Урок на тему :“Рельєф території України”
Мета уроку:1)охарактеризувати особливості рельєфу України, закономірності
поширення основних форм рельєфу;
2) ознайомити учнів з антропогенними формами рельєфу, із фізичною
картою України, особливостями рельєфу нашої місцевості;
3) формувати вміння учнів працювати з різними джерелами
географічних знань (підручник, фізична карта, атлас, електронний атлас,
енциклопедичний словник), складати характеристику форм рельєфу за планом, соціокультурні компетентності
4) виховувати національно свідомого громадянина, дбайливого
господаря, гуманіста й природолюба.
Очікувані
результати: -знати основні форми рельєфу України, їх поширення
-визначати за фізичною картою форми рельєфу України
-складати характеристику форм рельєфу за планом
Тип уроку: засвоєння нових знань
Основні поняття: геоморфологія, орографія, полонини, яйла, куести
Обладнання: фізична карта України, Європи, атласи України, контурні карти
України, підручники Ф.Д. Заставний “Фізична географія України” 8 клас, П.О.Масляк “Географія України”, Екологічний атлас Харківської області, Ілюстрований енциклопедичний словник, В.М.Бойко “Загальна географія”6 клас, журнали “Географія та основи економіки в школі”, комп’ютери
Хід уроку:
Структура уроку |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
І Організаційний момент. Оголошення теми, завдань, очікуваних результатів уроку |
Вчитель пропонує учням об’єднатись у групи; повідомляє тему уроку, його завдання |
Об’єднуються у групи І- геоморфологи, ІІ - орографи |
ІІ Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація діяльності учнів. |
Розв’язати проблемне питання “Яким чином рельєф впливає на економічний розвиток України?” Розкрити поняття назви групи
Що таке рельєф? Як ви вважаєте, які фактори впливають на розвиток держави? Як ви вважаете від чого залежить економічний розвиток держави? Учитель повертається до проблемного питання |
Робота зі словником термінів і понять “геоморфологія, орографія”
“рельєф”
Учні висловлюють свої думки Прийом “мозковий шторм, бесіда” |
ІІІ Представлення необхідної інформації для учнів |
Роз’яснення про опрацювання карти, атласу. |
1)Робота з картою (2 учні - індивідуально), інші за атласом і планом (додаток 1) 2) Робота в групах за підручником за планом І група - &13 ІІ група - &14 3)індивідуальне завдання за підручником (полонини, куести, яйла) 4) виступи представників груп, складання тез,”мікрофон, робота з картою” 5) заповнення схеми (додаток 2) 6)індивідуальні випереджальні завдання про Карпати та видобування корисних копалин 7) індивідуальна робота за комп’ютером “Складання схеми будови Кримських гір” 8) індивідуальне завдання зі словником поняття “антропогенний” 9) заповнення схеми (додаток 3) |
ІV Виконання системи завдань, формування умінь, навичок |
Що вам відомо про економічний розвиток нашої області? |
4-6 б, 7-9 б, 10-12 б виступи учнів, що виконали завдання першими на 10-12б (дод.3) Учні відповідають “мозковий штурм, бесіда”
Учні дають відповіді |
V Очікувані результати уроку, підбиття підсумків, визначення нових проблем |
Як залежить економічний розвиток України від рельєфу? Вчитель пропонує дати відповіді на тестові завдання |
І группа – за комп’ютером ІІ група – аркуші папіру Самоперевірка (додаток 5) |
VІ Підготовка до виконання домашнього завдання |
&13-15– повторити, Скласти маршрут туристичної подорожі Кримськими горами(10-12 б.) |
|