Розробка уроків з обслуговуючої праці для дистанційного навчання.7 клас.Фартух

Про матеріал
Розробка уроків з дистанційного навчання для учнів 7 класу з обслуговуючої праці. Тема "Технологічний одяг для кухні.Фартух". Використана презентація не мною створена, але редагована.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

фартух для кухні своїми руками

Номер слайду 2

Однією з найбільш корисних речей на кухні можна назвати фартух. Його не обов’язково купувати : процес самостійного пошиття цього кухонного приладдя не займе багато часу. Основне призначення фартуха полягає в забезпече-нні захисту одягу від плям у процесі готування та виконання інших домашніх справ. У багатьох народів ця річ, окрім практичної, виконує ще і декоративну функцію. Носіння фартухів було особливо модною кілька років тому — за часів молодості наших бабусь. Потім фартухи майже зникли зі списку повсякденного одягу, але зараз вони знову повертають свої позиції. Популярність цієї речі пояснюється тим, що вона виконує і утилітарне, і естетичне призначення. Ошатний фартух здатний підняти настрій: втомлені господині, глянувши на його красивий дизайн, з особливим запалом беруться за виконання домашніх справ.

Номер слайду 3

Вибір матеріалу З якої тканини можна зшити фартух? Для найбільш простого предмета домашнього одягу, призначеного для носіння на кухні, вибрати потрібний матеріал не так просто — слід врахувати кілька моментів. На кухні господині більшу частину часу проводять за приготуванням їжі. Цей процес супроводжується контактом одягу з продуктами і забрудненнями, щоб уникнути появи плям на повсякденних речах використовують фартух. Цю кухонну приналежність доведеться регулярно прати, багато плям піддаються виведенню, тому тканину для пошиття слід вибирати зносостійку, з якою легко видаляти забруднення, і здатну витримувати агресивний вплив порошків. Для пошиття кухонних фартухів кращим рішенням стануть лляні та бавовняні тканини. Текстильні вироби з цих матеріалів практичні і виглядають привабливо.

Номер слайду 4

Порада:  вибираючи тканину для фартуха, переконайтеся, що її оборотна сторона не буде фарбуватися — залишати фарбувальних слідів на основний одязі. При виборі забарвлення орієнтуйтеся на індивідуальні переваги, певні рамки відсутні. Хороша ідея — підібрати колір матеріалу для фартуха з урахуванням його сполучуваності з обробкою приміщення (схожих тонів або, навпаки, контрастні). Забруднення на однотонних фартухах, як правило, більше кидаються в очі, а отже, навіть більш забруднене кольоровий ділянку кухонних одягу буде виглядати охайнішим однотонного. Незалежно від того, яку фарбу ви виберете, не нехтуйте регулярної пранням фартуха. Тканини темніших тонів приховають забруднення, але виглядають вони похмуро, а справи по дому в такому костюмі будуть сприйматися, як обов’язок. Не варто керуватися тільки міркуваннями практичності: естетична складова, здатна подарувати гарний настрій, також важлива.

Номер слайду 5

Створення викрійки Створення викрійки виконується в кілька простих кроків: зняття розмірів (довжини і ширини фартуха і нагрудника, напівобхват талії, довжини зав’язок); підготовки ескізу майбутньої речі;  промальовування креслення у відповідності з розмірами або копіювання відповідної моделі з журналів, присвячених шиттю;  перенесення креслення на матеріал (при цьому враховуються всі припуски, необхідні для швів, для максимально ефективної витрати тканини);  розкрою матеріалу.

Номер слайду 6

Викрійки фартухів для кухні своїми руками

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Хід роботи Викройку накласти на тканину. Обмальовуємо великі детали викройки, промальвуємо витачки, припуски на шви та підрубку. Перед розкроєм обов’язково перевірити правильність розташування деталей — напрамок дольових ниток, малюнок, наявність всіх частин виробу та позначок.

Номер слайду 10

Начинаємо шити з виточок. Тканину скласти по лінії середини виточок лицевої сторони в середину. Стачати, починаючи від верхнього зрізу, міцно зав’язати нитки. Виточки прасувати до середини фартуха.

Номер слайду 11

Пришиваємо накладний карман. Припуск по верхньому зрізу прасувати на виворітну сторону, підгорнувши двічі на ширину 1.5 см і підгорнути до ширини 1 см.. Зашити верхній зріз на відстані 1 см. На лицевій стороні кишені нашити мереживо нитками під колір мережива.

Номер слайду 12

Пояс скласти навпіл, лицевою стороною, припуски на шви підігнути та попрасувати.

Номер слайду 13

Пояс скласти лицевою стороною внутрь. Края поясу стачати і зрізати припуски до 0.5 см, на краях строчок припуски зрізати по діагоналі не доходя до шва 0,2 см.

Номер слайду 14

Післе пошиття випрати та випрасувати.

Номер слайду 15

Номер слайду 16

ppt
Додано
4 листопада 2021
Переглядів
1760
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку