Розробка уроку української мови "Слова, які називають предмети (іменник)"

Про матеріал
Слова, які називають предмети (іменник) Мета уроку: формувати вміння розпізнавати іменник за його істотними ознаками; ознайомити з термінами «назви істот» і «назви неістот»; вдосконалювати навички грамотного письма; розвивати словниковий запас учнів, критичне мислення, пам’ять, увагу; виховувати любов до рідної мови. Обладнання: малюнки із запитаннями хто?, що?, ілюстрації з теми, картки із завданнями Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Перегляд файлу

 Тема уроку        Слова, які називають предмети (іменник)

Мета уроку:  формувати вміння розпізнавати іменник за його істотними ознаками; ознайомити з термінами «назви істот» і «назви неістот»; вдосконалювати навички грамотного письма; розвивати словниковий запас учнів, критичне мислення, пам’ять, увагу; виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: малюнки із запитаннями хто?, що?, ілюстрації з теми, картки із завданнями

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

                                 Хід уроку

  1. Організація класу. 

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на  урок.

Тож пора нам поспішати-

Кличе в подорож дзвінок.

Хвилина емоційної настроєності. Складання сенкану.

Весна.

Тепла, квітуча.

Завітала, зігріла, розцвіла.

Я милуюся квітучими садами.

Чарівниця. 

2.                Ознайомлення з планом уроку.

1.      Мовна розминка.

2.      « Мозковий штурм» іменника.

3.      Робота в парах.

4.      Робота в групах.

5.      Висновки.

2.1.             Каліграфічна хвилинка.

Урок почнемо без зупинки, з каліграфічної хвилинки.

Які букви можуть позначати два звуки? Пропишіть букву, яка стоїть останньою в абетці. 

- Яким повинно бути письмо?

Письмо повинно бути каліграфічним, грамотним.

- Отже, сіли всі рівненько, записали дату, класна робота.

Запишіть каліграфічно такі з'єднання букв:

3. Вивчення нового  матеріалу

3.1.      Словниковий диктант  

 Льоня, м’яч, тролейбус, квітень, малювання

3.2.      Гра: «Зайве слово»    

3.3.     Повідомлення теми уроку  

3.4   «Мозковий штурм»

                                                                       Іменник

 

Слова                                       Назви предметів                              Відповідає на запитання Хто? Що? 

 

3.5.    Гра «Назви одним словом»  

Висновок (формується колективно)    

3.6.    фізкультхвилинка      

3.7.    Створення навчальної ситуації.

1. Прочитайте слова.

Стіл, повага, ліс, вода, щедрість, горобець, доброта, іній, злість, папір, сум.

Знайдіть слова, які вважаєте іменниками, Чому вирішили, що слова : повага, любов, щедрість, доброта, злість, сум – іменники, адже це не назви конкретних предметів.

Що називають виділені іменники?

Висновок:

Іменники можуть називати конкретні предмети, явища , які людина пізнає з допомогою органів чуття ( предмети, речі, люди, тварини).

 У мові є ще й інші іменники. Вони називають абстрактні поняття, ті, які людина  не фіксує органами чуття.

-          Чим  можемо  доповнити схему іменник?

Іменник - слова  -  назви рис почуттів,  предметів, характеру. 

2.      Робота за підручником   (вправа 160)

       Висновок:

Назви істот відповідають на питання хто? Назви неістот відповідають на     питання що?

Які  слова пишуться з великої букви?

3.      Самостійна робота     Виконання вправи 163    

 Висновок (колективно)              

4.     Робота  у групах. 

Завдання для 1 групи.

         Прочитайте. Випишіть парами антоніми.

         Доброта, юність, багатство, тепло, здоров’я, злість, холод, старість, бідність.

         Картка для 2 групи.

     Складіть і запишіть різні спонукальні речення зі словом радість     

4. Рефлексія.

                Годинник невтомний показує враз,

                Що нашу роботу закінчити час.

Метод «Незакінчене речення»

Я знаю...

Я навчився...

Я запам'ятав...

5. Домашнє завдання.

 

 

docx
Додано
24 січня
Переглядів
91
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку