Розробка уроку "Множення натуральних чисел" 5 клас

Про матеріал
Розробка уроку (План конспект) Урок - подорож "Множення натуральних чисел" 5 клас
Перегляд файлу

План – конспект уроку для 5 класу

Множення натуральних чисел

Цілі:

1.Навчальна:  удосконалити вміння виконувати множення чисел; закріпити вміння множити багатоцифрові числа у стовпчик та застосовувати властивості множення під час обчислення виразів і задач;

2. Розвивальна: формувати вміння логічно мислити , розвивати увагу, пам'ять;

3. Виховна: виховувати самостійність, наполегливість; формувати соціальну, здоров’я зберігаючу компетентності.

Тип уроку: інтегрований, урок – подорож  удосконалення знань і вмінь.

Обладнання: дошка, ,  підручник, зошит, роздатковий матеріал (картки для перевірки д.з., таблиці)

Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом.

А. Франс

Хід уроку

І. Організаційний момент

Урок починається з привітання.

Перевірка відсутніх та підготовка до уроку.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Тестові завдання на взаємоперевірку (картки).

Варіант 1

Варіант 2

1. Знайти суму 120 доданків, кожний з яких дорівнює 6

А) 126     Б) 72      В) 620      Г) 720

1. Знайти суму 130 доданків, кожний з яких дорівнює 4

А) 520      Б) 134     В) 52      Г) 420

2. Знайдіть число, яке у 305 разів більше за число 12

А) 420      Б) 3660       В) 3250        Г) 3570

2. Знайдіть число, яке у 208 разів більше за число 13

А) 364     Б) 2884     В) 2614      Г) 2704

3. При якому значенні а, значення виразу 10*а дорівнює нулю?

А) 10      Б) 1       В) 0       Г) будь якому

3. При якому значенні а, значення виразу 10*а дорівнює 10?

А) 0       Б) 1         В) 10         Г) будь якому

4. При якому значенні b, значення виразу 100*b дорівнює 100?

А) 100      Б) 1       В) 0       Г) будь якому

 

При якому значенні b, значення виразу 100*b дорівнює 0?

А) 0      Б) 100       В) 1       Г) будь якому

 

Відповіді. 1 варіант  1 – Г ; 2 – Б; 3 – В; 4 – Б.

                  2 варіант  1 – А;  2 – Г; 3 – Б; 4 – А. 

ІІІ. Формування мети і завдань уроку . Мотивація

Повідомлення нової теми і плану уроку.

Учитель: Сьогодні на уроці ми з вами вирушаємо у невеличку подорож - стежинками математики. Давайте відчуємо себе мандрівниками и пройдемо через усі перешкоди. Метою нашої подорожі буде: повторити усні прийоми множення натуральних чисел, використовувати знання з математики в різних галузях людського життя, виховувати бережне ставлення до природи.

Але щоб відправитися до подорожі нам треба зібрати речі і допоможе нам в цьому ваші знання, отримані на попередньому уроці.

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

Учні усно відповідають на питання.

1. Які числа називають натуральними? Яке число не є натуральним?

2. Як називають числа які перемножують?

3. Як називається результат множення?

4. Чому дорівнює 0*a?

5. Як ми множимо на 10,100,1000 і т.д.?

6. Які ви знаєте властивості множення? Навести приклад.

7.  Записати переставну властивість множення в загальному вигляді.

8. Сформулювати розподільну властивість множення.

9. З якої умови добуток збільшиться у 3 рази?

 

Учитель: Отже речі ми зібрали, можна рушати у подорож!

І перша наша зупинка це гра «Знайди помилку»

Один учень працює біля дошки, а інші письмово у зошитах.

 

 

V. Закріплення та удосконалення вмінь і навичок

Учитель: Ми вирушаємо далі, але на нашу стежку впало велике дерево і щоб його прибрати треба обєднатися у 3 групи і розвязати приклади.

Діти обєднуються у групи і у зошитах виконують множення.

 

1 група

2 група

3 група

1) 34*63

2) 322*17

3) 51600*43

4)765*421

1)52*27

2)469*31

3)17800*54

4)894*123

1)78*14

2)674*53

3)97100*28

4)649*246

 

 

 

Час перепочити

Учитель: І знову час в дорогу!

На наступній зупинці треба нагодувати білочок. І для того, щоб зібрати ласощі для них нам треба згадати властивості множення.

 

Обчисліть приклади зручним способом:

 

Закріплення навичок у розвязанні задач

Учитель: І з цим ми впорались! Продовжуємо мандрувати стежинами далі. І ось ми натрапляємо на гарну велику галявину з великою річкою, але на жаль ця галявина вкрита сміттям, яким люди забруднюють нашу планету. Треба очистити галявини і річку від сміття.

 

На дошку проектуються практичні задачі, які вчитель пропонує розв’язати біля дошки і у зошиті.

Вчитель заохочує якомога більше учнів до обговорення розв’язання задач

1. Хлопчик знає, що потрібно економити воду, тому купається він не у ванні, а під душем. У душі він використовує 20 л води, а у ванні у 5 разів більше. Скільки води зекономить хлопчик на місяці, якщо купається він 19 разів на місяць?

2. Щотижня кожна родина викидає не менше двох відер сміття. Скільки сміття назбирає родина за рік, якщо в році 52 тижня? Скільки це у кг, якщо у відрі 10 кг?

3. Скільки сміття викинуть жителі маленького міста за рік якщо у ньому проживає близько 9200 сімей?

 

VІ. Підсумки уроку

Ось і закінчилася наша подорож, разом ви подолали усі перешкоди. Вміння помножувати натуральні числа вам знадобиться у повсякденному житті. Тож для закріплення виконаємо усно вправу.

 

 

VІІ. Рефлексія

Учитель: Ви сьогодні, діти, дуже добре попрацювали.

А зараз давайте поговоримо. Розкажіть, що вам сподобалось, а що ні. Що запамяталось, чого навчились.

 

VІІІ. Домашнє завдання

Повторити п. 16,17 (Мерзляк А.Г. 2018р.)

№ 407, 409

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Дідич Наталія Іванівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
6 листопада 2020
Переглядів
6010
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку