Множення чисел 1 і 0. Множення на 1 і 0. Задачі на дві і три дії
Мета: ознайомити учнів із випадками множення, коли одним із множників є число 1
або 0; закріпити вміння учнів розв'язувати задачі на порівняння.
Хід уроку
І Оргмомент
На уроці ми будемо з вами спілкуватися, вчитися розуміти один одного. Для цього ми повинні працювати як одна команда - злагоджено і чітко. А тому сьогодні допоможуть5 правил:
• Правило піднятої руки;
• Співпраця у групах;
• Вміння слухати інших;
• Працювати творчо;
• Працювати активно
- Чи любите ви спостерігати небо?
Ось на цьому зорельоті пропоную космічну мандрівку до зірок. Перша група
Розумники, друга група Мислителі, третя група Логіки
на різних планетах Сонячної системи. Зверніть увагу за яким планом будемо
працювати на уроці?
Плай уроку
1, Усний рахунок
2. Логічна розминка 3.Скринька знань
4.Розвязування задач
5 Хвилинка відпочинку
6.Геометричний матеріал
7 .Підсумок уроку
1)— Вирушаємо у подорож на Меркурій - це найближча до Сонця. На Меркурії рік
триває всього 88 днів — за цей час планета встигає обернутись навколо Сонця. На цій
планеті непрості умови для нас, мандрівників, бо на денній стороні температура сягає
400° тепла, а на нічній — 200° морозу. Тому космонавти не радять вам знімати
скафандри.
Вчитель. — На Меркурії ми з вами почнемо наш урок
— На цій планеті ми почнемо виконувати усні обчислення.
Наш зореліт вирушає на Венеру.
Виходить жителька Венери (у рожевому костюмі), зустрічає космонавтів і розповідає
їм про свою планету.
— Венера — сусідка Землі. Вона завжди огорнута хмарами, бо її атмосфера дуже густа. Тому ваш зореліт з космосу не міг побачити поверхню планети. Венера за розмірами майже така, як і ваша Земля. Венеріанський рік триває 224 дні. На планеті Венері знаходиться станція логічні задачі.
У космосі є не тільки планети а комети та астероїди які потрапляють на землю і їх
досліджують люди які називаються геологами
Логічні задачі
1 Геологи знайшли 7 каменів масою 1кг, 2кг, 3 кг, 4кг, 5кг, 6кг, 7кг. Треба розкласти їх
порівну у 4 рюкзаки. ( 1кг і 6кг; 2кг і 5кг; 3 кг і 4кг; 7кг).
2. Скільки яблук може ввійти у звичайне відро? (Яблука самі не входять у відро, їх треба покласти).
3. На вулиці 3 будинки, в кожному будинку по 3 вікна, у кожному вікні по 3 шибки. Скільки шибок у цих будинках? (64 шибки).
4. У колгоспі 9 коней. Одному коневі потрібно на добу 6 л води. Скільки літрів води потрібно на добу всім коням? (54 л).
6. Мама спекла 19 пиріжків. Скільки гостей прийшло до Мар'яни, якщо кожному дісталось по 2 пиріжки і 1 пиріжок лишився? (9 гостей). Станція «Логічні задачі»
1. Василько написав на папірці число 99 і сказав Сергійку: «Не виконуючи ніяких записів, зменш число на 33». Сергійко відразу розв'язав задачу. Як він це зробив? (Перевернув папірець).
Відпочивши на рідній планеті та поновивши у зорельоті запаси палива, повітря, води і їжі, вирушаємо на четверту планету Сонячної системи — Марс.
Привіт вам, чужинці! Вас вітає Марс, якого ви називаєте богом війни. Насправді Марс — планета мирна. Вона має два супутники — Фобос і Деймос (страх і жах — вашою мовою), хоч нічого жахливого на цих супутниках немає. Ви вибрали добрий момент для польоту на Марс, бо зараз між Землею і Марсом найменша відстань
— 55 мли. км. Для землян Марс має найбільш підходящий клімат з усіх планет Сонячної системи. На екваторі найвища температура +20°, а взимку — до -70
Тут ми дізнаємося тему нашого уроку
«В одній чарівній країні, де всі вміли добре працювати, жив один ледачий і хитрий гном, якого звали Нулем. Отож завжди всі дії за нього виконували інші числа. А у нього, за що б не брався, нічого не виходило. І він, і всі зрозуміли, що при множенні на нуль завжди одержуємо тільки нуль».
На одиницю множ, діли
— А числа ті ж які були Круглий нуль діли чи множ в результаті нуль також! Пам'ятайте тільки, що На нуль не ділиться ніщо!
Віднови вирази: працює Житель Сатурна дарує учням альбом і фарби і пропонує на уроці малювання передати свої враження від мандрівки на Сатурн.
Розв'язування задач в групах
П. —27кг ) на ? менше
В. — у 3 рази менша
Для слабших учнів при потребі виконати короткий запис:
2. Задача 755. Розглянути таблицю. З'ясувати, про що йтиметься в задачі, значення
яких величин відомі, а які—шукані. Повторити, як за відомими ціною І кількістю
знаходять вартість. Запропонувати учням самостійно записати розв'язання задачі
виразом.
Склади й розв'яжи задачу за даними таблиці.
Назва товару Ціна Кількість Вартість
Поліетиленовий пакет 20 к. 3 ?
Коробка сірників 5 к. 5
Вчитель. — Наша зоряна мандрівка триває, наступна зупинка — на планеті Уран. Виходить житель Урану у блідо-фіолетовому одязі і розповідає, що Уран має 5 супутників. Рік на Урані триває 84 земних роки. Це означає, що за той час, поки українське немовля доживе до 1 року, земна людина постаріє до 84 років. Уран дістає мало сонячного тепла, температура на ньому-----200°.
Тут ми зробимо зупинку проведем
Фізкультхвилинку
Ми дістали змогу продовжити нашу подорож і відвідати ще дві планети. Зараз ми
направляємося на Нептун.
Космонавтів вітає житель Нептуна у блідо-зеленому костюмі і розповідає про свою
планету.
- Земні вчені відкрили планету Нептун „на кінчику пера" — спочатку обчислили її місцезнаходження, а потім побачили планету на цьому місці у телескоп. Нептун має два супутники, температура на його поверхні-200°. Учні самостійно Розв'язують геометричні завдання
- Яких геометричних фігур ви використали більше?
- Чи всі вони однакові?
- Чим розрізняються?
Спробуйте відгадати, і хто буде головним героєм нашого уроку
-На основі чого поділені трикутники на два види?
Залежно від величини кутів бувають гострокутні, тупокутні,
прямокутні.
Залежно від довжини сторін
поділяються на різносторонні,
рівнобедрені, рівносторонні.
9. Вчитель.
— Остання наша зупинка на найдальшій планеті Сонячної системи —
Плутоні. Виходить житель Плутона у темно-фіолетовому одязі і розповідає, що
Плутон, як і Нептун, теж спочатку вирахували, а тоді побачили у телескоп. Діаметр
планети приблизно дорівнює діаметру Землі, але ця планета перебуває від Сонця у 40
разів далі, ніж Земля. А один рік на Плутоні дорівнює 250 земним рокам. Сонце з
Плутона виглядає маленькою зірочкою, тому ця планета за земними поняттями є
планетою вічної темряви і холоду.
Вчитель. - На цій планеті ми підіб'ємо підсумок.
Підсумок уроку
— На яких планетах ми сьогодні побували? Що нового навчилися з математики?
(Визначати порядок дій у складних виразах.)
Вчитель записує на дошці вираз, а учні визначають порядок дій у ньому:
(54 — 29: 1)х 0
0 : 28 — 9 х 2
69 — 6 х 5 + 39
(24 —17) х 0+( 36 — 36): 5
100 — 0—10 + 0