Тема: Складові їжі.
Мета:Продовжувати формувати вміння правильно добирати їжу, знати складові їжі; вчити дітей планувати свої дії щодо визначення якості їжі; виховувати прагнення берегти власне здоров’я.
Обладнання:Таблиця «Складові їжі», «Обери здоровий спосіб життя», «Ознаки здоров’я», «Харчування та здоров’я», картки із завданнями, конверти з кольоровими малюнками, ноутбук або мультимедійна дошка.
Тип уроку : комбінований
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Посміхнемося один одному, щоб нам було приємно спілкуватися.
Девіз уроку:
(Діти читають девіз уроку разом з вчителем).
Хто здоровий, той сміється,
Все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини!
II.Перевірка домашнього завдання
-
Діти, давайте пригадаємо,про що ми говорили на минулому уроці?
-
Для чого потрібно їсти?
-
Чому не можна обійтися без їжі?
-
Що вона дає для життя?
ІII. Актуалізація опорних знань.
-
Діти, а що таке здоров’я?
-
А які ознаки здоров’я?(Таблиця ознаки здоров’я)
-
Як ви зміцнюєте ваше здоров’я?
(Вчитель загадує загадку).
Коли воно є, - марно тратимо, не дбаємо,
А коли його не стане – віддали б усе,
Щоб повернути назад.
(Здоров’я).
-
Звичайно – це здоров’я!
-
Навіть народна мудрість говорить, що здоров’я – всьому голова.
IV. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя
-
Для того, щоб зміцнити своє здоров’я людина веде активний спосіб життя, не має шкідливих звичок , дотримується режиму дня, а також велике значення має те, що і як вона їсть.
(Таблиця «Обери здоровий спосіб життя»).
-
Сьогодні на уроці ми з вами будемо говорити про складові їжі.
V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
-
Робота з таблицею.
-
На малюнку ви бачите групи найкорисніших для дітей продуктів.(Таблиця «Харчування та здоров’я»).
-
Одні продукти постачають організму енергією, щоб можна було рухатися, добре думати і при цьому довге не стомлюватись. Інші є будівельним матеріалом для клітин, кісток, волосся, нігтів. Дуже смачні та корисні фрукти й овочі. В них найбільше вітамінів і мінеральних речовин. Вони допомагають рости і розвиватися, зміцнюють захисні сили.
-
Розповідь.
-
До складу продуктів харчування входять: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини, вода.
-
Білки містяться в м’ясі, рибі, яйцях, молоці, кефірі, квасолі, горосі.
-
Багаті на жири: масло вершкове, різні олії та інші продукти.
-
Вуглеводи є: в меді, цукрі, хлібі, картоплі, рисі, манці, вівсяних та інших крупах, фруктах і овочах.
-
Вітаміни –речовини, необхідні для життя людини, її росту та розвитку. Особливо необхідні вітаміни для дитячого організму. Існує багато вітамінів. Для зручності їх називають буквами латинського алфавітуA, B, C, D тощо. Вітаміни і мінеральні речовини не діють окремо.
-
Харчування – необхідна умова нашого життя. Без їжі людина не може жити. З їжею ми отримуємо поживні речовини, необхідні для роботи мозку, серця, легенів, м’язів та інших органів. Їжа забезпечує наш організм енергією, яка міститься в продуктах харчування. А ще здоров’я залежить від того, як швидко і часто ми їмо, настільки ретельно пережовуємо їжу. Отже, щоб бути здоровим, потрібно знати правила харчування. Харчування має бути раціональним.
-
Діти, що це означає?(Воно повинно бути різноманітним, з достатньою кількістю вітамінів, не надмірним.)
-
Харчові продукти спеціального приготування (солодощі, копчені ковбаси, м’ясні, і рибні консерви тощо) можуть бути небезпечними для дітей, а особливо корисними всі види круп, овочі м’ясо, риба та молочні продукти.
-
Не бажано приправляти страви гострими спеціями. Доцільно чергувати м’ясні страви з рибними.
-
У жодному разі не треба вживати багато солодощів і солодких напоїв, особливо у проміжках між їдою. Замість них рекомендується випити півсклянки яблучного або морквяного соку, багатого на вітаміни.
-
Робота з підручником (с.31-34)
Самостійна робота
-
Розгляньте малюнки на ст..31. Для чого треба їсти? Що корисно? Що при цьому слід пам’ятати?
-
Прочитайте самостійно текст на ст.32 і дайте відповідь на запитання:
-
Чим шкідливе недоїдання? Чим шкідливе переїдання?
4.Робота в групах.
(Вчитель роздає учням картки із завданням )
І група:
Написати основні правила здорового харчування. Що потрібно їсти. Відповідь обґрунтувати.
(Їжа має бути свіжою і містити всі необхідні речовини, мінерали та вітаміни. Не слід надмірно їсти).
ІІ група:
Написати, які продукти шкідливі для здоров’я. Що не потрібно їсти. Відповідь обґрунтувати.
(Протягом дня слід вживати продукти тільки однієї групи з чотирьох основних. Необхідно більше вживати газованих напоїв зі штучними барвниками).
ІІІ. група:
Яка перша допомога при харчових отруєннях.
(Потрібно поміряти температуру, зробити клізму, промити шлунок і негайно викликати лікаря).
-
Молодці, діти, ви активно працювали в групах, давали правильні відповіді.
-
VI.Осмислення,узагальнення та систематизація знань
1.Слово вчителя.
- Діти, про раціональне харчування говорить народна мудрість.
2.Бесіда за змістом прислів’їв.
(Вчитель роздає учням картки із завданням)
І. група:
«Гадай не гадай – борщу наливай: миску з’їси – здоров’я додаси».
ІІ. група:
«Людина не живе, щоб їсти, а їсть, щоб жити».
ІІІ. група:
«Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють».
3.Гра «Вибери мене».
(Вчитель роздає учням картки з малюнками різних продуктів харчування )
-
Діти, зараз ми з вами проведемо гру «Вибери мене». Кожна група отримує конверт. В ньому є 6 малюнків. Завдання для всіх груп: погрупувати малюнки на корисні та шкідливі продукти. Діти, ви свій вибір повинні обґрунтувати.
І. група.
ІІ. група.
ІІІ. група.
-
Молодці, діти, ви працювали в групах дуже добре.
VII. Підсумок уроку
Звернення вчителя.
- Діти, про що ми з вами сьогодні говорили на уроці? Зверніть увагу на монітор.
- Які поживні речовини людина отримує з їжею?
- Яка їжа належить до здорової і корисної?
VIII.Домашнє завдання
1.Прочитати текст на ст.31-34 підручника і дати відповіді на запитання
2. Слово вчителя.
-
Діти, закінчити урок, мені б хотілося такими словами:
Запам’ятайте, любі діти!
Здоров’я бережіть, доки малі,
І мудрими ідіть по цій Землі.
Хай кожен з вас запам’ятає,
Що без здоров’я щастя не буває!
-
На цьому наш урок закінчено. До побачення. Успіхів вам у навчанні!