Конспект уроку математики у 1 класі
Тема уроку. Число і цифра 5. Склад числа 5.
Мета: формувати поняття про число і цифру 5; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 5;
розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: презентація, конверти для груп з завданнями, набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі: математична освітня галузь, природнича освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.
За формою проведення – урок-дослідження.
Форми організації освітньої діяльності: індивідуальні, парні, групові.
Очікувані результати:
Хід уроку
І Організаційний момент
1. Організація класу
- Діти, в строк дзвенить дзвінок –
Починаємо урок.
- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.
2. Психологічне налаштування на роботу на уроці
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примовку.
Щоби гарно працювати,
Треба нам увагу мати,
Працьовитість і уміння,
Та ще трішечки терпіння
Гарні риси всів ми маєм,
Тож урок розпочинаєм.
Ми не будем гаять час,
Бо знання чекають нас.
3. Iнтерактивна вправа «Мікрофон»
IІ Контроль і корекція знань
Невідомо як це сталось,
Тільки цифри заховались.
Всі розбіглись хто куди.
Хоч не сталось би біди.
Вірю в те, що ви, малята,
Зможете їх відшукати.
Їх гарнесенько шукайте,
А знайшовши – називайте.
- Діти, з якими цифрами ми вже познайомилися?
- Покажіть їх на нашому полотні.
- Діти, розгляньте малюнок і розфарбуйте стільки предметів, скільки вам підказує цифра.
3. Вправа «Назвіть сусідів»
- В будинок цифри ці зайшли.
Ось – цифра 2, а онде - три.
Вони не вірять, що ви, малята,
Сусідів зможете назвати?
- Назвіть «сусідів» чисел 2, 3.
4. Приклади на порівняння
Цифри нам не вгамувати,
Б’ють веселощі за край.
Зможемо їх порівняти.
Друже, приклади складай!
III Повідомлення теми і мети уроку
Наші пальчики рахують.
Треба їх порахувать:
Раз, два, три, чотири, п’ять.
Завітала цифра нова,
І весела, і чудова.
Її будемо вивчати
І предмети рахувати.
IV Вивчення нового матеріалу
Ці чотири олівці
Я тримаю у руці.
Ще один додам швиденько.
Порахуйте їх скоренько.
Хто розумний, хто з вас вправний
Хто у школі був не марно?
Хто зуміє здивувать?
Скільки олівців тут? П’ять!
Технологія «Асоціативний кущ»
- Назвіть, яких предметів у класі по п’ять.
- А чого у вас вдома по п’ять?
- Число п’ять позначається цифрою 5.
- Послухаємо пісеньку про цифру, з якою ми сьогодні познайомилися – про пятірку.
Цифри люблять танцювать:
Один, два, три, чотири, п’ять.
Цифра п’ять найвеселіша,
Кличе до танку скоріше.
Нумо з нею танцювать:
Один, два, три, чотири, п’ять.
Щоб новеньке щось створити,
Беремо ми LEGO, діти.
Знов він нам допомагає:
З нами цифру п’ять збирає.
Чом пятірочка сумна?
Місця не знайшла вона.
Ми підкажем, діти, вмить:
За четвіркою стоїть.
а) Аналіз цифри
- Цифра 5 складається з маленької прямої палички, правого півовала і горизонтальної хвилястої лінії. Спочатку пишеться маленька пряма паличка. Починають її писати трохи правіше за середину верхньої сторони клітини (як і цифру 4) і ведуть похило до центра клітини. З цієї точки пишуть малий правий півовал — такий самий, як другий елемент у цифри 3. Потім угорі зліва направо пишуться останній елемент (злегка вигнута вниз паличка). Початок його співпадає з початком першого елементу цифри, а закінчується елемент у верхньому правому кутку клітини.
б) Робота в зошиті
а) Пропишемо цифру 5 в повітрі разом зі мною.
б) Напишемо її вологим пензликом на дошці.
в) Олівцями старанно пропишемо рядок цієї цифри у Ваших зошитах.
10. Склад числа 5.
IV Закріплення і узагальнення отриманих знань
Раз! –
Руханка чекає нас.
Два! –
Вище, вище голова!
Три! –
Нахиляйсь, не говори.
Чотири! –
Руки став поширше.
П’ять! –
Будем присідать.
Щоб були здорові,
Починаєм знову.
Раз! –
Вже за партами весь клас!
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети, яких намальовано порівну.
- Назвіть предмети, яких намальовано не порівну.
Палички вам пропонують.
Пропонують поскладати
І фігуру нам зібрати.
І задачі для нас має.
Слухаємо і міркуєм,
Відповіді всі готуєм.
Он на ганку біля хати
Грають милі цуценята.
Троє білих, мов той сніг.
Двоє в плямках. Скільки всіх? (3+2=5)
В лісі посеред лози
Заховалось три кози.
А у лузі їх ще дві
Рвуть ромашки у траві.
Треба нам порахувати:
Скільки всього кізок? (П’ять)
Досить цифрам з нами грати.
Хай спішать допомагати.
Цифри зможе хто згадати,
Буде паву гарну мати.
V Рефлексія
VІ Підсумок
Використані ресурси: