Розробка уроку "Об’єкти технологічної діяльності. Методи проектування"

Про матеріал
Повторити та узагальнити знання , отримані в 6 класі, промисловість і сільське господарство як галузі матеріального виробництва; ознайомлення із змістом діяльності учнів на уроках трудового навчання в 7 класі та з особливостями застосування методу фокальних об’єктів при проектуванні виробів, етапи та підетапи проектування, правилами внутрішнього розпорядку і безпечної праці під час роботи в шкільних майстернях.
Перегляд файлу

УРОК № __                                             ДАТА_____                          КЛАС____          

 

      Тема: Об’єкти технологічної діяльності. Методи проектування.

           Мета: повторити та узагальнити знання , отримані в 6 класі, промисловість і сільське господарство як галузі матеріального виробництва; ознайомлення із змістом діяльності учнів на уроках трудового навчання в 7 класі та з особливостями застосування методу фокальних об’єктів при проектуванні виробів,  етапи та підетапи проектування, правилами внутрішнього розпорядку і безпечної праці під час роботи в шкільних майстернях.

          Основні поняття: виробництво, промисловість, галузі промисловості, інновації. Види технологій. Фокальний об’єкт, дизайн.

          Обладнання: зразки виробів  учнів. Виготовлених із застосуванням методу фокальних об’єктів. Зразки джерел інформації тощо

         Очікувані результати навчальної діяльності: знання основних галузей промисловості ,знання особливостей перенесення випадково обраних явищ та об’єктів, уміння описувати та розробляти ескізи виробів із застосуванням методу фокальних об’єктів.

          Норма часу –  хв. : 90 

          Об’єкти праці: зразки робіт  

          Тип заняття - урок здобуття та закріплення нових та знань

 

       І. Організаційний момент...............    хв

          ІІ. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів  хв

          ІІІ. Вивчення нового матеріалу.......... хв

         IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів...    хв

         V. Практична робота………………………хв

         VІ. Підсумки уроку..................    хв

         VIІ. Домашнє завдання................    хв

 

Хід уроку

     І. Організаційна частина:    

 1.Перевірка присутніх і їх готовності до уроку.

 2. При необхідності зробити зауваження.

 3. Провести інструктаж з правил Т/Б та правил поведінки в майстерні, інструкція № 126.

     ІІ. Теоретична частина:.

Актуалізація опорних знань:

Ознайомити з новою темою та з завданнями на урок.

Повторити:

1) Пройдені раніше поняття.

 2) Основні правила застосування на практиці. 

3)Технологію виготовлення вироба.

Мотивація роз’яснення нового матеріалу : правила технології обробки  та знання призначення матеріалів та інструментів допоможуть виконати виріб якісно та гарно.

Викладення матеріалу.

Роз’яснити: 1.Загальне визначення:   промисловість, галузі промисловісті.

                     2. Будову, структуру , особливості основних видів промисловостей

                     3. Фокльні о»єти в проектуваннї.

                     4.техніко-технологічні відомості про застосування при виготовленні виробу

                     5.техніко-технологічні вимоги до якості робіт

 

Контрольні питання :

1. Загальні поняття:промисловість та її види                                                                                                       

2.Види,застосування інструментів та матеріалів на практиц при об»ємному проектуванні

 

3.Т\Б при роботі з ножицями, циркулем.

Практична частина: 

 Створення моделей виробів із застосуванням методу фокальних об’єктів

Контролювати:

1. Стан виробничої  дисципліни   

2. Положення учня за робочим місцем , положенням інструмента та матеріалу в руках .

3. Технологічний порядок виконання роботи

4. Виконання правил Т/Б.

5. Аналіз та корекція помилок індивідуально.

6. При знаходженні типових помилок зупинити роботу, пояснити, уточнити та показати прийоми виправлення помилок.

 

         IV. Заключна частина:

1. Зупинити роботу.

2. Проаналізувати хід виконання роботи на уроці: /теоретична та практична  частини/.

3. Відмітити найкращих.

4. Ознайомити з новою темою та домашнім завданням.

5. Оголосити оцінки та початок прибирання.

6. Контролювати якість прибирання.

7. По дзвонику вивести дітей з майстерні.

docx
Додано
21 березня 2019
Переглядів
722
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку