Розробка позакласного заходу "Зоряна година"

Про матеріал

Традиційно в закладі проводимо "Літню астрономічну школу", яка збирає в дружнє коло "романтиків-однодумців". Невід'ємною її частиною є цікаві заходи для учнів. Дана гра є прикладом того, що навіть предмет, на вичення якого відводиться всього лише 0,5 год на тиждень, діти вчать із задоволенням.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Астроном і Я

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Спостереження за небесними тілами. Основа астрономії — спостереження. Вивчаючи потоки електромагнітних хвиль від небесних світил, астрономи не тільки змогли визначити відстані до них, дослідити фізичні умови в їхніх надрах, встановити хімічний склад їхніх атмосфер, з'ясувати внутрішню будову, але й накреслити шляхи їхньої еволюції впродовж мільярдів років.

Номер слайду 4

Кеплер. Бруно. Галілео. Птолемей. Браге. Коперник

Номер слайду 5

Радіотелескоп. Гномон. Телескоп. Ньютона. Телескоп. Галілея. Гамма-телескоп. Телескоп Хаббла

Номер слайду 6

Меркурій. Марс. Уран. Сатурн. Юпітер. Венера

Номер слайду 7

ІоЄвропа. Титан. Ганімед. Калісто. Фобос

Номер слайду 8

Альтаїр. Альдебаран. Вега. Денеб. Регул. Бетельгейзе

Номер слайду 9

Велика ведмедиця. Змієносець. Пегас. Плеяди. Андромеди. Мала ведмедиця

Номер слайду 10

Нова зоря. Пульсар. Наднова зоря. Чорна діра. Нейтронна зоря. Квазар

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Номер слайду 13

Цікаві факти

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Це фото зроблено космічним телескопом "Гершель" 20 травня 2010 року. Кожна точка - це ціла галактика. Відстань до галактик 10-13 мільярдів світлових років від Землі.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Найбільший телескоп у світі…Будується на Гаваях. За допомогою цього телескопа можна буде спостерігати райони Всесвіту, що знаходяться від нас на відстані в 13 мільярдів світлових років, тобто заглядати в минуле, бачачи світ таким, яким він був незадовго після Великого вибуху.

Номер слайду 18

З'ясувалося, що Всесвіт розширюється не такими швидкими темпами, як вважалося раніше. Скоректований і її склад: 68,3 відсотка займає темна енергія, 26,8 відсотка - темна матерія і 4,9 відсотка - звичайна матерія.

Номер слайду 19

Астероїд 274301 був відкритий в Андрушівської астрономічної обсерваторії, розташованої в Житомирській області. Небесне тіло обертається навколо Сонця на відстані близько 2,3 астрономічних одиниць (близько 344 мільйонів кілометрів), а один повний оборот робить за 3,68 року.

Номер слайду 20

Велика Ведмедиця насправді не є сузір'ям - це астеризм. Так називаються зоряні скупчення розташовані дуже далеко один від одного, в різних галактиках. Земля знаходиться в особливому положенні щодо цього астеризма, тому нам здається, що зірки лежать в одній площині.

Номер слайду 21

Місяць…Насправді він має форму яйця. Якщо ви йдете по вулиці і поглянете на Місяць, то побачите, що один з його малих торців буде дивитися прямо на вас. Також варто зазначити, що місячний центр – це не центр в геометричному понятті, він знаходиться приблизно в 2 км від нього. У Землі, до речі, теж є опуклості в середній частині.

Номер слайду 22

З кожною секундою Місяць віддаляється від нас. Щороку Місяць краде енергію обертання Землі і використовує її для просування на 4 см вище своєї орбіти. Вчені кажуть, що коли Місяць тільки сформувався (4,6 мільярда років тому), він перебував на відстані 22530 км від Землі. Зараз же ця відстань складає більше 450000 км. Між тим, швидкість обертання Землі сповільнюється – дні стають все довшими і довшими. Зрештою, якщо так буде продовжуватися, то земний день стане дорівнювати дню на Місяці.

Номер слайду 23

Перші теорії утворення Місяця передбачали, що він утворився зі первинної газо-пилової хмари разом із Землею (як подвійна планета).Інші вчені пропонували теорії, за якими Місяць утворився в якихось інших місцях сонячної системи, збіднених залізом, і був захоплений Землею пізніше. Однак захоплення такого великого космічного тіла, як Місяць із далекої орбіти видається вкрай малоймовірним. Тому час від часу виникали гіпотези про відокремлення Місяця від Землі. Зокрема, таку теорію пропонував Дж. Дарвін (син Ч. Дарвіна). Останнім часом набули популярності теорії, за якими Місяць утворився внаслідок зіткнення із Протоземлею Тейя.

Номер слайду 24

Дякую за увагу!

Номер слайду 25

pptx
До підручника
Астрономія (рівень стандарту) 11 клас (Головко М.В., Коваль В.С., Крячко І.П.)
Додано
28 березня 2018
Переглядів
1234
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку