Розробка позакласного патріотичного заходу

Про матеріал

ТЕМА: ХАЙ ЗОЛОТА ХЛІБИНА БУДЕ НА СТОЛІ, А УКРАЇНА НАША ПРОЦВІТАЄ

Цілі: розширити та поглибити знання вихованців гуртка про процес виготовлення хліба, про працю хлібороба; розвивати мовлення, логічне мислення, збагачувати словниковий запас гуртківців, викликати бажання берегти хліб, поважати працю трудівників поля, обговорити важливість поводження з хлібом, правила хлібного етикету, сприяти формуванню у підростаючого покоління шанобливого ставлення до хліба, вихованню поваги до праці хліборобів та прагнення берегти хліб, виховувати ціннісне ставлення до праці; пробуджувати в дітей інтерес і повагу до сільськогосподарської праці; викликати почуття гордості за працівників полів; виховувати патріотичні почуття: бажання берегти хліб; примножувати здобутки українського народу.

Перегляд файлу

1

 

ПОЛТАВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕВНОЇ ОСВІТИ ІМЕНІ М.В. ОСТРОГРАДСЬКОГО

 

 

 

РОЗРОБКА

ВІДКРИТОГО ВИХОВНОГО ЗАХОДУ

«ХАЙ ЗОЛОТА ХЛІБИНА БУДЕ НА СТОЛІ, А УКРАЇНА НАША  ПРОЦВІТАЄ»

ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ ГУРТКА

                           

                                                    Розробила: Кравченко Людмила Володимирівна,

                                                        керівник гуртка «Екологія»

 

ПОЛТАВА- 2024

ТЕМА: ХАЙ ЗОЛОТА ХЛІБИНА БУДЕ НА СТОЛІ, А Україна НАША  ПРОЦВІТАЄ

Цілі: розширити та поглибити знання вихованців гуртка про процес виготовлення хліба, про працю хлібороба; розвивати мовлення, логічне мислення, збагачувати словниковий запас гуртківців, викликати бажання берегти хліб, поважати працю трудівників поля, обговорити важливість поводження з хлібом, правила хлібного етикету, сприяти формуванню у підростаючого покоління шанобливого ставлення до хліба, вихованню поваги до праці хліборобів та прагнення берегти хліб, виховувати ціннісне ставлення до праці; пробуджувати в дітей інтерес і повагу до сільськогосподарської праці; викликати почуття гордості за працівників полів; виховувати патріотичні почуття: бажання берегти хліб; примножувати здобутки українського народу.
поглибити знання учнів про хліб, народні звичаї, пов’язані з хлібом;  .

Обладнання та матеріали: український коровай на вишитім рушнику, фліпчарт, магніти, набір аркушів у формі зернин, написи «Зерна життя», «Нехай буде мир на землі! Нехай буде хліб на столі!», кольорові фломастери та олівці.

Тривалість заходу: 40 хвилин.

Кількість учасників: 18 осіб.

ХІД ЗАХОДУ

(Звучать фанфари, на сцені з’являються ведучі).

Ведуча 1. Доброго дня, всім присутнім у цьому залі!

Ведуча 2. Ми раді вітати вас на нашому святі

Ведуча 1. «Хай золота хлібина буде на столі,      

Разом: А Україна наша процвітає!»

Ведуча 1. Україна славна хлібом!

                  Чорноземними полями:

                  Колосяться щедро ниви

                  Пшеницями й житами!

Ведуча 2. Україна славна серцем!

                 Слава лине між світами:

                 Всіх нас палко вона любить –

                 Нагодує всіх хлібами!

Ведуча 1.Україна славна дітьми!

                 Її доньками й синами:

                 Які люблять її вірно

                 І відстоюють кордони!

Ведуча 2. Україна славна в світі

                  Величавою душою!

                  Тож традиції її ми

                  Всі дотримуємося справно!

(Звучить мелодія, на сцені з’являються гуртківці і виконують пісню «Батьківська мова»)

Ведуча 1. Хліб – усьому голова, -

                  Народна мудрість каже здавна.

                  І справедливі ці слова:

                  Де хліб, там щастя чаша повна!

Ведуча 2. Хліб для українця – це святиня!

Ведуча 1. Хліб – джерело життя.

                  У ньому - краса праці.

                  У ньому – сила духу,

                   Що долає труднощі.

                   Нехай же хліб стане

                   Для кожного із нас  святинею!

Ведуча 2. Шануймо хліб

                  У цю безхмарну днину

                  І пам’ятаймо ці слова:

Разом: Шануєш хліб – шануєш Україну!

              І все хороше, що тобі дала!

Ведуча 1.  Тому, цінуймо хліб, в усі часи,

                   Як нам прекрасно, і в часи тривоги.

Ведуча 2.  Звучать в хлібах всіх предків голоси

                   І наближають нашу перемогу!

(Звучить мелодія, на сцені з’являються гуртцівці і виконують пісню Н.Май «Пісня про Україну»)

Ведуча 1. В Україні до хліба завжди ставилися дбайливо та з любов’ю, оспівували родючу землю, яка дарує людям головну їжу.

Ведуча 2. Хліб – це символ життя. Тож вклонімося цій святині, щоб одвічно був хліб у кожній хаті. Щоб не черствів, а зігрівав нас своїм теплом.

(Ведучі виходять зі сцени)

Учень 1.   Пахне хліб. Як смачно пахне хліб!

                  Любов’ю трударів і радістю земною.

Учень 2. Візьму я в пуки хліб духмяний,

               Він незвичайний, він святий.

                Ввібрав і пісню, й працю в себе

               Цей хліб рум’яний на столі.

Учень 3. Йому до ніг вклонитись треба,

                Він скарб найбільший на землі.

Учень 1.   Щоб хліб, як сонце сяяв на столі,

                   У кожній хаті, домі та квартирі,

Учень 2. Уклін земний працівникам землі!

                 І сіячам, плугатирям – спасибі!

(Гуртцівці виконують пісню «Любіть Україну»

Ведуча 1. Хліб – один із найпопулярніших продуктів у світі, без якого не обходиться жоден день нашого життя.

Ведуча 2. Ми не уявляємо нашого столу без запашного хліба. Перш ніж потрапити на стіл, хліб проходить довгий шлях від поля до магазину. В нього покладено багато клопіткої праці людей різних професій.

Ведуча 1. Тож пропонуємо вам зіграти в гру «» та перевірити свої знання про хліб та його шлях від лану до нашого столу.

Ведуча 2. А оцінювати ваші відповіді буде наше журі, у складі:

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ведуча 2. Команди, увага! Запрошуємо по одному представнику від команди отримати конверт.

Ведуча 1. Наш конкурс має назву «Дешифрувальник».

         Ваше завдання: протягом 3 хвилин  переставити літери та скласти та записати  назви професій людей, які беруть участь у виготовленні хліба.

ТРОТАРСКТИ                      РАКЕП             НАРОГОМ          РБАЙМОКЕН

        Очікувані відповіді: тракторист, комбайнер, пекар, агроном.

Ведуча 1. Команди, стоп! Час на виконання завдання – вичерпано! Здайте, будь ласка, ваші відповіді журі. Кожна вірна відповідь – 1 бал.

Ведуча 2. Увага, завдання! Протягом 3 хвилин кожна із команд має пригадати та записати на аркушах «Зернах життя» правила поводження із хлібом. Кожна вірна відповідь оцінюється в 1 бал.

Ведуча 1. Команди стоп! Розпочинаємо перевірку правил поводження із хлібом.

Очікувані відповіді:

  •      Цінуй хліб!
  •      Бережи хліб, не викидай окрайці!
  •      Бери стільки, скільки з’їси!
  •      Їж охайно!
  •      Шануй працю людей!
  •      Пильнуй, щоб хліб не падав!
  •      Завжди дякуй за їжу!

Ведуча 2. Отож ми переходимо до наступного конкурсу «Таємниці хліба». Зараз ми перевіримо чи добре ви вмієте відгадувати загадки про хліб?

Ведуча 1. Кожна вірна відповідь приносить команді 1 бал. Кожна із команд відповідає по черзі. Якщо ж команда не  дала вірної відповіді або ж відповіда невірно, право озвучити відповідь має інша командаю. Отож, уага!

Ведуча 2.  Загадка перша.

- Маю жовтий вусок,

Запашний колосок,

Буде з мене мука

Й паляниця смачна.

                 Ведуча 2: відповідь:  пшениця.

                 Ведуча 2: Загадка для другої команди. Увага!

- Кільце непросте,

Кільце золоте,

Блискуче, сухеньке,

Всім смачненьке.

                  Ведуча 2: відповідь:  бублик.

                  Ведуча 1. А зараз пропонуємо перевірити як добре ви знаєте назви

                  хлібобулочних виробів. Отож готові? Розпочинаємо гру «Розсипані літери».

                  Ведуча 2: запрошуємо по три представники від кожної команди.

Ваше завдання: відкрити конверт, переставити літери у словах і записати вірні назви хлібобулочних виробів. Кожна вірна відповідь – 1 бал. Час на виконання завдання – 3 хвилини.

Ведуча 1. Час вичерпано!

Очікувані відповіді:

ДЕЛЬНКРЕ       - крендель

ТЕГБА – багет

САНРУКА  - круасан

КИНЧОП – пончик

КИБЛУБ – бублик

ТАБЕГ – багет

КАГОРИЛ – рогалик

КУШПИМАП – пампушки.

 Ведуча 2: Увага! Команди, стоп! Час на виконання завдання вичерпано! Просимо здати ваші відповіді членам журі для перевірки.

Ведуча 1. Отже, які ж хлібобулочні вироби було зашифровано:

-крендель;

-багет,

- Пончик,

- бублик

-круасан,

- рогалик,

-пампушки.

Кожна вірна відповідь приносить команді 1 бал.

Ведуча 2: А зараз пропоную дізнатися, як же називають хліб в інших народів. Ведуча 1. Для цього команди мають отримати конверти, відкрити їх і переставити літери  та прочитати вірну назву. Кожна вірна відповідь приносить команді 1 бал.

Ведуча 2. Час на виконання завдання – три хвилини. Отож, один, два, три…Розпочали.

Ведуча 1. Команди, стоп! Час вичерпано. Розпочинаємо перевірку!

Ведуча 2. Запитання до першої команди: Як у кавказьких народів називають хліб?

     У кавказьких народів хліб називають – лаваш.

Ведуча 1.      Запитання до другої команди: Як в італійців називають хліб?

      В італійців хліб називають – чабата.

Ведуча 2. Запитання до першої команди: Як у німців називають хліб?

        Як у німців хліб називають  - брецель.

Ведуча 1. Запитання до другої команди: Як у французів називають хліб?

         У  французів хліб називають – багет.

Ведуча 2. А зараз запитання до наших глядачів: Як у євреїв називають хліб?

        У євреїв хліб називають – маца.

Ведуча 1. А в нас, українців, хліб – це святиня. Це один із найпопулярніших продуктів. Без нього не обходиться жоден день українців.

Ведуча 2. А зараз пропонуємо перевірити як добре ви знаєте приказки про хліб. Командам по черзі буде запропоновано прожовжити приказку. Кожна вірна відповідь приносить  1 бал.

      Отож, розпочали!

Ведуча 1. Першими відповідати буде команда__________. Увага!

Без солі – не смачно, а без хдіба …

(Відповіді команди).

(Без солі – не смачно, а без хліба … не ситно).

Ведуча 2. Право надати відповідь має команда___________. Увага!

Щоб хліб мати – треба добре….

(Відповіді команди).

Щоб хліб мати – треба добре працювати.

Ведуча 1. Право дати відповідь має команда____________. Увага!

Мова мовиться, а хліб

(Відповіді команди).

Мова мовиться, а хліб їсться.

Ведуча 2. Право надати відповідь має команда ____________. Увага!

На чорній землі білий хліб ….

(Відповіді команди).

На чорній землі білий хліб родить.

Ведуча 1. Право дати відповідь має команда ___________. Увага!

Без печі – холодно, а без хліба …

(Відповіді команди).

Без печі – холодно, а без хліба голодно.

Ведуча 2. Право надати відповідь має команда ___________. Увага!

Хліб – усьому

(Відповіді команди).

Хліб – усьому голова.

Ведуча 1. Для оголошення підсумків гри на сцену запрошуємо представника журі ________________________________________________________________

(Оголошення результатів гри).

Ведуча 2. А зараз ми запрошуємо учнів 6-Б класу.

Звучить мелодія, на сцені з’являються учні. ( Гуртцівці в руках тримають пучки пшеничного колосся з гофрованого паперу).

Учень 1. Боже! Благослови ти нашу землю,

                 В якій черпає міць село,

                 Що родить хліб для нас насущний,

                 Даруй родинне нам тепло.

Учень 2. Щоб гідна зміна підростала

                І кожен міг достойно жить,

                Щоб Україна наша процвітала

                І сонце сходило в блакить.

Учень 3. Моя земля, моя твердиня

                Надія, міцність і оплот.

                Благослови усіх нас, Боже,

                І нашу армію, і флот!

Учень 4. Дай сили й міцності державі,

                В якій родились й живемо!

Учень 5. Спасибі нашим збройним силам,

                Що всіх нас з вами бережуть!

Учень 6. Дякую тату, за хліб на столі,

                Сонечко в небі, та спокій в сімї,

                Дякую тату, що землю зберіг,

                Тобі поклонюся, рідненький, до ніг…

(Звучить мелодія, на сцені з’являються ведучі й учениця з короваєм у руках).

Учень 7. Нехай колосяться поля,

                І наливне зерно у полі хай буяє.

                Хай золота хлібина буде на столі,

                А Україна, хай завжди процвітає!

Ведуча 1. Хай мирні дні тішать нас щодня,

                  Всі будуть з хлібом і до хліба.

                  Хай усміхнеться щастя нам зоря,

                  І переможе рідна Україна!

Ведуча 2. Хай з перемогою прийде мир,

                  Герої всі повернуться додому.

                  Ми будем кланятись землі,

                  І полю пшеничнім золотому.

Ведуча 1.  За спокій і хліб на столі

                   Я, солдате, дякую тобі!

 

Ведуча 2. Тож пам’ятаймо, хліб – усьому голова!

Ведуча 1.  Колись-таки закінчиться війна,

                   Й хоч буде це, звичайно, не сьогодні,

                   Зітхне Вкраїна, зболена, сумна,

                   І радість душу, врешті переповнить.

Ведуча 2.  Яка важка до миру вже ціна.

                   Нелегко нам дається Перемога.

                   Та тільки знаєм: іншої нема.

                   І вдячні щиро ЗСУ і Богу.

Ведуча 1.  Колись-таки закінчиться війна.

                   Пригорне мати сина, тато – доню.

                   Пектимуть і болітимуть щодня

                   Невиплакані сльози ще солоні.

Ведуча 2.  Який тернистий твій, Вкраїно, шлях.

                   Та вистоїмо, зітхнем на груди повні.

Ведуча 1.  Розтане туга й смуток у очах,

                   А поки що болить гірке сьогодні.

Ведуча 2. На цьому наше свято добігає кінця!

Ведуча 1.  Дякуємо за увагу!

Разом: До нових зустрічей!

(Звучить мелодія, учасників заходу пригощають короваєм).
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

  1.  Бех І.Д. та ін. Національна програма виховання дітей та учнівської молоді в
    Україні / І.Д. Бех [та ін.]// Книга класного керівника: довідково-методичне
    видання / С.В. Кириленко, Н.І. Косарева. – Х.: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2005. С.288-291.
  2.  Воропай О. Перлини української культури: Звичаї нашого народу.
    Етнографічний нарис/ О. Воропай. – Дніпропетровськ: Арт-Вертеп, 2007.
    С. 110-112.
  3.  Друзь З.В. Виховні технології в сучасній школі / З.В.Друзь. – Кривий Ріг:
    КДПУ, 2005.  С.44-46.
  4. Звичаї нашого роду: страви української кухні. - Київ, 2019.  С.45-47.
  5. Карпенчук С.Г. Теорія і методика виховання: навч. посібник/ С.Г.Карпенчук. –К.: Вища школа, 2005.  С. 223–225.
  6. Книга класного керівника: Довідково-методичне видання / С.В. Кириленко,
    Н.І. Косарева. – Х.: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2005. – 560 с.
    Творун С.О. Українські обрядові хліби: на матеріалах Поділля/С.О. Творун. – Вінниця: Книга-Вега, 2006. С.56-58.
  7. Методика виховної роботи з використанням народних традицій: методичні
    рекомендації/ Л.Є.Соколова, І.В.Соколова. – Кривий Ріг: КДПУ, 2000. С.13-15.
  8. Плесконіс А. А. Національна кулінарна спадщина України/ А.А. Плсноніс. - Київ, 2021. С.17-19..
  9. Про організацію та проведення свят у загальноосвітніх та позашкільних
    навчальних закладах України: Методичний лист МОН України від 14.10.04.Ю, № 14/18.1-866// Книга класного керівника: довідково-методичне видання/С.В. Кириленко, Н.І. Косарева. – Х.: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2005.  С.139-140.
  10. Сорока Г.І. Організація виховної роботи: планування, аналіз, методичне
    забезпечення/ Г.І.Сорока. – Х.: Основа, 2005. С.23-26..
  11. Фіцула М.М. Педагогіка: навч. посібник/ М.М.Фіцула. – К.: Академвидав, 2006. С.33-36.
  12. Щербань П.М. Навчально-педагогічні ігри у вищих навчальних закладах/
    П.М.Щербань. - К.: Вища школа, 2004. С.20-21.

 

 

docx
Додано
23 листопада
Переглядів
10
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку