Урок №9
Тема: Літні дні.
Мета: Активізувати ЛО теми. Навчати ставити загальні та спеціальні запитання за темою і давати відповіді на них. Розвивати вміння діалогічного та монологічного мовлення. Навчати складати монологічні повідомлення за темою. Виховувати інтерес до навчання.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для індивідуальної роботи, для роботи в групах .
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання.
Т: Good morning, children! Are you fine?
Ps: Yes, we are fine, thank you!
2. Повідомлення теми та мети уроку.
Т: Our topic today is devoted to summer holidays again. Today we'll find out how the characters of our textbook spend their summer days. You'll also read about a project — photo essay — which a boy is preparing with his uncle. We'll speak about advantages and disadvantages of having a rest in the city and in the country, too.
3. Уведення в іншомовну атмосферу.
Розучування вірша «Summer Holidays».
SUMMER HOLIDAYS
Summer holidays —
Sunny, sweet days.
I swam in the sea,
I lay in the sun,
I met many friends —
We had a lot of fun. I travelled a lot So much to be told.
Учитель роздає картки з віршем, у якому пропущено слова. Учні заповнюють пропуски поданими словами. Потім повторюють слова вірша за вчителем, після цього двоє-троє учнів декламують його.
Fill in the words «lot», «sea», «fun», «holidays», «friends», «sun»
SUMMER HOLIDAYS
Summer _____________—
Sunny, sweet days.
I swam in the___________,
I lay in the___________________,
I met many _______________
We had a lot of ______________.
I travelled a___________________
So much to be told.
4. Перевірка домашнього завдання.
1) РЗ, впр. 1 (с. 8).
Учні по черзі називають слова, які вони позначили у таблиці, та пояснюють свій вибір. Потім троє-четверо учнів читають складені речення.
2) РЗ, впр. 2 (с. 9).
Учні по черзі читають речення, які вони склали до малюнків.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ.
Speaking 1.Розвиток умінь мовлення. Впр. 1 (с. 20).
1) Бесіда в режимі T-P1-P2-P3.
Т: Look at the pictures on page 20.
Who can you see there?
How many children are there?
Are they boys or girls?
Do we know their names?
Let's give them names.
Діти пропонують варіанти імен для дітей, зображення яких ми бачимо на с. 20 (наприклад, Кейт і Том).
2) Робота в парах.
Т: Use the prompts to ask and answer about Kate's and Tom's summer holidays.
Учні усно ставлять один одному запитання про літній відпочинок Тома і Кейт,
використовуючи під час відповіді інформацію, подану у вправі.
Р1: What did Tom do in summer?
P2: He travelled a lot.
P1: Did he travel abroad?
P2: No, he travelled around Ukraine.
P1: Did he travel by bus?
P2: No, he travelled by car and by train etc.
3) Складання монологічних повідомлень за темою.
Учитель просить учнів скласти монологічні повідомлення про відпочинок Тома і Кейт. Потім просить одного з учнів розповісти про Тома, а іншого — про Кейт.
Reading 2. Подання тексту для читання. Впр. 2 (с. 20).
1) Етап підготовки до читання.
а) Бесіда в режимі Т-Р1-Р2-Р3.
Т: Look at the text on page 20.
What kind of text is it — a story or a dialogue?
What are the names of the speakers?
б) Презентація лексичного матеріалу.
Учні працюють в групах по трое-четверо. Учитель роздає картки зі словами, що можуть заважати розумінню тексту. Потім просить учнів знайти ці слова в тексті та подумати, в якому саме значенні їх застосовано. Учні знаходять слова, читають, які значення пропонуються, та обирають, після обговорення в групі, правильну відповідь.
What do these words mean? Choose and circle the letter of the correct answer.
1) Guess
а) try to find out without exact information b) to know exactly
2) Excitedly
a) with emotions b) without emotions
8) Instead
a) together with something b) as a replacement of something
4) Photo essay
a) a piece of writing b) a collection of pictures
5) Shots
a) photoe b) hits
6) Carry
a) to continue b) to finish
Т: Now write these words down into your vocabularies and try to quess their translation.
Учитель просить учнів записати нові слова у словничок та спробувати перекласти їх.
2) Етап читання.
Т: Let's read the text in parts.
Діти читають текст за ролями: один з учнів читає слова Тома, другий — Дена, а третій слова автора.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
а) Бесіда в режимі Т-Р1-Р2-Р3.
Т: Is it a face-to-face conversation or a telephone conversation?
What did Dan start?
Who is he making the project with?
What is the project devoted to?
What did he use for his project?
Has Dan finished his project already?
What is the composition of the structure?
б) Впр. З (c. 20).
Учні читають твердження вправи, називають правильні та виправляють помилкові.
в) Рoльова гра.
Учні отримують картки для індивідуальної роботи. Згідно з інструкціями на картках, а також відповідно до тексту впр. 2 (с. 20), учні усно складають монологічні повідомлення.
Act out the situation.
Imagine that you are Dan. Speak about your project.
Use the words and word combinations:
to work at the story, summer rest, to use a camera, a complete photo essay, to take pictures, to work at the essay, to use shots, to finish up.
Act out the situation.
Imagine that you are Tom. Speak about Dan's project. Use the words and word combinations:
to call, to shout excitedly, to work at the story, to tell a story, to use a camera, a complete photo essay, to take pictures, to work at the essay, to use shots, to finish up.
Act out the situation.
Imagine that you are Dan's uncle. Your name's Dave. Speak about your and Dan's project.
Use the words and word combinations
to work at the story, to use a camera, a complete photo essay, to take pictures, to work at the essay, to use shots, to finish up.
3. Повторення й активізація JIO теми «Літній відпочинок».
1) Впр 4 (с 21)
Клас розподіляється на групи. Учні в групах обговорюють положення, що надаються у вправі. По закінченні роботи представник кожної з груп висловлює спільну думку щодо поданого твердження.
2) РЗ, впр. 2 (с. 10).
Учні самостійно читають текст про переваги відпочинку в селі та записують відповіді на запитання. Учитель вибірково перевіряє декілька зошитів.
3) Впр. 5 (c. 21).
Учні працюють за варіантами. Учні першого варіанта записують у зошити по три речення про переваги літнього відпочинку в селі, а діти другого варіанта письмово складають три речення про відпочинок у місті.
Учитель викликає двох-трьох учнів першого та другого варіанта і просить їх прочитати свої речення.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
Homework 1. Домашнє завдання.
РЗ, впр. 1 (с. 9), письмово.
Написати відповідь на запитання Where would you like to go on holiday?
Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.
Бесіда в режимі Т-Р1-Р2-Р3.
Т: What have you learned to do at the lesson today?
What can you speak about now?
What rhyme did you learn?
Учитель звертається до кожного з учнів із запитанням:
Т: Where would you like to go on holiday? Why?