Розробка уроку на тему "Площа. Площа прямокутника."

Про матеріал
Мета: вдосконалити знання учнів про поняття площа і площа прямокутника; навчити застосовувати знання про площу прямокутника та її властивості під час розв'язування задач на комбінації геометричних фігур.
Перегляд файлу

 

 

Тема. Площа. Площа прямокутника.

Мета: вдосконалити знання учнів про поняття площа і площа прямо­кутника; навчити застосовувати знання про площу прямокутника та її властивості під час розв'язування задач на комбінації геометричних фігур.

Тип уроку: застосування та вдосконалення знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Математичний диктант

Варіант 1 [2]

  1. Скільки сантиметрів у 1 м [міліметрів у 1 дм]?
  2. Яку довжину має сторона квадрата, якщо його площа 1 га [1 ар]?
  3. Скільки квадратів зі стороною 1 міститься у 1 арі [1 га]?
  4. Виразити у квадратних метрах 3 ари [5 арів].
  5. Виразити у квадратних кілометрах 300 га [5 000 га].
  6. 6. Знайти сторону квадрата, площа якого дорівнює площі прямокутника зі сторонами 9 і 4 см [16 і 4 см].

 

II. Актуалізація опорних знань

  1. Чи правильним є твердження?
  1. Якщо дві фігури рівні, то їх площі рівні;
  2. якщо площі двох фігур рівні, то ці фігури рівні;
  3. якщо два квадрати мають рівні площі, то вони рівні;
  4. якщо два прямокутники мають рівні периметри, то їх площі рівні.

 

III. Вдосконалення вмінь

На цьому уроці бажано навчити учнів розв'язувати задачі:

  1. на обчислення сторони прямокутника за площею і відомою іншою стороною;
  2. обчислення площ фігур, що є комбінацією декількох прямокутників;
  3. на дослідження залежностей між S, а і b,
  4. на застосування формул площ прямокутника і квадрата;
  5. № 589; 597;
  6. №591;
  7. № 599; 600;
  8. № 593; 595.

Розв'язання вправ

№ 589

56а = 5600м2 = 80м · х м; х м = 5 600 : 80 = 70 м.

Відповідь. 70 м.

№597

  1. 122 = 144 (см2) — площа квадрата і прямокутника;
  2. 144 : 18 = 8 (см) — ширина прямокутника;
  3. 2(8+18)=52 (см) — периметр прямокутника.

Відповідь. 52 см.

№591

Вказівка. Розбити фігу­ру на 2 прямо­кутники (див. рис. 84):

Тоді

1) S = S1 + S2 = 6 · 8 + 18 · 15 = 48 + 270 = 318 (см2);

2) S = S1 + S2 = 1116 + 6(11 – 8) = 176 + 18 = 194(см2).

Відповідь. 318 см2; 194 см2.

№599

S = a · b, b = 26 см, отже, S = 26a. Якщо а збільшиться на 4 см,

то а1 = а + 4, тоді S1 = a1 · b = 26(а + 4) = 26а + 26 · 4 = 26a + 104(см2).

Отже, збільшиться на 104 см2.

№ 600

S = ab; P = 2(a + b); a1 = 4a, b1 = 4b,

тоді: S1 = a1b1 = 4a · 4b = 16ab; P1 = 2(a1 + b1) = 2(4a + 4b) = 2 · 4(a + b).

Отже, площа збільшиться в 16 разів, а периметр — у 4 рази.

№ 593

1) 500м · 400м = 200000 (м2) = 20 (га) – площа городу;

2) 20 · 260 = 5 200 (кг) = 5 т 200 кг – треба гороху;

3) 5 т < 5т 200кг.

Відповідь. Не вистачить.

№ 595

1) 16 м 50см – 12м = 1650 см1200 см = 1980 000 см2 = 198 (м2) – площа теп­лиці;

2) 198 · 30 = 5940 (кг) — огірків збере фермер.

Відповідь. 5 940 кг.

 

IV. Домашнє завдання

п. 20, №№ 592, 594, 596, 598, 601.

 

doc
Додано
2 березня 2020
Переглядів
691
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку