Розробка уроку-тренінгу з основ здоров’я у 2 класі
Тема. Здорові зуби.
Мета. Формування ключових компетентностей:
вміння вчитися – вміти організовувати своє робоче місце, розраховувати час на виконання роботи;
здоров’язбережувальна – закріпити поняття про правила особистої гігієни, догляду за зубами, удосконалювати фізичну складову здоров’я;
соціальна – вміти виконувати соціальні доручення,співпрацювати в групі;
ІКТ – вміти переробляти інформацію,виділяти головне і необхідне;
Формування предметних компетентностей:
ознайомити із будовою зуба людини та окремих тварин, значенням зубів для діяльності організму особливостями здорових зубів та правилами догляду за ними;
закріпити знання про дотримання особистої гігієни, правил догляду за зубами ;
розвивати логічне мислення,навички роботи в групах;
виховувати доброзичливе ставлення, позитивний настрій, почуття колективізму,відповідальності.
Обладнання: плакат з правилами роботи, сонечка та плакат «Гора знань», записи питань на аркушах для роботи в групах, зошит-практикум, підручник, презентація «Посмішки тварин», модель зуба, відеоролик «Як правильно чистити зуби? ».
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Особливості проведення уроку: урок-тренінг розроблено з використанням елементів інтерактивної, інтеграційної та інформаційно-комунікаційної технологій, робота учнів на уроці організована в групах.
Використана література:
1.ВоронцоваТ.В., Пономаренко В.С. Основи здоров’я. Посібник для вчителя. – К.: «Алатон»,2008. -264с.
2.Основи здоров’я: зошит-практимум для 1-го кл. загальноосв.навч. закл./ І.Д.Бех,Т.В.Воронцова,В.С.Пономаренко,С.В.Страшко,-К.:Видавництво «Алатон»,2012.-64с.
3. Основи здоров’я:підручник для 1-го кл. загальноосв.навч. закл./ І.Д.Бех,Т.В.Воронцова,В.С.Пономаренко,С.В.Страшко,-К.:Видавництво «Алатон»,2012.-136с.
Хід уроку
І.Вступна частина.
1.Привітання.
Доброго ранку ліси і поля!
Доброго ранку, плането Земля!
Щастя й здоров я всім людям бажаємо!
З радістю в школу до знань поспішаємо.
2. Очікування учасників тренінгу.
Тема нашого уроку: «Здорові зуби».
Продовжіть речення: «Я очікую на уроці…»
Тема дуже важлива для кожного з нас. А тому у мене прохання до вас:
На уроці - не просто слухати, а чути.
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно й плідно працювати у групах.
3.Згадаємо правила нашої спільної роботи.
1.Приходити … (вчасно).
2.Говорити… (коротко, по черзі).
3.Поважати… (думку кожного).
4. Не … ( викрикувати, критикувати).
5.Зберігати … (таємниці).
6. Бути… (позитивним, доброзичливим). Тож посміхніться один одному і до роботи.
ІІ. Основна частина.
1.Теоретичний блок.
1.1. Робота в групах.
Дати відповіді на запитання.
1 група - Від чого залежить гарна посмішка? (від здорових зубів)
2 група - Зуби нам потрібні лише, щоб гарно посміхатися? (Ні, також, щоб їсти)
1.2. Презентація «Усмішка тварин»
До вашої уваги презентація про зуби тварин, їх будову та значення. Будьте дуже уважними, тому що вам необхідно знайти відповіді на запитання «Для чого ж потрібно зуби?»
1.3. Вирішення проблеми «Значення зубів для діяльності організму»
1.4. Бесіда про будову зуба людини (демонстрація моделі зуба людини)
1.5. Робота з підручником.
Ознайомлення з правилами догляду за зубами, щоб посмішка була білосніжною і радісною.
1.6. Перегляд відеоролику « Як правильно чистити зуби? »
1.7.Фізкультхвилинка (електронний запис музичної руханки)
2.Практичний блок (робота у групах).
2.1. «Мозковий штурм»
- Що є індивідуальним для кожної людини? (Зубна щітка)
- Як ви гадаєте, як часто потрібно купувати нову щіточку? (кожної пори року)
-- Коли треба чистити зуби? (зранку і ввечері)
- Як бути після прийому їжі в обід, коли при тобі немає зубної щітки і ти не можеш почистити зуби?
2.2.Гра «Відкритий мікрофон»
- Що ви думаєте з приводу того, коли ми не будемо дотримуватись правил догляду за зубами?
2.3.Створення групових проектів «Корисні поради по догляду за зубами»
Презентація роботи групами. Продовжте речення: «Ми намалювали…».
2.4.Удосконалення навичок догляду за ротовою порожниною.
Робота в зошитах.
2.5.Робота з індивідуальними картками. (У запропонованих картках з різними літерами необхідно відшукати слова – назви корисних харчових продуктів, які сприяють зміцненню зубів).
П Ш О В О Ч І
М Е Д Ф Х С О
Ф Р У К Т И К
М О Л О К О Л
Д П Ж Р И Б А
А Б М’ Я С О Ц
(Овочі, мед, фрукти, молоко, риба, м’ясо)
2.6.Гра « Так чи ні?» - тестування
1.Щоб зуби були міцними не потрібно гризти горішків?
А)Так б) Ні
2. Зранку і ввечері треба чистити зуби?
А)Так б) Ні
3. Коли зуби не болять до лікаря стоматолога звертатися не потрібно?
А)Так б) Ні
4. За відсутності зубної щітки для видалення рештків їжі можна скористатися флосами (нитками для чищення зубів)?
А)Так б) Ні
5. Перебуваючи у гостях при чищенні зубів можна скористатися будь-якою зубною щіткою?
А)Так б) Ні
6.Зубну щітку потрібно змінювати чотири рази на рік?
А)Так б) Ні
ІІІ. Заключна частина.
1.Рефлексія(обговорення). Підведення підсумків
Продовжіть фрази: «На цьому уроці я або мені…»
« Найбільше сподобалося…»
«Індивідуальною для кожної людини є…»
2. Зворотній зв’язок з очікуванням.
- Чи справдились ваші очікування від уроку?
3. Самооцінка. Гра рухавка «Гора знань»
-Як я працював на уроці?
Бажаючі діти розповідають про свою участь у роботі на уроці і прикріплюють своє сонечко на плакат «Гора знань» на відповідній висоті.
4.Прощання.
Узяти за руку сусіда і продовжити фразу: «Я бажаю тобі…». Не відпускати руки.
5.Заключне слово вчителя.
Ви – молодці. Нехай на ваших обличчях ніколи не згасне посмішка, нехай радість наповнює ваше життя.
Вправа для всіх дітей класу: «Ми – молодці!» Покладіть руки один одному на плечі й тричі скажіть: «Ми – молодці!»