Розробка уроку на тему: "Поняття блогу, різновиди блогів. Створення й оформлення блогу. Практична робота «Cтворення й ведення власного блогу».

Про матеріал
Розробка уроку-подорожі з елементами рольової гри "«Подорож до острову Net-ландія». Презентація до уроку розроблена на сервісі Prezi.com та міститься за посиланням https://prezi.com/rck7lxhiam0t/net-/
Перегляд файлу

ДНЗ «Крижопільський професійний будівельний ліцей»

 

Урок-подорож з елементами рольової гри

«Подорож до острову Net-ландія»

D:\Мои документы\ДУНАЄВСЬКА\Відкритий урок 2016\в_дкритий урок\в_дкритий урок\1.jpg

Викладач

Дунаєвська Наталія Василівна

 

 

2015-2016 н.р.

 

Тема: Поняття блогу, різновиди блогів. Створення й оформлення блогу. Практична робота  «Cтворення й ведення власного блогу»

МЕТА:

Навчальна:

  •     познайомитися з понятями блог, блогер, розглянути різновиди блогів;
  • засвоїти практичні навички створення й адміністрування власного блога на blogger.сот, livejournal.сот, wordpress.сот; публікування повідомлень у блогах; настроювання параметрів блогу;
  •     сформувати вміння працювати з сучасними сервісами: блогами.

Розвиваюча:

  • розвивати навички індивідуальної та групової практичної роботи;
  • розвивати уміння застосовувати теоретичні знання для розв’язку практичних завдань різних типів;
  • розвивати логічне мислення учнів.

Виховна:

  • виховувати в учнів пізнавальний інтерес до предмету шляхом використання активних методів і прийомів навчання.
  • формувати впевненість в своїх силах;
  • виховання творчого підходу до роботи.

Обладнання:

  1. Персональні комп'ютери.
  2. Мультимедійний проектор, екран.
  3. Інструкції до практичних робіт.
  4. Підключення до мережі Інтернет.

Тип заняття: комбіноване.

Методи і прийоми заняття: пояснення нового матеріалу з застосуванням презентації; метод роботи в малих групах; бесіда, електронна презентація навчального матеріалу; випереджальне завдання; робота з роздатковим матеріалом; фронтальне опитування.

 

 

Епіграф до уроку

 «Подорож довжиною в тисячу миль починається з першого кроку»

Лао-Цзи

 

ХІД УРОКУ

І. Підготовчий етап.

  1.         Організація заняття.

Перевірка готовності до заняття учнів, обладнання.

  1.         Мотивація навчальної діяльності.

Доброго дня діти! Скажіть будь-ласка, ви любите подорожувати? Чому? (учні відповідають). Сьогодні наш урок не буде звичайним. Я думаю ви це помітили за тим як виглядає наш кабінет. Я пропоную Вам  уявити себе командою безстрашних піратів, які мандрують на своєму кораблі неосяжним океаном Інтернету у пошуках скарбів, а я, з вашого дозволу, буду сьогодні вашим капітаном.

Ми з вами вирушимо до таємничого острову Net-ландія, де захована скриня із золотими дублонами. У нас навіть є карта, яку на ринку продав мені один старий моряк.

Але не все так просто! Карта зачарована! І ми на ній можемо побачити тільки початок нашого маршруту. Увесь подальший шлях нам потрібно буде знаходити виконуючи ті чи інші завдання що будуть траплятись нам на шляху. Тільки пройшовши всі випробування загадкової карти ми дістанемось острову де заховані скарби! І ще одне – карта з моменту її відкриття показує шлях лише протягом 45 хвилин, а потім все зображення на ній зникає, і тоді  ми вже ніколи не зможемо знайти скарб. Ну то як? Ви готові до такої подорожі?!

Метод «Мікрофон» Та перед тим як вирушити я вас запитаю - чого ви очікуєте від цієї подорожі? (Учні висловлюють свої сподівання)

Що ж тоді уперед!!!

  1.         Оголошення теми, мети заняття.

Доки наш корабель відчалює, хочу вам повідомити, що тема нашого уроку дуже актуальна в сучасному світі.

Тема: «Поняття блогу, різновиди блогів. Створення й оформлення блогу. Практична робота 16 «створення й ведення власного блогу»» (Учні записують в зошити). Сьогодні на уроці ми маємо:

  •              познайомитися з понятями блог, блогер, розглянути різновиди блогів;
  •              засвоїти практичні навички створення й адміністрування власного блога на blogger.сот, livejournal.сот, wordpress.сот; публікування повідомлень у блогах; настроювання параметрів блогу;
  •              сформувати вміння працювати з сучасними сервісами: блогами.
  1. Актуалізація опорних знань. Зупинка «Море цікавих риб»

Отже, ми з вами дісталися Моря цікавих риб, і карта мені підказує, що нашій команді необхідно зловити кілька рибок, та відповісти на їхні запитання, тільки тоді вона вкаже нам подальший маршрут. Але пам’ятайте, що у нас дуже мало часу!

Учні за бажанням по-черзі витягують рибинку до якої прикріплене запитання і дають на нього відповідь

Питання:

  1.   Що таке сайт?

Очікувані відповіді:

Сайт або веб-сайт (англ. website, від web - павутина, "веб" і site - "місце") - це одна або сукупність веб-сторінок, доступних в Інтернеті через протоколи НТТР/НТТР8;

Веб-сайт — це сукупність логічно зв'язаної гіпертекстової інформації, оформленої у вигляді окремих сторінок і доступної в мережі Інтернет.

  1.    Назвіть основні завдання веб-сайтів.

Очікувані відповіді:

Реклама продукції, послуг, ідей. Правильно зроблений веб-сайт із легкістю приведе клієнта до висновку про необхідність покупки товару, або послуг, або ідей, що пропагуються на ньому;

Продаж товарів, послуг, інформації, ідей. У сучасної людини немає багато часу для ходіння по магазинах. Тому можливість замовлення товарів і послуг, не відходячи від комп'ютера, значно розширює можливості і клієнта, і продавця;

Безкоштовне надання інформації або послуг. Насправді надання інформації або послуг — це засіб залучення відвідувачів до даного ресурсу для здобуття, наприклад, статистичної інформації або ж для показу реклами, якщо це рекламний майданчик;

Підтримка клієнтів.

  1.    Дайте визначення поняття «веб».

Очікувані відповіді:

Веб - це всесвітня інформаційна мережа, що являє собою великий набір взаємопов'язаних один з одним документів.

  1.    Що таке НТМL?

Очікувані відповіді:

НТМL (від англ. Hypertext Markup Language- мова розмітки гіпертексту) - це стандартна мова розмітки документів у Всесвітній павутині. Всі веб-сторінки створюються за допомогою мови НТМL (або ХНТМL).

Мова НТМL інтерпретується браузером і відображається у вигляді документа, зручному для людини.

  1. Шо таке електронна пошта? Які поштові сервери ви знаєте?

Це служба Інтернету, призначена для пересилання комп’ютерними мережами повідомлень від деякого користувача одному чи групі адресатів.Gmail.com, Mail.ru, Bigmir.net, HotMail, Ukrnet

  1. З чого складається адреса електронної скриньки?

Ім’я користувача @ ім’я сервера або <логін_користувача>@<найменування_серверу>

Ми чудово справились із завданням, тому карта вказує що ми маємо вирушити до Мису загадкових мушель!

Зупинка «Мис загадкових мушель»

Ми дістались Мису загадкових мушель. Тут ми маємо пройти наступне випробування – кожна з мушель задасть вам запитання, а ви маєте якнайшвидше дати на них відповіді! Починаймо!

Учні за бажанням по-черзі витягують мушлю до якої прикріплене запитання і дають на нього відповідь

1.Що таке блог?

Блог (англ. blog, від web log, "мережний журнал або щоденник подій") — це веб-сайт, основний вміст якого становлять записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються, оновлюється користувачем. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості. Блог є специфічною формою організації спільноти користувачів навколо певного автора чи авторів блога.

2.Що таке блогер та блогосфера?

Блогерами називають людей, які є авторами блогів. Сукупність усіх блогів в Інтернеті створює блогосферу.

3.Які елементи має пост у блозі?

Пост у блозі має заголовок, дату публікування, власне зміст, який складається з гіпертексту, постань, на інші сайти та блоги в Інтернеті, інколи зображень чи навіть відео.

Також пост містить коментарі до нього, залишені відвідувачами, та форму, за допомогою якої додають коментарі.

4. Які ви знаєте різновиди блогів за автором (авторами):

  •      Особистий (авторський, персональний) блог— ведеться однією особою (як правило його власником);
  •      «Примарний» блог — ведеться від імені чужої особи невизначеною персоною;
  •      Колективний або соціальний блог— ведеться групою осіб за правилами, які визначає власник;
  •      Корпоративний блог — ведеться усіма співробітниками однієї організації;

5. Які ви знаєте різновиди блогів за наявністю мультимедіа:

  •      Текстовий блог — блог, основним змістом якого є тексти;
  •      Фотоблог — блог, основним змістом якого є фотографії;
  •      Музичний блог — блог, основним змістом якого є музичні файли;
  •     Подкаст і блогкастинг — блог, основний зміст якого надиктовується та викладається у вигляді МРЗ-файлів;
  •      Відеоблог — блог, основним змістом якого є відео файли;

6. Які ви знаєте різновиди блогів за особливостями змісту:

  •      Контентний блог — блог, який публікує первісний авторський текст;
  •      Мікроблог - блог, дописами в якому є короткі щоденні новини з власного життя користувачів
  •      Цитатний блог — блог, основним змістом якого є цитати з інших блогів;
  •      Сплог — спам-блог;

Чудово! І це завдання під силу молодій команді піратів! Вирушаємо далі!

Зупинка «Риф відкриттів». (Випереджувальне завдання)

Карта вказала нам що ми маємо трохи сповільнити хід корабля, адже проходимо біля коралового рифу «Рифу відкриттів».

Учень: Капітане! Подивіться що ми знайшли за бортом! Це ж послання в пляшці!

Учитель: Гей хтось із команди? Дістаньте послання, що в ньому?

Учень: Та це ж історія створення та розвитку блогів!

За версією газети «Вашингтон профайл», першим блогом вважають сторінку Тіма Бернса-Лі, де він, починаючи з 1992 року, публікував новини. Широке використання блогів розпочалося з 1996 року. У серпні 1999 року комп'ютерна компанія «Руга Labs» із Сан-Франциско відкрила сайт В1оggег. Це була перша безкоштовна блогова служба. Згодом В1оggег був викуплений компанією Gооg1е.

Дякую боцмане за таку знахідку! А у нас на горизонті уже острів «Net-ландія». Карта показує, що нам потрібно лише пройти через «Бухту блогів» і скарб у наших руках!

Зупинка «Бухта блогів»

Завдання у нас важливе і відповідальне! Ми маємо створити блоги та випустити їх у бухту для вічної подорожі на хвилях «Океану Інтеренет».

 Ви добре знаєте , що на кораблі одному не впоратись, тому потрібно завжди мати напарника який допоможе тобі у страшний шторм не злетіти з палуби в море!

Зараз ви розділитесь на групи по-двоє і маєте створити блог один на двох на свою тему. (Теми учні обирають завчасно, під час підготовки до уроку). Зараз ви отримаєте завдання на листочках і почнете працювати. Пам’ятайте, що часу обмаль, а скарб уже за крок від нас!

ІІІ. Закріплення знань, умінь і навичок. Практична робота 16 «Створення й ведення власного блогу»

Завдання 1.Виконання практичних завдань відповідно до інструкцій. (Додаток 2.) Переходимо до виконання практичної роботи по створення блогу. Сідаємо за комп’ютери та працюємо згідно інструктажу із правил техніки безпеки (Додаток 1)

На сьогодні ви отримували домашнє завдання. Вам необхідно було вивчити процес створення блогу та наповнення його інформацією згідно інструкцій, які ви отримали на трьох сервісах: blogger.сот., livejournal.сот, wordpress.сот .Зараз ви працюєте в групі з двох чоловік, створюєте блог на будь-якій із трьох платформ обравши самостійно тему блога. Час виконання практичної роботи 13-15 хв.,

Завдання 2. Презентація блогу за планом: назва блогу, мета блогу, обрана платформа, структура блогу, самооцінка блогу.

Зараз ви презентуєте свою роботу і оцінюєте її згідно критеріїв оцінювання блогу (Додаток 3).

IV. Підведення підсумків уроку.

Рефлексія діяльності учнів на занятті проводиться у формі бесіди.

На сьогоднішньому занятті:

  • я дізнався/дізналася про...
  • я навчився/ навчилася...
  • мені найбільше сподобалося...
  • я хотів би/хотіла б ще попрацювати над...

Чудово! Всі впоралися із завданням! Ми дістались острову і тут на нас чекає наша скриня із золотими дублонами! Молодці! Ви гарно попрацювали і заслуговуєте на винагороду.

 Тож зараз мої юні пірати ми поділимо наш скарб але отримавши свою частину кожен з вас має зробити висновок та висловити свої враження про нашу сьогоднішню подорож!

Я щиро дякую своїй команді за сьогоднішній урок і бажаю вам ніколи не зупинятися на досягнутому, щоразу знаходити правильний шлях, завжди бути на хвилях змін та не загубитися у величезному океані Інтернету!

V. Домашнє завдання.

  1. Електронною поштою повідомити адресу свого блогу вчителю та одногрупникам;
  2. Отримавши дані одногрупників, додати власне повідомлення на блогах одногрупників.

Додаток 1

Правила поведінки на піратському кораблі

Інструкція з техніки безпеки та правил поведінки в комп'ютерному класі

Перед початком роботи необхідно:

  • Переконатися у відсутності видимих пошкоджень на робочому місці;
  • Розмістити на столі зошити, навчальні посібники так, що б вони не заважали роботі на комп'ютері;
  • Прийняти правильну робочу позу.
  • Подивитись на індикатор монітора і системного блоку і визначити, включений або вимкнений комп'ютер.  Перемістити мишу, якщо комп'ютер знаходиться в енергозберігаючому стані або включити  монітор, якщо він був вимкнений.

 

При роботі в комп'ютерному класі категорично забороняється:

  • Знаходитися в класі у  верхньому одязі;
  • Класти одяг і сумки на столи;
  • Знаходитися в класі з напоями та їдою;
  • Розташовуватися збоку або ззаду від включеного монітора;
  • Приєднувати або від'єднувати кабелі, чіпати роз'єми, дроти і розетки;
  • Пересувати комп'ютери і монітори;
  • Відкривати системний блок;
  • Включати і вимикати комп'ютери самостійно;
  • Намагатися самостійно усувати несправності в роботі апаратури;
  • Перекривати вентиляційні отвори на системному блоці та моніторі;
  • Ударяти по клавіатурі, натискувати безцільно на клавіші;
  • Класти книги, зошити та інші речі на клавіатуру, монітор і системний блок;
  • Видаляти і переміщати чужі файли;
  • Приносити і запускати комп'ютерні ігри.

 

 

Знаходячись в комп'ютерному класі, учні зобов’язані:

  • Дотримуватись тиші і порядку;
  • Виконувати вимоги вчителя;
  • Знаходячись в мережі працювати лише під своїм ім'ям і паролем;
  • Дотримуватись режиму роботи (згідно Санітарних правил і норм);
  • При появі різі в очах, різкому погіршенні видимості, неможливості сфокусувати погляд або навести його на різкість, появи болю в пальцях і кистях рук, посилення серцебиття негайно покинути робоче місце, повідомити про це, вчителя і звернутися до лікаря;
  • Після закінчення роботи завершити всі активні програми і коректно вимкнути комп'ютер;
  • Залишити робоче місце чистим.

 

Працюючи за комп'ютером, необхідно дотримуватись правил:

  • Відстань від екрану до очей – 60-70 см (відстань витягнутої руки);
  • Вертикально пряма спина;
  • Плечі опущені і розслаблені;
  • Ноги на підлозі і не схрещені;
  • Лікті, зап'ястя і кисті рук на одному рівні;
  • Ліктьові, тазостегнові, колінні, гомілковостопні суглоби під прямим кутом.


Додаток 2

Інструкція практичної роботи щодо

створення й адміністрування блогу на прикладі сервісу blogger.com.

  1. Відкрийте браузер та перейдіть на сайт blogger.com.
  2. Авторизуйтеся (введіть логін та пароль скриньки gmail.com).
  3. Після авторизації підтвердіть свій акаунт .
  4. Створіть свій перший блог. Для цього натисніть на кнопку Новий блог .
  5. Заповніть поля:
  • Заголовок: задайте назву вашому блогу (потім цю назву можна буде змінити);
  • Адреса: введіть адресу (адресу вводьте латинськими літерами та перевірте чи доступна ця адреса для блогу);
  • Шаблон:   виберіть шаблон за бажанням;
  • Натисніть на кнопку Створити блог.
  1. Відкрийте налаштування створеного блогу
  2. На лівій панелі знаходяться всі параметри налаштування блогу. 
  3. Для налаштування шаблону оформлення блогу перейдіть на вкладку Шаблон; для перегляду статистики переглядів та аудиторії – СтатистикаАудиторія; для додавання та видалення гаджетів на сторінці – пункт Макет.
  4. Щоб додати публікацію до блогу, натисніть .
  5. Принцип оформлення публікації у блозі схожий до текстового процесора Word. Тексту можна задати розмір, шрифт, колір за бажанням.
  6. Додавання посилань, зображень та відео здійснюється за допомогою кнопок:
    • - дозволяє додавати гіперпосилання до статті;
    • - дозволяє додавати зображення до статті;
    • - дозволяє додавати відеоролик до статті;
    • - дозволяє розділити статтю на початок і продовження.
  7. Додайте статтю з зображеннями по темі та оформіть її.
  8. Завершіть роботу з сервісом.


Додаток 3

Критерії оцінювання блогу

Назва блогу___________________________________________________________

Мета блогу____________________________________________________________

URL___________________________________________________________________

Прізвища учнів групи _________________________________________________

Критерії

Макс

бал

Самооцінка

групи

Бал

вчителя

Примітка

Зміст блогу

1.Відображає поставлені цілі і задачі

10

 

 

 

2.Має узагальнення і висновки

10

 

 

 

3.Містить достовірну і перевірену інформацію, яка спонукає обговорювати її

10

 

 

 

Колективна діяльність

1.Оцінка колективної роботи над блогом

10

 

 

 

2.Блог має посилання на інші сторінки і вони працюють, обговорюються

10

 

 

 

3.Чи має блог інформацію про авторів

10

 

 

 

Оформлення блогу

 

 

1.Блог легко сприймається, фон сторінки і колір шрифту відповідають один одному

10

 

 

 

2.Блог має декілька сторінок, структуру

10

 

 

 

3.Має посилання на використані ресурси і вони працюють

10

 

 

 

4.Доцільно і доступно розміщені сторінки та гаджети у блозі

10

 

 

 

Мультимедійне забезпечення

1.Блог містить відео, анімацію, звуки

10

 

 

 

2.Блог містить зображення, карти, фото, які розкривають зміст і діяльність блогу

10

 

 

 

Сума балів

 

 

 

 

Оцінка

 

 

 

 

 

Таблиця переведення балів в оцінку:

1-10

11-20

21-30

31-40

41-50

51-60

61-70

71-80

81-90

91-100

101-110

111-120

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Буркова Ріта Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
4 лютого 2019
Переглядів
2444
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку