Пропоную розробку уроку -гри математики в 1 класі.
Цікавий відкритий урок у формі гри, де учні, відриваючи пелюстки квітки – семицвітки, виконують цікаві завдання, які не залишать байдужими учнів, ще більше полюблять математику та закріплять знання з теми.
Тема. Додавання і віднімання чисел в межах 20. Задачі на різницеве порівняння чисел.
Мета: формувати обчислювальні навички, поглиблювати знання та вміння учнів розв'язувати і порівнювати задачі, креслити відрізки; розвивати увагу, творче мислення; вміння працювати в групах;виховувати бережливе ставлення до природи, повагу до людей праці, працелюбність.
Обладнання : лист, пелюстки квітки-семицвітки, таблиця до усної лічби, малюнки до гри "Яка іграшка з якої коробки"
Тема. Додавання і віднімання чисел в межах 20. Задачі на різницеве порівняння чисел.
Мета: формувати обчислювальні навички, поглиблювати знання та вміння учнів розв'язувати і порівнювати задачі, креслити відрізки; розвивати увагу, творче мислення; виховувати бережливе ставлення до природи, повагу до людей праці, працелюбність.
Обладнання : лист, пелюстки квітки-семицвітки, таблиця до усної лічби, малюнки до гри "Яка іграшка з якої коробки"
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти — просто молодці!
Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно, гарно
І виконувати те,
Про що мова зараз йде.
Ми беремося до справи,
Не ловитимемо гав.
Тож ви просто молодці.
Працювати будем всі!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Діти, сьогодні я йшла до класу, і мені листоноша вручила листа, який надійшов саме нам, учням 1 класу.
Вчитель відкриває конверт і зачитує листа.
«Доброго ранку, любі діти! Я — квітка-семицвітка.
Запрошую вас зі мною навчатись і грати. Для цього ви повинні відривати по одній пелюстці і виконувати завдання, які розміщені на її зворотному боці. За гарні, чіткі і правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки. Квітка-семицвітка».
Учитель закріплює квітку на дошці.
Завдання 1-ої пелюстки (червоної)
Усний рахунок.
1. Чітко називаючи числа, полічити від 10 до 20.
2. Чітко називаючи числа, полічити в зворотному порядку.
3. Порахувати від 12 до 18, від 15 до 10.
4. Назвати сусідів чисел 15 і 18.
Гра «Цифроїд».
Був тут дід Цифроїд,
Що їсть цифри на обід
Замість печива до чаю.
Встав, яких не вистачає!
Завдання 2-ої пелюстки (оранжевої)
Каліграфічна хвилинка.
Конкурс «Цифри-красуні». Написати цифри від 10 до 20.
Цифру 2 — красуню, фею.
Де зустрінемося з нею?
Щоб робота була гарна,
Треба вивести старанно
Кожну цифру, кожен штрих.
Клас працює, клас притих.
Каліграфічно написати рядочок цифри 2, 20
Завдання 3-ої пелюстки (жовтої)
Розв'язування віршованих задач.
Розташуйте числа у порядку спадання і відгадайте слово.
д |
а |
а |
3 |
ч |
а |
18 |
19 |
0 |
20 |
11 |
17 |
Скачуть жабки:
— Ква-ква-ква!
Ой, яка м'яка трава!
Тут — сімнадцять, а там — дві.
Скільки разом їх в траві? (17 + 2 = 19).
Бігло до річки одинадцять каченят.
А на шість більше — курчат.
Дуже вони захотіли попити.
Скільки курчат? Нумо лічити! (11 + 6 = 17).
Десять фломастерів у Тані.
На п'ять більше олівців.
А для вас усіх питання.
Скільки в Тані олівців? (10 + 5 = 15).
Каже мати-квочка:
— В мене дванадцять синочків І чотири дочки.
Скільки ж діток в квочки? (12 + 4 = 16).
Посадив ведмідь в лісочку Почала вона літати,
Десять берізок, три дубочки. Почала вона кувати,
Рахувати сам не вмів Та не може полічить.
І зозулю попросив. Нумо, дітки, поможіть! (10 + 3 = 13).
— А хто з вас, діти, садив дерева чи кущі? З ким? А навіщо їх садити? Порівняння чисел.
III. Робота над темою уроку.
Завдання 4-ої пелюстки (зеленої)
Математичний диктант (с. 102, впр. 1).
1. Знайди суму чисел 12 і 8.
2. Знайди різницю чисел 19 і 3.
3. Перший доданок 13, другий 4. Знайди суму.
Фізкультхвилинка.
Ми тупаємо ногами —
Туп, туп, туп.
Ми плескаємо в долоні —
Плесь, плесь, плесь.
Ми руки підіймаємо —
Так, так, так.
Ми руки опускаємо —
Так, так, так.
Ще ними поплескаємо —
Плесь, плесь, плесь.
За руки ми беремось —
Так, так, так.
По колу всі пройдемось
Туп, туп, туп.
А зараз пострибаємо —
Стриб, стриб, стриб.
Усіх ми звеселяємо —
Ха, ха, ха.
Завдання 5-ої пелюстки (блакитної)
Гра «Яка іграшка з якої коробки» (впр. 2).
Ось завдання знову вам.
Дружним, вправним школярам.
Якщо сядете красиво,
То напишете на диво.
1, 2, 3, 4, 5 — починаємо писать.
Завдання 6-ої пелюстки (синьої)
Геометричний матеріал
— Ця пелюстка просить вас виконати завдання 3 на с. 102. Нам потрібно накреслити відрізок завдовжки 1 дм 1 см, і а інший підрізок — коротший за даний.
Робота за підручником (с. 102).
Завдання 7-ої пелюстки (фіолетової)
Розв'язування задач. (Вправа 4).
— 7 пелюсточка просить вас розв’язати задачі.
IV. Підсумок уроку.
Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!
Квітко-семицвітко, прощавай,
З радістю ми грались, щиро, від душі.
Пелюстки чарівні ти подарувала,
Грою зацікавила, знань усім додала.
Скажемо всі разом: дякуєм тобі! А вона нам? (МОЛОДЦІ)
Що для вас було найцікавішим на уроці?