Розробка поурочного плану "Множення раціональних чисел"

Про матеріал
Урок систематизації та узагальнення знань учнів з теми «Множення раціональних чисел», закріплення навичок виконання відповідних дій раціональними способами розв’язування вправ, що передбачають множення, додавання та віднімання раціональних чисел.
Перегляд файлу

Конспект уроку                 6 клас

 

Тема:   Множення раціональних чисел

Мета:

      Систематизувати та узагальнити знання учнів з теми «Множення раціональних чисел», закріпити навички виконання від­повідних дій раціональними способами розв’язування вправ, що передбачають множення, додавання та віднімання раціональних чисел.

      Розвивати логічне мислення, культуру математичного мовлення, пізнавальний інтерес учнів.

     Виховувати організованість, зібраність, увагу, свідоме ставлення до навчання.

 

Тип уроку: удосконалення знань, умінь, навичок.

 

Обладнання: роздатковий матеріал, таблиця «Множення раціональних чисел», картки із завданнями, підручник з математики (Н.А. Тарасенкова, 2014 р.)

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організація класу. Привітання. Оголошення теми і мети уроку. Перевірка  готовності класу до уроку. Мотивація до вивчення математики.

                                                                          

                                                                                                                                                                                                                «Серед всіх наук,  які відкривають

                                                                            шлях до пізнання законів природи,

                                                                            найбільшою є математика» 

                                                                                                                  Софія Ковалевська

                                                                                                         

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Перевірка виконання вправ 1246, 1249, 1251.

Математичний диктант

Учні у зошити записують тільки правильну відповідь. Кожному варіанту - різне завдання.

Добуток двох числе з різними знаками [двох відємних чисел] має знак…(-;+)

Добуток чисел -5 і 4[2 і -6] є число …(-20;-12)

Обчисліть добуток чисел -8 і -4 [-9 і -3].(32;27)

Добуток чисел 0 і -8 [-10 і 0] дорівнює …(0;0)

Добутком чисел -7 і -1 [-1 і -9] є число …(7;9)

 

ІІІ.  Актуалізація опорних знань.

  • Як помножити десяткові дроби?
  • Як помножити звичайні дроби?
  • Як помножити мішані числа?

 

ІV.  Вироблення навичок та вмінь

 

Виконання вправ з підручника 1256, 1261.

 

Робота в групах з подальшою взаємоперевіркою

(відповіді до завдань записані на відкидній дошці)

 

Письмові вправи:  виконати множення:

 

      І група                                      ІІ група                                     ІІІ група

1)  -12 * 5 = - 60                  4)                  7)      

2) -0,4 * 1,5 = -0,6               5)            8)  

3) 3,4 *(-1,8) = - 6,12          6) -7/12 ∙ 24 = -14                    9)  - 5,6 * 0,002 = - 0,0112

 

Виконання тестових завдань на картках

Тестові завдання

 

1. Обчисліть -11*( -8).

A. 88. Б. -74.

B. -77. Г. -87.

 

2. Обчисліть -12 • (-6).

A. 72. Б. -72.

B. 62. Г. -62.

 

3. Обчисліть -45 : (—15).

A. -3. Б. 5.

B. 2,5. Г. 3.

 

4. У виразі 17а + 5а - 10а + 3 зведіть подібнідоданки.

A. 12а + 3. Б. 12 + 3.

B.  15. Г. 2а + 3.

 

 

5. Розв'яжіть рівняння 4л: = —10.

A. 2,5. Б. -2,5.

B. -6. Г. 14.

6. У виразі їх+ винесіть за дужки спільний множник.

A.7х(1 + у). Б. 1(х + у).

B. х(7 + 7у). Г. у(7х + 7).

 

V. Підведення підсумків уроку    

          На сьогоднішньому уроці  ми систематизували та узагальнили наші знання з теми «Множення раціональних чисел», закріпили навички виконання від­повідних дій раціональними способами розв’язування вправ. Повертаючись до епіграфу нашого уроку можна впевнено стверджувати, що ви пройшли певну частинку тернистого шляху до пізнання законів природи.           

 Запитання до класу:

  • При множенні двох чисел з однаковими знаками ми отримуємо…
  • Добуток двох чисел з різними знаками є число…
  • Якщо один з множників дорівнює нулю тоді…

VІ.  Домашнє завдання:

- повторити правила параграфу 28 на ст. 213-214.

- виконати  множення раціональних чисел: вправи № 1260, 1262, 1265.

 

docx
Додано
24 лютого 2021
Переглядів
248
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку