розробка уроку з використанням конструктору LEGO. Мета: вчити учнів розпізнавати види перехресть, виконувати правила переходу перехресть, майданів з урахуванням місцевих умов; розвивати спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях міста; виховувати уважність
Тема: РУХ НА ПЕРЕХРЕСТІ, МАЙДАНІ
Мета: вчити учнів розпізнавати види перехресть, виконувати правила переходу перехресть, майданів з урахуванням місцевих умов; розвивати спостережливість, уміння орієнтуватися на вулицях міста; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЯ УРОКУ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про види перехресть і рух майданами.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення вчителя
2. Робота за підручником
— Де утворюються перехрестя?
— Розкажіть за мал., якої конфігурації (форми) бувають перехрестя.
Учні називають, де у даному мікрорайоні (селі, селищі) є перехрестя, якої вони конфігурації.
— Що таке регульовані, нерегульовані та складні перехрестя?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота в групах:
Скласти з конструктору LEGO макет майдану:
Складіть з системів: 1-ша група: палац культури та автомобіль; 2-га група: житлові будинки; 3-тя група: дерева, кущі, дорожню розмітку.
Який колір будемо використовувати для дорожньої розмітки?
Розмістить проїзджу частину по колу.
Який колір для неї доберемо?
Кожна група складає частину майдану з урахуванням дорожньої розмітки:
Учні розповідають правила руху по майдану, відтворюючі рух на макетах з конструктору.
2. Робота в групах
Учитель роздає учням на вибір малюнки із зображенням різних видів перехресть. Учні мають розповісти про правила безпечного переходу цих перехресть.
3. Робота в парах:
— Позначте правильні відповіді на відтвореному майдані з конструктору:
Як рухатися по майдану?
а) Під прямим кутом;
б) по діагоналі;
в) спочатку пройти одну проїжджу частину, потім — іншу;
г) тільки по пішохідних переходах.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чи є біля нашої школи складне перехрестя? (Учитель під час екскурсії може повправлятися разом з учнями його переходити.)
— Чи є біля вашого будинку складне перехрестя?
— Повправляйтеся його переходити разом з батьками або старшими членами родини.
— Чому майдан потрібно переходити не навпростець, а пішохідними переходами?
— Повправляйтеся переходити майдан разом із дорослими.