План-конспект уроку
з англійської мови
для 6 класу
Урок № 62
Тема: Історії про спорт.
Мета: повторити і активізувати ЛО теми; ознайомити учнів із новим лексичним матеріалом; повторити граматичний матеріал: модальні дієслова, вдосконалювати техніку читання; розвивати комунікативні вміння учнів; прищеплювати усвідомлення важливості занять спортом.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для гри, для індивідуальної роботи.
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ.
1. Привітання.
Т: Hello, children! How are you today?
Ps: We are fine, thank you!
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Т: Today we'll continue speaking about sports and games. We are going to practise the vocabulary on the topic in games, dialogues and exercises, and to revise the grammar material: modal verbs.
3. Перевірка домашнього завдання.
4. Уведення в іншомовну атмосферу. Гра «Jumbled Words».
Учитель розподіляє клас на дві команди. Потім розкладає на столі картки зі словами теми «Спорт», в яких літери розташовано в неправильному порядку. Представники кожної команди по черзі підходять до столу, беруть картки, складають з літер слово і записують його на дошці. За кожне правильно написане слово команда отримує 1 бал. Перемагає команда, яка отримає більше балів.
BIROCAES
ESWRINTLG
NGCLIYC
ATINBOG
NAGYTIMSCS
BAOOLLFT
BINXGO
SNTENI
HTYNGACI
BOTOGNINGGA
IMNGSWMI
SNGKII
TIHLECSAT
SALKETBLBA
GUFIRE KANGSTI
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Повторення й активізація ЛО теми.
1) впр. 1 (с. 100).
Учні, використовуючи подані словосполучення, усно складають речення за зразком, представленим у вправі.
3) Гра «Word Clap».
Учні розташовуються колом і разом відбивають ритм, спочатку повільно, потім все швидше: учні тричі плескають по колінах, а четвертий раз — у долоні. Із коленим четвертим оплеском один із учнів називає вид спорту.
Ps: (three clape).
Р,: Gymnastics!
Ps: (three claps).
Pa: Golf!
Ps: (three claps).
P3: Tennis!
Ps: (three claps).
P4: Volleyball!
2. Подання тексту для читання. Впр. 2 (с. 100).
1) Етап підготовки до читання.
а) Бесіда в режимі Т-Р^Р^Р.
Т: Look at the picture on page 100 and tell who you can see there. Where are the girls? What are they wearing? What sport do you think they go in for?
б) Презентація нової лексики тексту.
Т: Use the vocabulary on pages 192—200 of your textbook to translate the new words. Write these words and their translation into your vocabularies.
2) Етап читання.
T: Let's read and translate the text now.
Учні ланцюжком читають і перекладають текст.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
а) Робота в парах.
Т: Make up three questions to the text and ask your partner.
Учні письмово складають по три запитання до тексту, а потім ставлять ці запитання своєму співрозмовникові.
б) Впр. З (с. 101).
Учні письмово, в зошитах, складають словосполучення із поданих слів. Потім у парах складають речення з трьома із цих словосполучень.
3. Повторення нового граматичного матеріалу: модальні дієслова.
1) Робота за підручником.
Т: Read the Grammar Lab on page 101 and complete the table.
Учні самостійно читають граматичний матеріал, поданий на с. 101, і заповнюють таблицю. Учень, який першим виконає завдання, виходить до дошки б зображує заповнену таблицю.
Modal verb The verb with the same meaning
Present Past Present Past
Зразок заповнення таблиці:
Modal verb The verb with the same meaning
Present Past Present Past
can could to be able to was, were able to
must have to had to
Для перевірки засвоєння граматичного матеріалу учитель проводить усне опитування.
Т: What іа the past form of the modal verb сад? What verb can replace the modal
verb can? Is there the past form of the verb must? What verb can replace the modal verb must!
2) Впр. 4 (c. 101).
Учні працюють у парах. Заповнюють пропуски в діалогах, потім читають їх за ролями.
3) Впр. 5 (с. 101).
Учні самостійно в зошитах записують речення, заповнюючи пропуски різними часовими формами модальних дієслів. Потім по черзі читають речення, які вони записали.
4) РЗ, впр. З (с. 55).
Учні самостійно заповнюють пропуски в діалозі поданими модальними дієсловами, потім двоє учнів читають діалог за ролями.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Домашнє завдання.
Впр. 6 (с. 101), письмово.
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Бесіда в режимі Т-Р;-Р2-Р3.
Т: What topic did we have at the lesson today?
What grammar material have we revised?
Make up a sentence with the modal verb can (could)/must.
Учитель просить трьох-п'ятьох учнів усно скласти речення з модальними дієсловами сап (could)/must.