Розробка уроку з французької мови у 5-му класі (І рік навчання, друга мова) за підручником Н.Чумак, Т.Кривошеєва "Шкільне приладдя". Метою уроку є ознайомити учнів з НЛО теми та навчити застосовувати дану лексику в усному мовленні з використанням граматичних конструкцій C'est - Ce sont.
1
Тема: “Шкільне приладдя”
Мета:
Освітня: ознайомити учнів з НЛО теми;
• активізувати вивчений лексико-граматичний матеріал попередніх тем;
• розвивати вміння навичок читання;
• розвивати навички усного мовлення по темі;
• систематизувати використання нових ЛО в раніше вивчених структурах;
• ввести нову граматичну конструкцію Ce sont des… ;
• формувати навички групової роботи.
Ровивальна:
• удосконалювати фонетику та артикуляцію звуків;
• розвивати мовні догадки з опорою на роздавальні картки.
Виховна: виховання бережливого ставлення до особистих речей.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: малюнки шкільного приладдя, роздавальні картки, мультимедійне обладнання, картинки-фішки для оцінювання.
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
1) Привітання вчителя: Bonjour, les enfants!
(Діти відповідають на запитання, використовуючи смайлики)
2) Фонетична мовна зарядка.
Et maitenant passons à la lecture. Rappelez-vous les règles de la lecture?
Презентація. Слайди
Вчитель пояснює правило читання, учні зачитують подані слова.
Minute, festival, film, spectacle, surprise, structure, panorama, taxi, opera, vidéo;
soldat, liste, table, amie, ils, salut, est, Paris, abricot, ananas;
période, problème, planète, résultat, régime;
merci, ce, cette, Lucie, Colette, colle, scandale, cinéma, place, cravate, carte, Victor, Nicole;
ç: ça, façade;
presse, adresse, masse, classe, omlette, commode, cassette;
chef, charme, parachute, chocolat;
Вірш «Quatre petits chats» (діти декламують хором)
Il y a quatre petits chats,
Le premier s’appelle Pacha,
Le deuxième s’appelle Chat,
Le troisième s’appelle Sacha.
Le quatrième n’a pas de nom.
Il y a quatre petits chats.
Наступне нове правило: y читаєммо як і: gymnastique, stylo, voyage, crayon
Votre devoir était apprendre les couleurs. Bien, répétons, s’il vous plait! Vidéo 3 (Les couleurs)
Вчитель показує малюнки шкільного приладдя і питає:
De quelle couleur est cette règle? ……
Alors, devinez-vous quel est notre nouveau sujet?
Dans un cartable d’écolier
Beaucoup de choses on peut trouver
Gomme, stylo, crayons, cahiers,
Règle livre et plumier.
Oui, le sujet de notre leçon d’aujourd’hui est “Les objets scolaires”
Сьогодні на уроці ми будемо говорити про шкільне приладдя. Для цього нам знадобиться лексика, раніше вивчена на попередніх уроках, а саме: кольори, для того, щоб охарактеризувати шкільні предмети; числа, для того, щоб пограти гру; ми повторимо граматичні конструкції С’est une (un) – Це є (для однини) і вивчимо нову грам.конструкцію Ce sont «Це є» для множини.
Regardons le vidéo et répétons avec le dicteur. Vidéo 4 (до 00:53)
une trousse
une gomme
un cartable un sac à dos
un livre
des ciseaux
un stylo
une colle
une règle
un cahier
un crayon
Вчитель показує малюнки шкільних предметів, називає їх французькою мовою, учні хором повторюють.
Учні читають по черзі і пояснюють правила читання слова. За правильні відповіді отримують фішки-картинки для оцінювання. Учні записують слова в словник.
Вчитель пояснює конструкцію Ce sont des … .
Вч:Dites-moi s’il vous plait, combien des objets scolaires vous faut-il pour bien travailler pendant la leçon?
Учні рахують і називають:
Уч: un, deux, troix, quatre ……………. .
Вч: Bien? Alors répétons les nombres: 1,2,3,4,5……(Vidéo 6)
Vidéo 7 Qu’est-ce que c’est? (03:18)
Вч: Qu’est-ce que c’est? C’est une …. C’est un …..
Est-ce …. ? Non, ce n’est pas un (une)….
Qu’est-ce que c’est? Ce sont des …..
Ce ne sont pas des ….
Пояснення граматичної конструкції Ce sont des …..
Учні записують у зошит речення.
Вч: Je vous propose à jouer.
10 учнів виходять з картинками шкільного приладдя до дошки.
Вч: Numéro 1 est le livre
Numéro 2 est le cahier
Numéro 3 est le stylo
Numéro 4 est le trousse
Numéro 5 est la colle
Numéro 6 est la règle
Numéro 7 est le cartable
Numéro 8 est les ciseaux
Numéro 9 est la gomme
Numéro 10 est le crayon
Вч: Donc, montrez-moi le livre (la gomme, le stylo….)
Écoute et montre (на дошці прикріплений малюнок шкільної сумки)
Вч: Qu’est-ce que nous mettons dans notre cartable? Qu’est-ce qu’il y a dans votre sac à dos? (Що ми складаємо у свою шкільну сумку?)
Учні по черзі називають шкільне приладдя і прикріплюють до дошки магнітом.
Написати нові слова у алфавітному порядку, вивчити їх.
Продовжити речення : Dans mon sac à dos il y a ….
впр.3 с.45 (усно), впр.4 с.47 (пис.)
Учні підраховують фішки-картинки, які вони отримали за роботу під час уроку.
ВЧ: Vous avez très bien travaillé pendant notre leçon ! Merci à vous tous !