Розробка уроку до казки "Лисичка та Журавель

Про матеріал
Розробка відкритого уроку для учнів 1 класу. Навчання грамоти до казки "Лисичка та Журавель"
Перегляд файлу

 

Тема: «Лисичка і Журавель»

 

Мета: Ознайомити учнів із поняттям народны казки «Лисичка і Журавель», вчити читати казку в особах, аналізувати прочитане; розвивати зв’язне мовлення, пізнавальний

інтерес; виховувати інтерес до читання казок.

 

Обладнання: ілюстрація до казки «Лисичка і Журавель», малюнки Лисички, Журавля,презентації «Впізнай казку»,  комп’ютер.

 

Проблемне питання: чи правильно вчинила Лисичка з Журавлем?

 

Хід уроку

I. Організація класу до уроку

- Стали, дітки, всі рівненько, посміхнулися гарненько, настрій на урок взяли, працювати почали!

Усміхніться всім навколо,

Небу,сонцю, квітам, людям.

І тоді обов`язково ,

День завжди веселим буде

- До нас сьогодні завітала гостя, а хто вона, ви довідаєтесь після того, як ми виконаємо мовну розминку.

 

II. Актуалізація опорних знань. Мовна розминка

 

       

        1. Вправи «Слухняний ротик» (читання чистомовки, скоромовки)

Ла-ла-ла – в гості

        казочка прийшла,

Ї-ї-ї – дуже любимо її.

Ати-ати-ати – будем

            казочки читати.

Ить-ить-ить – казка

                 розуму навчить.

 

- То ви вже здогадалися, що за гостя завітала до нас? (Казка)

- Поміркуйте, від якого слова утворилося слово «казка»? (Казати)

 

       4. Мікрофон

- Пригадайте, які ви знаєте казки?

       

 

 

5. Гра «Впізнай казку»

Ви вже читали багато казочок, давайте пограємо в гру «Впізнай  казку» (Слайди 1-6)

   На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

 (Ріпка)

   Ой, набридло на віконці

Все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся,

Щоб побачити весь світ.

(Колобок)

   Вигнав дід козу із хати —

Та й пішла вона блукати:

В зайця хатку відібрала.

Всі козу ту виганяли,

Рак козуню ущипнув,

Зайцю хатку повернув.

(Коза-дереза)

  Я — бичок-беремлячок,

Солом'яний у мене бочок.

Із соломи дід зробив,

Бік смолою засмолив.

(Солом'яний бичок)

 

III. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми розпочинаємо працювати над новим розділом, який називається «Казковий дивосвіт» і прочитаємо казку.

«Лисичка і Журавель»

Нам потрібно скласти звукову схему слова «Журавель»

 

Отже, тема нашого уроку: «Лисичка і Журавель».

 

Проблемне питання: чи правильно вчинила Лисичка з Журавлем?      

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

 

  1. Читання казки вчителем

- А зараз я прочитаю вам казочку, а ви уважно слідкуйте і скажіть, чому вона так називається.

 

  • То чому казка називається «Лисичка і Журавель»?(Вивішую малюнок до казки)
  • Назвіть головних героїв казки

Фізкультхвилинка

 

  1. Читання казки дітьми

- А зараз прочитаємо казку вголос. Починає …., а всі уважно слідкують.

 

  1. Бесіда за змістом

- Чи була Лисичка ввічливою? Чому? Якою вона була?

- Чи був ввічливим Журавель?Чому?

       

V. Узагальнення й систематизація нових знань

         1. Бесіда за змістом

- Спробуємо відповісти на проблемне питання:Чи правильно вчинила Лисичка з Журавлем? Чому?

- Чому Лисичка зареклася з Журавлем приятелювати?

- Чи правильно вчинив Журавель?

- Як би ви вчинили на його місці?

- То що засуджується в казці?(Жадібність)

- А чого вчить нас ця казка? (Бути гостинними)

       3. Творче завдання. Робота в парах

1. Скласти пазл до казки

Книга «Лисичка і журавель» – , купити за ціною 10 на YAKABOO:  978-617-508-319-2

2. Приготували лего-цеглинки:

Червоний- працював із задоволенням

Зелений- сумно

Жовтий- дізнався щось нове

VI. Підсумок уроку. Рефлексія

  • Яку казку прочитали?
  • Вона народна? Чому?
  • Що довідались, запам’ятали?
  • Чи справдились очікування?
  • Покажіть свій настрій відповідним смайликом
docx
Додано
21 квітня 2023
Переглядів
406
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку