УКРАЇН А
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
«ПЕРШОТРАВНЕВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ» ПЕРШОТРАВНЕВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ НІКОПОЛЬСЬКОГО РАЙОНУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Розробка уроку
я досліджую світ:
«Про що розповідає писанка?»
Підготувала:
учитель початкових класів
Калєйнік Марина Миколаївна
2019 p.
Тема тижня: «Весняні свята. Великдень.»
Тема уроку:«Про що розповідає писанка?»
Мета:ознайомити дітей із українськими Великодніми святами; учити оздоблювати писанки; розвивати уяву, фантазію, творчі здібності дітей; виховувати любов до традицій українського народу.
Тип уроку: інтегрований.
Хід уроку
І Організація класу.
ІІ Ранкова зустріч.
Ви сьогодні пробудились,
Мамі зранку усміхнулись?
Клас наш радо вас вітає!
Настрій кожен гарний має?
Великдень… Все добро небес
Сьогодні тут унашімдомі.
Вітаємось до гостей: — ХристосВоскрес!
Воістину Воскрес!
Заходьте, гості і знайомі!
Учні стають у коло і коли вчитель називає у вірші колір, то мають торкнутися кольору на своєму одязі або на одязі інших.
Все довкола – несе казка
Помандруємо й ми у парк, будь ласка.
Фарб ми назбираємо.
Зі струмочка зачерпнемо синьої,
У трави і клена ми візьмемо зелену
У світанку ми попросимо рожевої,
У калини червоної – краси чистої,
Решту барв у веселочки позичаємо,
Сонечко жовтою намалюємо,
Усім людям щедро ми подаруємо!
▪Червонийколір- символізує добро, радістьжиття.
▪Жовтийколір – сонце, тепло, врожай.
▪Зеленийколір – означаєвеснянепробудженняприроди, надію, життя.
▪Блакитнийколір – означає небо, повітря, чистота і здоров'я.
▪Коричневийколір – землю і їїприхованужиттєдайну силу.
3. Вибір троянди.
- За допомогою «Бінго» оберіть улюблений колір.
4.Обмін інформацією. Тема дня «Про що розповідає писанка?»
1) Перегляд кліпу Марійки Бурмаки «Писанка».
2) Бесіда.
- Неодмінним атрибутом Великодніх свят – писанки.
- А чи знаєте ви, чому саме розфарбовують яйця?
Яйця, як і сонце, - символ усього живого, бо з яйця народжується нове життя. «Доля світу залежить від того, скільки писанок розмальовують люди на землі щороку. Доки пишуть писанки, світ існуватиме»,- так говорить легенда.
У наших предків яйце символізувало весняне відродження природи, зародження життя, продовження роду. Розмальоване яйце вважалось оберегом.
Найдавнішими вважались крашанки – це писанки одного кольору. Найчастішегосподинівикористовуютьприроднібарвники.
Для червоногокольорувикористовуютьсікбуряка.
Для зеленого – сік шпинату.
Дляфіолетового – відварсиньоїкапусти, ягодичорниці.
Для жовтого – спеціюкуркуми.
Для брунатно-коричневого – лушпинняцибулі.
Згодом виникли багатоколірні писанки.
Висновок: сьогодні на уроці ми спробуємо виготовити писанку. Освячене яйце їдять першим, повернувшись на Великдень із церкви, писанками обмінюються, дарують їх рідним, сусідам, грають в цікаві ігри.
ІІІ Основна частина.
1. Театр «Писанка»(корони)
- Подивіться виставу «Писанка» .
1. Я є писанка.
Мене розмалювалирізнимивізерунками
І занурили у різніфарби.
2. Я є крапанка.
На мене наносили крапки воском
І опускали у фарбу
3. Я є крашанка.
Мене розмалювали в один колір.
4. Я є дряпанка.
Мене пофарбували в один колір,
Голкоювидряпаливізерунки
5. Я є мальованка.
Мене виточили з дерева
І розмалювали.
2.Виготовленняписанки(варене яйце, фломастери)
- Зараз виспробуєтевиготовитиписанку- мальованку .
- Створемописанкивикористовуючиваренеяйце іфломастери/ маркери.
3. Інтерактивнавправа «Крісло автора»
- Вам, діти, було завдання запитати в які цікаві ігри грали на Великденьваші батьки,бабусі, дідусі.
- Хто сяде в авторськекрісло й розповість.
Гра «Навбитки»
Один тримає в руцікрашанку, носком догори, а другийб’є носком свогояйця. Потімб’єдругийізпротилежногокінця. Чия крашанкарозіб’ється з обохкінців, той програв.
Гра «В котка»
Дітикотятьяйцяодне за одним, намагаючиськотити так, щобїхнє яйце відкотилося найдалі. Правила: чиє яйце найдалі, той виграє.
Гра «Хованки»
Кладутькілька шапок, під одну з них крашанку; хтовідгадає, підкотрою з шапок єкрашанка, той виграє, а не відгадає – програв.
Гра «Прокотивворітця»
На рівнійділянціставлятьворітцяізвербовихгілочок, розміром у три крашанки. Відходятьвідворітець на три кроки і стараютьсяпрокотитисвоїкрашанкиуворітця. Виграє той,хто перший прокотитьсвоюкрашанку через ворітця.
Гра «Дзиґа»
Учасникигрипокомандірозкручуютькрашанки. Чия крашанкадовше крутиться, тойвиграє.
4. Групове заняття.
1-ша група. Гра «Навбитки».
2-га група. Гра «В котка».
3-тя група.Гра «Прокотивворітця».
ІІІ Підсумок уроку.
1.Зворотній зв’язок.(Смайлики)
Діти підіймають смайлики настрою.
2. Прощання
Діти об’єднуються в коло і разом промовляють:
«Великдень, Великдень, Веснянеє свято –
Радіють і діти, і неня, і тато».
1