком навчального року, я щиро бажаю щоб ця праця не була примусовою, хай вона приносить вам радість і хороші результати.
Куточків різних на Землі багато.
Європа серед них -- найкраща над усім,
Бо саме тут нас народила мати.
ЄВРОПА --- наш великий спільний дім!
Повідомлення теми і мети уроку
Учитель. Україна – це яскравий, неповторний і такий рідний та близький нам усім світ. Шануймо її, бережімо її, тому що тільки на своїй землі ми можемо відчувати себе захищеними.
Учитель. Діти,а чи знаєте ви, як за легендою українці отримали свою рідну землю?! Я пропоную вам переглянути відео і дізнатися про це.
( Перегляд відео «Легенда про Україну)
Нам є чим пишатися… Чим?
Учні:
Перегляд відеоролика «Сім цікавих фактів про Україну»
А, давайте згадаємо з вами, які ви знаєте державні символи України?
А які символи України ви знаєте? І що ви про них знаєте?
Основна частина
Рушник, писанка, верба, коровай, вишиванка, вінок, калина, барвінок.
Щоб рухатись вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. Здійснити подорож Європейським континентом – мрія! Але мрія здійсненна для кожного, хто візьме участь у грі-подорожі «Європа без кордонів». Візьмість із собою три «валізи»: інтелект, ерудицію, удачу, і ВПЕРЕД!
Завдання: розгадати кросворд
«Україна»
1. Дерево – символ мужності, сили на Україні (дуб).
2. Український воїн у минулому (козак).
3. Один із символів нашої держави (прапор)
4. Збірка віршів Т.Г.Шевченка (Кобзар).
5. Столиця України (Київ).
6. Квітка-символ України (Барвінок).
7. Гори України – (Карпати)
|
1 |
У |
|
|
||||||
|
2К |
|
|
|
|
|
||||
3 |
|
|
|
|
Р |
|
||||
|
4 |
|
|
|
А |
|
|
|||
|
5 |
|
Ї |
|
||||||
6 |
|
|
|
|
Н |
|
|
|||
|
7 |
|
|
|
А |
|
|
|||
3. Робота з батьками
-Що зазвичай бажають люди одне одному, вітаючи зі святами? (Щастя, благополуччя, добра, миру).
- Так, про це мріє кожен. Але щоб зберегти мир на нашій планеті, в нашій країні, примножити добро і домогтися добробуту для всіх, потрібно навчитися розуміти один одного, приймати один одного такими, якими ми є, поважати культуру і внутрішній світ інших.
Україна багатонаціональна, багатомовна, але Україна єдина. Пам’ятаємо, не забуваємо і цінуємо нашу Батьківщину. Збережемо наш патріотизм, віру та силу духу для наступних поколінь.
Підсумок
Наш урок завершується. І на завершення хочу вам запропонувати переглянути 7 чудес України.
169 разів зранку посміхнутись своїй дитині і побажати гарного дня у школі
|
|
Повторити таблицю множення і ділення та охоче вивчити її разом з дитиною
|
П’ять разів на тиждень з цікавістю розгорнути щоденник, щоб дізнатися про успіхи дитини в школі
|
З посмішкою перевірити виконання домашніх завдань дитиною (навіть, якщо пізно приїхали з роботи)
|
169 разів зустріти посмішкою дитину зі школи |
169 разів лагідно запитати дитину, як пройшов день у школі
|
169 разів приготувати смачний і корисний перекус у школу
|
З задоволенням відвідувати батьківські збори, на які запросить вчитель
|
З цікавістю спілкуватися з вчителем стосовно успіхів дитини в школі
|
Охоче та уважно вислуховувати розповіді своєї дитинки про пригоди шкільного життя
|
З радістю на обличчі приймати дзвінки та повідомлення від класного керівника
|
З посмішкою 169 разів побажати своїй дитинці гарного дня в школі
|
Із задоволенням відпускати дитину на шкільні екскурсії, знаючи, що вона в надійних руках
|
Цікавитись відносинами дитини з однокласниками в школі, давати поради
|
|
1 |
У |
|
|
||||||
|
2К |
|
|
|
|
|
||||
3 |
|
|
|
|
Р |
|
|
|||
|
4 |
|
|
|
А |
|
|
|||
|
5 |
|
Ї |
|
||||||
6 |
|
|
|
|
Н |
|
|
|||
|
7 |
|
|
|
А |
|
|
|||
|
1 |
У |
|
|
||||||
|
2К |
|
|
|
|
|
||||
3 |
|
|
|
|
Р |
|
|
|||
|
4 |
|
|
|
А |
|
|
|||
|
5 |
|
Ї |
|
||||||
6 |
|
|
|
|
Н |
|
|
|||
|
7 |
|
|
|
А |
|
|
|||
169 разів зранку посміхнутись своїй дитині і побажати гарного дня у школі
|
169 разів зустріти свою дитину зі школи і почастувати смачненьким обідом
|
Повторити таблицю множення і ділення та охоче вивчити її разом з дитиною
|
П’ять разів на тиждень з цікавістю розгорнути щоденник, щоб дізнатися про успіхи дитини в школі
|
З посмішкою перевірити виконання домашніх завдань дитиною (навіть, якщо пізно приїхали з роботи)
|
169 разів сказати своїй дитинці, що ви її любите понад усе |
169 разів лагідно запитати дитину, як пройшов день у школі
|
169 разів приготувати смачний і корисний перекус у школу
|
З задоволенням відвідувати батьківські збори, на які запросить вчитель
|
З цікавістю спілкуватися з вчителем стосовно успіхів дитини в школі
|
Охоче брати участь у класних заходах
|
Охоче допомогти у виконанні домашніх завдань, з якими не під силу справитись дитині самій
|
З посмішкою 169 разів цікавитись, що дитина робила сьогодні в школі
|
З ніжністю обговорити з дитиною про досягнення та труднощі в школі
|
Цікавитись відносинами дитини з однокласниками в школі, давати поради
|