План-конспект уроку
з англійської мови у 7-Б класі
з теми:
« Майбутні літні канікули. Відповідальний туризм»
До даного плану уроку додаю електронну презентацію «Відповідальний туризм/ Responsible Tourism»
За підручником «Prime Time»
Мета:
навчальна: відпрацювати вживання вивчених лексичних одиниць з теми, активізувати їх у мовленні, удосконалювати навички читання учнів, навчати застосовувати отримані знання на практиці під час виконання вправ, діалогічного та монологічного мовлення;
розвиваюча:
спілкування іноземними мовами - розвивати уміння висловлювати свої думки англійською мовою, інтерес до вивчення іноземних мов;
ініціативність та підприємливість – ініціювати усну взаємодію іноземною мовою для розв’язання конкретної життєвої проблеми;
інформаційно-цифрову - розвивати уміння використовувати ІКТ;
соціальну та громадянську - розвивати уміння вчитися впродовж життя;
екологічна грамотність і здорове життя – розвивати прагнення учнів до здорового способу життя;
виховна: виховувати культуру спілкування учнів.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Методи: комунікативні(бесіда, опитування), ігрові (дидактична гра), наочні (презентація), метод проектів.
Прийоми: вербальні (діалог,бесіда, дискусія) , аудіо, презентації,, учень на місці вчителя, акмеологічні: «внесення мотиву», «емоційне заохочення».
Форми роботи: фронтальна
Технології: інтерактивні, критичного мислення, ІКТ.
Випереджувальне завдання: представлення проектів (диференційоване завдання).
Очікувані результати. Учні повинні:
-уміти вирізняти й розуміти вивчені лексичні одиниці з теми, уживати їх у діалогічному та монологічному мовленні;
-уміти вести діалог в умовах заданої комунікативної ситуації.
Наскрізні лінії:
-громадянська відповідальність: демонструвати розуміння цінності культурного розмаїття, співпрацювати з іншими на результат.
-здоров’я і безпека:становлення учня як емоційно-стійкого члена суспільства, здатного вести здоровий спосіб життя і формувати навколо себе безпечне життєве середовище.
План уроку
І. Орієнтація, мотивація навчальної діяльності
(підготовка до активної навчальної діяльності)
ІІ. Цілепокладання
1.Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
2.Мотивація навчальної діяльності.
3.Визначення очікуваних результатів.
ІІІ. Цілереалізація
1.Відтворення й коригування опорних знань, умінь, навичок.
2.Узагальнення й систематизація понять, засвоєння системних знань і їхнє застосування для пояснення нових фактів і для виконання практичних завдань.
3. Засвоєння провідних ідей і теорій на основі широкої систематизації знань.
ІV. Рефлексивно – оцінюючий етап
1. Підведення підсумків уроку.
2. Рефлексія.
3.Цінування. Оцінювання.
Хід уроку
І. Орієнтація, мотивація навчальної діяльності
1.Привітання
-Are you fine? I hope you’re ready. How is your mood?
Today we have an unusual lesson for me and for you. Be active and attentive.
Speak and express your opinion!
Look at me and smile.
So, let’s start our communication. Keep, calm and do your best, I wish you success!
2. Прослуховування аудіо файлу, 20 сек. (здогадатися, яка тема уроку)
The first task for you: listen the short dialogue and guess the theme of our lesson. Be attentive.
-How do you think, what about is this conversation? Who can say?
3. Коротка бесіда за темою « Майбутні канікули» (введення в іншомовну атмосферу)
Now it’s time to check up your home task. It was to make some sentences about your future holiday
I can see you can complete monologue!
Ви молодці. Я бачу, що ви правильно називаєте ЛО з теми .
ІІ. Цілепокладання
1.Повідомлення теми, мети, завдань уроку.( Презентація слайду)
Що ж означає поняття «Відповідальний туризм»? Прийом «учень на місці вчителя»
( cлайд, пояснити значення слів, виділених червоним кольором)
Діти, ми з вами багато говорили про відповідальний туризм на минулих уроках . І сьогодні у нас останній урок з теми. Ви будете виконувати різні цікаві завдання. Працювати, допомагати один одному.
As you know we can use the term C . Responsible able to choose between right or wrong and make decions. «R.T.» has to do with caring about the place where you go on holiday and treating the people there with respect
2.Визначення очікуваних результатів.(Презентація слайду)
Завдання нашого уроку такі:
• практикувати вживання ЛО з теми
• розвивати навички говоріння, читання та письма через виконання вправ;
• вчитися спілкуванню англійською мовою засобом діалогу
- Наприкінці нашого уроку ми обов’язково оцінимо свою роботу.
3.Мотивація навчальної діяльності.
1) Прочитати назви видів туризму (читаємо cлайд)
So, let’s remember the words and suggest more ways to be a «R.T-t.». You can use the key.
2) З’єднати англійське слово з відповідним перекладом
( застосування дошки, учні на екрані стрілками поєднують слова)
Сподіваюся, наш урок буде для всіх нас цікавим, і ви будете пишатися своїми знаннями.
Well. Your vocabulary work is quite. Each of you hada task. I’m pleased that you have learned the new words
ІІІ. Цілереалізація
1. Відтворення й коригування опорних знань, умінь, навичок
Застосування знань в стандартних умовах з метою засвоєння знань. (слайд )
1) Аудіювання. Робота з текстом
- Отримайте перше завдання ! Отже, почнемо з аудіювання. У вас є текст у підручнику, і ваше завдання –прослухати аудіо та максимально зрозуміти зміст тексту, щоб виконати після цього текстові завдання.
У: тепер подивіться на екран і перевірте правильність ваших відповідей…..(слайд)
Висновок. Молодці, ви з легкістю здолали перше випробування. Я бачу, що ви знаєте багато ЛО з теми, що допомогло вам виконати нелегке завдання
2.Узагальнення й систематизація понять, засвоєння системних знань і їхнє застосування для пояснення нових фактів і для виконання практичних завдань.
Розвиток навичок критичного мислення. Дидактична гра «Tourism»
(застосування дошки, учні на екрані обводять правильний варіант відповіді)
So, look at this table and match the names to their meanings.
One by one, only after my reguest
Висновок: Молодці, ви старалися. І бачу, що ви вмієте виконувати практичні вправи з теми. You easily passed this test. This task is quite complicated!
3. Засвоєння провідних ідей і теорій на основі широкої систематизації знань.
МОВЛЕННЯ. Продовжити фразу: Відповідальний туризм включає в себе:…
Висновок: Ви були дуже уважні і тепер можете виражати свою думку з теми англійською.
- До речі, діти, ваші чудові проекти, які ви захистили, я теж покажу нашим гостям (слайд)
ІV. Рефлексивно – оцінюючий етап
1. Підведення підсумків уроку.
У: Діти, нагадую вам завдання, які ми ставили собі на початку уроку (слайд)
- Ми виконали їх?
- Складали речення з вивченими ЛО?
- Багато спілкувалися на тему?
- Хто сам може самостійно скласти діалог?
My congratulations for you, dear students. You’re improving!
2. Рефлексія. «Was it tasty?» /«Чи було смачно?»
Уявіть, що ми побували в Каліфорнії, а наш урок був наче наш з вами похід усією групою до Каліфорнійського McDonald’s. А вправи і завдання – це «меню» нашого уроку, і продовжіть, будь-ласка, думку:
Я б з’їв ще цього…
Найсмачнішим для мене було…
Будь ласка, можна мені добавку….
Це кафе…
Дізнався…
Мамі я розкажу, що урок був…
3.Цінування. Оцінювання.
У :Яку б оцінку ви собі поставили за роботу?(добре/погано/так собі-пальчикові рухи). Не можу не відмітити сьогодні учнів….
…Ви гарно читали, грамотно висловлювали свої думки.
…Молодець, але треба повторити граматику..
…Ти нас усіх здивував сьогодні, був активним, працював у команді.
…Зазвичай активний, але сьогодні трішки лінувався. Ваші оцінки:…
Good sport. I knew you could do it.
Be active, students. Don’t afraid to speak.
You still have a loy of work.
Your reading, pronunciation are excellent! You’re perfect.
Дякую за прекрасну роботу, вашу активність. Будьте здоровими та щасливими! Good-by.
Thanks for your great job. Be healthy and happy. See you later!