Образотворче мистецтво
3 клас
Урок
Тема. Відтворення з натури композиції з неживих предметів. Орієнтовне тематичне завдання: виконання композиції «Вербові котики» ( акварельні фарби).
Мета:
навчальна: вчити дітей малювати букет гілочок верби, удосконалювати навички роботи олівцем, акварельними фарбами;
розвивальна: розвивати комбінаторні навички, увагу та спостережливість; виховна: виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Обладнання: мультимедійна презентація Microsoft PowerPoint, підручник, матеріали для роботи у групах, зразки робіт. технологічні картки «Послідовність зображення натюрморту «Вербові котики».
Матеріали та інструменти: альбоми, олівці, акварельні фарби.
Літературний ряд: вірш про вербові котики.
Тип уроку: комбінований урок.
Словник термінів:
Композиція – розміщення образотворчих форм у єдності із змістом.
План уроку
I. Організаційна частина
Перевірка готовності учнів до уроку
-- Ось і продзвенів дзвінок --
Розпочинаємо урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Бесіда за картиною
Вербові котики
У долині, біля річки,
Прямо в зарослях порічки
І красиве й непросте
Дивне дерево росте.
Доторкаюся до гілки,
А на ній - пухнасті бджілки.
Та вони не ранять зовсім,
Лиш проміння сонця просять.
Ніжні котики вербові -
Із весни і із любові.
поспішають розцвітати
На чудове мами свято.
ІІІ Оголошення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми будемо працювати над темою: «Малювання натюрморту «Вербові котики».
Наші завдання:
-навчитися зображувати композицію з гілочок верби;
-удосконалювати свої вміння правильно розміщувати композицію на аркуші паперу;
-вчитися підібирати гаму кольорів відповідно до задуму.
ІV Пояснення послідовності виконання роботи
Перегляньте зображення у підручнику на стор. 91-92.
- Чи відтворені особливості будови вербових гілочок на запропонованих зображеннях?
ІІІ. Самостійна робота учнів.
Проводиться індивідуальна робота з учнями
ІV. Підсумок уроку
Вправа «Незакінчені речення»
5. Проголошення уроку завершеним
Додатковий матеріал
Акварель – це унікальний різновид живопису, в якій твори створюються на папері водорозчинними фарбами.
– робота «по-мокрому»;
– багатошаровий живопис;
- малювання «по-сухому» ;
- Поєднання акварелі з іншими матеріалами;