Тема: Вживання прикметника у мовленні.
Мета: Створити умови для систематизації і закріплення знань учнів про прикметник ;вчити влучно вживати прикметники в мовленні; розвивати інтерес до усної народної творчості; збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати любов до рідного слова.
Обладнання: картки для парної роботи, групової та індивідуальної роботи, презентація, розмальовки ялинки, конверти з завданням
Хід уроку
1 Організацій момент
- Хто гарно відпочив на перерві? ( підстрибніть)
- Хто бігав? ( плесніть у долоні)
- Хто зустрів на перерві друга? ( посміхніться)
- Хто хоче дізнатися більше нового на уроці? ( сідайте за парти)
2 Активізація опорних знань.
Гостя до нас завітала .
Холод, сніг на нас наслала.
Вправа « Мікрофон»
Каліграфічна хвилинка
Зи ін зима іній
Індивідуальна робота
Кожному учню дається слово, яке пов’язане з зимою.
3 Повідомлення теми і мети. Створення проблемної ситуації
Відгадайте дітвора,
Що ще за красуня.
І маленькі, і старенькі,
Влітку, взимку , навесні.
Всюди вдягнені гарненько.
У зелені сукні всі.(ялинка)
4 Вивчення нового матеріалу.
4.1 Робота за підручником
Виконання завдання на дошці та в зошиті
Фізкультхилинка
4.2 Робота в групах
Учні об’єднуються в групи.
Сніг – білий, м’який, срібний.
Зима - холодна, весела, казкова.
Ялинка – зелена, красива, висока.
4.3 Відгадування загадок та їх доповнення .
Робота в групі.
1 …. сніг усе вкриває 2 ….. він в календарі
… зірки в небі сяє. Холодно у цій порі.
Повсюди радість, щастя, сміх. Снігопади, завірюха.
Цей місяць … із усіх. Всі ховають в шапки вуха.
(Січень. Пухнастий, різдв’яний, перший. ) (Лютий, другий.)
3. Розсипає з неба сніг
……килимом до ніг.
Миколайчики приносить .
……. Рік у гості просить.
( Грудень, білий, Новий)
5 Підсумок уроку. (Прийом « Крісло вчителя»)
6 . Домашнє завдання