Розробка
уроку математики
в 3 – А класі
вчителя
Пономаренко Ольги Іванівни
«Троїцького ліцею
Троїцької селищної ради
Троїцького району
Луганської області»
|
|
Тема. Множення суми на число. Розв’язування задач.
Мета. Ознайомити учнів з правилом множення суми на число, формувати в учнів уміння множити суму на число; удосконалювати вміння ділити круглі числа; розвивати навички творчої роботи над задачею, мислення; виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: картки для групової роботи, мікрофони, фонограма.
Хід уроку
Я всміхаюсь сонечку –
Здраствуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці -
Хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику –
Лийся, мов з відра!
Друзям усміхаюся –
Зичу їм добра!
(Що я очікую від уроку).
А) - Хто швидше розплутає «ланцюжок» ? (математична естафета біля дошки).
1 група
8*5 :4 +8 :2 *9 +19 100 |
2 група
5*6 :3 +8 :3 *8 +12 60
|
3 група
5*4 :2 +8 :6 *9 +13 40 |
Б) Математичний диктант.
- Запишіть розв’язання задач виразами.
(Перевірка)
№ 797 (усно)
№ 798 (робота в групах)
Учні перевіряють правильність складених виразів, користуючись алгоритмом методу «Прес».
Трьом групам учнів даємо завдання:
(4+3)*9; (2+5)*3; (3+6)*2
Приклади результатів роботи першої групи
(4+3)*9+4*9+3*9+36+27+63
Учні читають задачу самостійно, колективно складають короткий запис. Аналізують задачу від питання до даних за коротким записом. Розв’язують двома способами.
1 спосіб
(5+3)*4=32 (в.)
2 спосіб
5*4+3*4=32 (в.)
А чи тут дівчатка є?
А чи тут хлопці є?
Нумо, друзі, дружно в коло
Станемо, швиденько,
Та ударимо підбором
Дружно, веселенько.
А тепер розійдемось,
Плеснемо в долоні.
Сядем, встанем,
Чи усі червоні?
В кого щічки, мов калина?
В кого очі сяють?
То нехай до підлоги
Рукою дістануть.
60: (60-40)=3 (р.)
Відповідь: у 3 рази взяли менше цементу, ніж піску.
Релаксична пауза. Вправи для очей під музику.
а-а:9 – на стільки кг більше взяли борошна.
Утворення груп за вибором «лідера», проводиться по технології «мікрофон».