Я досліджую світ
1 клас
Тиждень 11
Тема тижня: МОДА
Тема дня: Що означає бути модним? Як виявляти свою неповторність?
Мета:
Завдання:
Очікувані результати учіння:
Обладнання: мультфільму «Корисні підказки. Зустрічають за одежею», зображення одягу, паперові заготовки елементів одягу, вирізки із журналів мод, клей, ножиці, ватман.
Перебіг заняття
1. Ранкова зустріч
1.1. Привітання.
Треба разом привітатись
- Добрий день! Добрий день!
Дружно, весело сказати:
- Добрий день! Добрий день!
Вліво – вправо повернутись:
- Добрий день! Добрий день!
Один одному всміхнутись:
- Добрий день! Добрий день!
За першим разом слова «Добрий день!» промовляє вчитель, а за другим і наступними – усі діти. Першим/-ою покажіть рухи («повернутись», «всміхнутись»), а діти, відповідно, мають наслідувати ці рухи.
1.2. Оголошення теми уроку
Діти, яка тема нашаго тижня? (Мода)
- Давайте згадаємо про що ми дізналися на попередньому уроці?
Гра «А що в коробці?»
Давайте подивимось, що в ній є. По черзі витягніть із коробки предмети: ножиці, нитки, голки, наперсток, сантиметрову стрічку, ґудзики, клаптики тканини тощо.
Діти, як ви думаєте, що робила Попелюшка за допомогою цих речей? (шила, пришивала ґудзики, виміряла тканину, вирізала потрібні деталі одягу)
2. Опрацювання нової теми
2.1.Складання ланцюжка слів
У кожного в руках є один блок лего, дівчатка називають одяг, який носять вони, хлопці- свій, вчитель іде між рядами, вони кріплять йому свої лего, утворюються 2 вежі, порівнюємо їх, можна сказати, яка більше і на скільки?
2.2. Гра з переодяганням «Неповторний стиль»
Подивіться, діти, скільки предметів одягу ви перелічили, дівчатка носять спідниці і блузки, хлопці сорочки і штани,
але ж ми не носимо однакові речі? Чому?
(діти відповідають, говорять свої припущення)
Щоб відрізнятись, щоб було зручно і так далі.
- Чи може одяг багато розповісти про людину?
-Чи однаково люди одягнені на вулиці?
Коли люди носять різний одяг, кажуть, що кожен з них має свій стиль
ВИВІШУЄМО слово СТИЛЬ
Стиль одягу – це те, що нас виділяє. Це наша візитна картка.
Я вам пропоную пограти в гру «Відрізни нас за стилем»
Стиль залежить від віку, професії,національності, соціального статусу.
2.3. Групова робота
Щоб відповісти на питання неповторності і унікальності пропоную гру «Відрізни нас за стилем»
В нас є близнючки, дві дівчинки, який стиль підходить кожній?
Ви вже розпізнали за характером дівчаток,
а зараз підберемо їм одяг і створимо кожній з них свій стиль.
(2 команди, вчитель відмічає проміжок часу)
Треба мати хусточки, обруч для волосся, пасок, брошки
Діти одягають кожну з учасниць
ПІДСУМОК КОНКУРСУ
- Діти, ви знаєте, як з'являється модний і гарний одяг?
- Хто такий модельєр?
- Ви хочете знати?
3. Ознайомлення з професіями людей, які створюють одяг.
3.1 Робота з фотографіями
Складаючи ланцюжки кубиків лєго, ми побачили, як багато існує різного одягу.
Щоб його створити працює дуже багато людей.
Одні придумують і малюють одяг – це модельєри;
з них починається довгий шлях одягу від задуму до реального виробу.
Слово вивішуємо на дошку МОДЕЛЬЄР. Подивіться на ці фото – на них зображені модельєри і малюнки, які вони створили, як би ви описали роботу модельєра
3.2. Професія – кравчиня, кравець
Задум модельєра втілює людина , професієя якої називається – кравець або кравчиня. Пропоную переглянути наступні фото. Що роблять кравці? ( вирізають його із тканини, тобто кроять) – це кравці;
3.3.Професія - швачка
а ще інші зшивають тканину, щоб вийшов готовий одяг – це швачки.
(Мультимедійна презентація.) Вивішуємо слова на дошку
3.2.Фонетична розминка
Скільки букв в слові кравець, а в слові швачка, чи будуть схожі моделі цих слів? Складіть моделі слів. Чим відрізняються?
4. Робота в групах
4.1. І Модельери (створити святковий ескіз одягу, використовуючи оздоблення)
4.2.ІІ група Кравчині – (вирізати елементи одягу)
4.3. ІІІ група Швачки (скласти із елементів одягу сам одяг - зшити) які навички повинні мати швачки?
4. 4. Закріплення фонематичних знань.
З якими новими словами ми познайомились на уроці?
Вчитель проводить перевірку виконаного завдання колективно.
5. Відгадування загадок про одяг.
(На дошці вивішуються предметні малюнки – відгадки до загадок).
6. Підсумок заняття. Рефлексія.
- З яким настроєм закінчуєте заняття?
- Про що цікаве дізналися? Що означають слова кравчиня, модельєр, швачка? . Складання речень зі словами МОДЕЛЬЄР, КРАВЧИНЯ, ШВЕЯ.
-Що важливе в одязі для людини в першу чергу?