Розробка уроку на тему: Звуки [ц], [ц`]. Буква Ц ц (це). Читання складів, слів, речень.

Про матеріал
Розробка уроку розроблена відповідно до Типової освітньої програми. Спрямована познайомити учнів із звуками, буквою, яка позначає ці звуки, вчити визначити звуки у слова; формувати вміння відтворювати послідовність звуків у словах; складати звукові моделі слів, розвивати навичку читання, пам'ять, увагу, мислення; збагачувати словниковий запас слів; виховувати пізнавальний інтерес, бажання вчитися.
Перегляд файлу

                                                                 Розробка уроку

                                                                                   розроблена відповідно до

Типової освітньої програми

                                                            підготувала:

                                                                                      вчитель початкових класів

Бербеничук Ганна Петрівна  

                                              

ТЕМА: Звуки [ц], [ц`]. Буква Ц ц (це). Читання складів, слів, речень.

МЕТА: познайомити учнів із звуками, буквою, яка позначає ці звуки, вчити визначити звуки у слова; формувати вміння відтворювати послідовність звуків у словах; складати  звукові моделі слів, розвивати навичку читання, пам'ять, увагу, мислення; збагачувати словниковий запас слів; виховувати пізнавальний інтерес, бажання вчитися.

ОБЛАДНАННЯ:  ноутбук, телевізор, цеглинки Lego, предметні малюнки, картка з літерами Ц ц, звукові фішки, Буквар.

ОЧІКУВАЛЬНІ РЕЗУЛЬТАТИ: має уявлення про мовні звуки, вміє відтворювати послідовність звуків у словах, визначає кількість складів у слові та наголошений склад, читає вголос слова, речення, прості тексти.

КОМПЕТЕНТНОСТІ: мовно-літературна компетентність, соціальна, культурна.

НАСКРІЗНІ ВМІННЯ: читання з розумінням, висловлення своєї думки в усній формі, вміння співпрацювати, активність.

 

ХІД УРОКУ

І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Вправа « Обери настрій» ( обирають за допомогою цеглинок Lego)

У вас на партах лежать цеглинки. Пропоную обрати свій настрій за допомогою цеглинок.

Жовтий колір – веселий

Червоний – тривожний

Синій – сумний

ІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Вправа «Мікрофон»

  • Яку букву вивчали на поперньому уроці?
  • Знайдіть букву Я на таблиці- абетці.
  • Скільки звуків позначає буква Я?
  • В яких позиціях у словах буква Я позначає два звуки? А один?
  • Назвіть слова з буквою Я.

2. Мовна розминка

«Стежинка скоромовок»  (колективне читання)

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кішка.

Взяв з доріжки Гришка кішку,

Хай впіймає кішка мишку.

 

Фрукти корисні усім

І дорослим, і малим.

Будуть файні щоки

Від фруктових соків

 

3. Гра «Прочитай – естафету передай».

 Учень читає з дошки слова  (по двоє слів кожен), потім передає естафету наступному, називаючи його ім*я.

явір                            Ясочка                        мрія                         

яблуко                       ялинка                        моря        

ясен                           ячнінь                         Марія

якір                           ягода                            поля

 

ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Повідомлення теми і завдань уроку.

  -  Подивіться, будь ласка, на абетку і скажіть, скільки букв нам ще потрібно вивчити? Так, звичайно, декілька. То ж ви хочете дізнатися, яку ми будемо вчити наступну букву? Нумо, починаємо.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виділення звуків [ ц ] [ ц' ]

На екрані телевізора зображені малюнки. (Робота за малюнками)                         

Переглянути вихідне зображення                                    Переглянути вихідне зображення                                            

 

- Озвучте, будь ласка, малюнки.

- Який перший звук вимовляємо у кожному з цих слів?

Вимовимо звук [ц] і досліджуємо його утворення. При вимові цього звука струм повітря потрапляє на мовні перешкоди.  Отже, цей звук є приголосним.  В даних словах він приголосний твердий. Позначаємо його фішкою « - »

[ц]

  

А зараз озвучимо наступні малюнки.

Переглянути вихідне зображення                        Переглянути вихідне зображення                            

Який кінцевий звук ми чуємо в кожному з цих слів?

Звук [ц’] вимовляємо м’яко у цих словах і позначаємо фішкою « = »

[ц’]

 =

2. Ознайомлення з буквою Ц ц  її алфавітною назвою.

Графічний аналіз букви Ц ц.

Приголосні звуки [ ц] [ ц’] на письмі позначаються великою і малою буквами

Ц ц ( це)

  •  Погляньте на екран телевізора. Буква Ц складається з двох вертикальних паличок і горизонтальної,  яка з’єднує  їх унизу гачечком.
  • Порівняйте велику і малу букви за формою і розміром. Знайдемо букву Ц на таблиці «Алфавіт»

Переглянути вихідне зображення  

               Два стовпці в траві лежать,

               знизу перекладина.

               Братик мовить  «Буква  «це»

               у траву покладена».

                                   

 

 

  -  Разом зі мною «надрукуємо» букву ц («це») у повітрі. (Учні разом із учителем «прописують» букву в повітрі.)

 

3. Робота з цеглинками Lego

Викладемо  букву Ц (це)  з цеглинок.

Переглянути вихідне зображення

 

4. Відгадування загадок. Звуковий аналіз слів-відгадок.

                       Кольорова – маленька,

                       малим дітям солоденька

                                                (Цукерка)

                    

 

                            Довгі вуха, куций хвіст,

                            Невеличкий сам на зріст.

                            На городі побував,

                            Там капусти пожував         

                                                               (Заєць)

 

           Фізкультхвилинка  (відео)

Руханка для дітей - ТУК-ТУК - Дитячі Пісні - Гурт Twice і ютуб канал З Любов'ю до Дітей

 

V. РОБОТА ЗА БУКВАРЕМ (ст. 6-7, друга частина)

 1. Визначення букви ц(це) у словах:

левиця, цирк; розгляд звукових моделей.

2. Читання складів у групі ;

читання слів ланцюжком.

3. Вправа «Читай і вимовляй виразно останній звук»

Заєць, кравець, молодець, стілець, горобець.

4. Словникова робота

Кравець – це фахівець з пошиття одягу, професія людини, яка робить, ремонтує, змінює та створює моделі одягу професійно, особливо костюми та чоловічий одяг.

5.  Робота в парах

(один учень читає слово, а інший ставить запитання до нього), потім міняються ролями).

Цукор, цукровий, цукерка, цукрувати, цукерниця.

6. Вправа « Поміняй місцями звуки» 

Синиця – суниця             [и ]    Зображення, знайдене за запитом "картинка синиця"         [у ]    Зображення, знайдене за запитом "картинка суниця"

7. Робота з фразеологізмами

Велике цабе! – впливова людина, начальник.

Як цуцик.  – маленький, лякливий.

 

               Гімнастика для очей

Гімнастика для очей

 

8. Робота з текстом

  • Читання вчителем
  • Про яких артистів розповідається в тексті?
  • Словникова робота
  • Артист –  це творча людина, яка публічно виступає на сцені.
  • Арена – майданчик, на якому відбуваються події.
  • Іноземець - це громадянин іншої держави.
  • Читання тексту сильними учнями
  • Бесіда за змістом прочитаного
  • Розгляд малюнків та їх обговорення
  • Читання ланцюжком
  • Вибіркове читання

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

Інтерактивна вправа « Незакінчені речення»

  • На уроці ми познайомились з буквою…
  • Буква Ц позначає звуки….
  • Мені запам’яталися такі слова з буквою ц….
  • Мені мподобалось…
docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 березня 2021
Переглядів
641
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку