Урок №20
Підводні мандри
Мета:
- закріпити значення засобів музичної виразності в музиці, закріпити на виконанні ритмічної вправи поняття «довгі та короткі звуки», розвивати вокально-хорові навички, почуття ритму,
- розвивати навики групового та сольного виконання пісень.
- збагачувати учнів щодо художніх образів в музичному мистецтві;
- розвивати здатність аналізувати і порівнювати, вчити висловлюватись про сюжети муз. творів;
Музичний матеріал: вірші А.Олєйнікової, музика В.Івченка «Морський бичок» - розучування;
М.Римський – Корсаков «Океан – море синє» з опери Садко», тема Моря з Сюїти «Шахеразада» - сприймання; фізкультхвилинка «Кроком руш», ритмічна вправа «Ритмічний океан»,
Тип уроку - комбінований
Обладнання – телевізор, колонки.
Хід уроку
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав
То ж і ми часу не гаймо,
Привітання заспіваймо
Привітання
-Добрий день, вам діти! Я вітаю вас!
-Здрастуйте учитель! Здрастуй, любий клас!
3. Оголошення теми уроку
- Перегляд відео про підводний світ, визначення теми.
https://youtu.be/aI3yNckfSvU?t=32
- Молодці, ви здогадались, що ми сьогодні будемо спілкуватись про море та його мешканців, тема уроку: «Підводні мандри». Ми ближче познайомимось з морем та його цікавими мешканцями, пригадаємо засоби музичної виразності та їх значення для композитора, будемо дружно виконувати ритмічну вправу та розучимо нову пісеньку про морського мешканця.
4.Вивчення нового матеріалу
Вода ї основою життя на нашій чудовій планеті. У її незвіданих глибинах мешкають незвичайні за формами, розмірами дивовижні створіння.
1.Сприймання «Океан-море синє» з опери «Садко».
https://youtu.be/OacmAjLVxkk
- Яке море змалював композитор за настроєм?
- Які картини ви уявили? (відповіді учнів)
Як засоби музичної виразності використав композитор? (темп - помірний, динамічні відтінки - не дуже голосно, голосно, поступово підсилюючи, поступово затихаючи – зображення хвиль)
2. Слухання теми моря з сюїти «Шахеразада»
https://youtu.be/FSClrZqHFhY
- Яке море змалював композитор за настроєм?
- Які картини ви уявили?
- Що спільного і відмінного в цих двох темах? (темп - помірний, динамічні відтінки - не дуже голосно, голосно, поступово підсилюючи, поступово затихаючи – зображення хвиль)
2. Фізкульхвилинка
https://youtu.be/cUmvYKFcP2g
3. Розспівка
4. Розучування пісні
- Сьогодні ми вивчимо нову пісню, а про кого вона ви дізнаєтесь, розгадавши загадки.
|
б |
а |
р |
а |
б |
а |
н |
|
|
р |
и |
б |
и |
|
|||
|
ч |
о |
р |
н |
е |
|||
в |
о |
д |
а |
|
||||
р |
а |
к |
||||||
https://youtu.be/Ujvxb1oVYRk
-Сприймання, вивчення по-фразах, виконання в парах, сольно.
5. Ритмічна вправа
https://youtu.be/kUBeT1AERgc
Гра «Так» чи «Ні». Якщо відповідь «Так»- підняти руку.
6. Підсумок
- Що нового ви дізнались на уроці?
- Що цікавого?