Розробка уроку читання "Скринька загадок"

Про матеріал

На цьму уроці будемо продовжувати ознайомлення учнів з багатством рідної мови; ознайомимо учнів із загадками; удосконалюватимемо техніку читання; розвиватимемо образне мислення, зв'язне мовлення; виховуватимемо любов до рідного слова.

Перегляд файлу

17.09.2014рік.

Урок 9. Скринька загадок

Мета: продовжувати ознайомлення учнів з багатством рідної мови; ознайомити учнів із загадками; удосконалювати техніку читання; розвивати образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Вправи на вдосконалення читацьких навичок

1. Розчитування за складовою таблицею

2. Вправи на розвиток уважності

1) Гра «Знайди пеньок».

У таблиці записано однакові слова, а поміж них — таке, що відрізняється тільки однією літерою. Слова показують дітям протягом кількох секунд. За цей час вони мають знайти і назвати це слово, тобто «пеньок».

рік мишка носити

рік миска носити

ріг мишка носити

рік мишка косити

2) Гра «Утвори за зразком».

Зірка — різка, ланка — ... (канал), курча — ... (ручка), лошак — ... (школа), вікно — ... (вінок), трос — ... (сорт), кіно — ... (коні), літо — ... (тіло), наша — ... (шана), пилка — ... (липка), марка — ... (рамка).

3. Гра «Хто що промовляє?»

Пригадайте, діти, вмить,

Як пшениченька шумить: ш-ш-ш!

Як в гайку струмок дзвенить: джр-джр-джр!

Як бджола в саду бринить: дз-дз-дз!

Як шумлять у птаха крила: ш-ш-ш!

— Як звучить тиша?

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Робота в парах

Учні в парах розповідають одне одному пісню-гру «Ходить гарбуз по городу».

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Як називається розділ, який ми вивчаємо?

— З якими жанрами усної народної творчості ми ознайомилися?

— Сьогодні ми ознайомимося із загадкою — одним із найдавніших видів народної творчості, що дожив до наших днів і житиме й надалі.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Пояснення вчителя

Загадка (від слова «гадати, думати») — це дотепне запитання або вислів, що вимагає розкриття, відгадки. У загадках прикмети предметів не називають безпосередньо, про них ідеться у прихованій формі. У загадках зашифровано певний предмет чи явище. Спостережлива людина завжди відгадає загадку.

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання тексту про загадки (с. 13)

— Що таке загадка?

3. Робота в парі

— Прочитайте і відгадайте загадки (с. 13)

— Знайдіть відгадки на малюнку (с. 14).

— З яких городніх рослин, зображених на малюнку, готують український борщ?

— Чого ще бракує, щоб борщ був смачним? Загадайте про цю рослину загадку.

Як прийде на стіл вона,

Скажуть весело хлоп’ята:

— Ну й розсипчаста, смачна! (Картопля)

Треба всім мене вживати.

Може, ви мене й з’їсте,

Тільки сльози проллєте. (Цибуля)

4. Конкурс на кращого відгадувача загадок

Його всі люблять дітки,

Заліза в нім багато,

Рум’яне і хрустке.

А ну, скажіть, малята,

То що ж воно таке? (Яблуко)

Стала смачна, пожовтіла.

Діти лампочку зірвали,

З апетитом скуштували. (Груша)

На гіллі висіли,

На сонечці підсмажились

І почервоніли! (Вишня, черешня)

Чи то синя

Соковита господиня.

Чи то сонце,

Чи то злива —

Пригостить нас влітку... (слива).

— Доберіть загальну назву до слів-відгадок. (Фрукти)

VI. Підсумок уроку

— Продовжіть речення.

  • Сьогодні на уроці я навчився…
  • Найбільше мені сподобалося…
  • Я запам’ятав, що…

VІI. Домашнє завдання

Дібрати загадки, щоб загадати їх однокласникам.

 

  1.                 
doc
Додано
3 липня 2018
Переглядів
982
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку