Розробка уроку Я досліджую світ з теми:"Я маю право на право. Від чого варто відмовитися, якщо запропонують"

Про матеріал
Урок несе в собі такі завдання та мету: ознайомити учнів з основними правами дитини та закріпити їх; формувати правові знання школярів, почуття власної гідності; вчити виявляти, та засуджувати негідну поведінку, розпізнавати випадки порушення прав дитини; розвивати навички співпраці та взаємодопомоги; виховувати дисциплінованіст, толерантне ставлення до однолітків та людей старшого віку; виховувати повагу до законів України [4 ГІО 6.2]
Перегляд файлу

3 клас

Тема уроку: Я маю право на право. Від чого варто відмовитися, якщо     запропонують

Мета: ознайомити учнів з основними  правами дитини та закріпити  їх; формувати правові знання школярів, почуття власної гідності; вчити виявляти, та засуджувати негідну поведінку, розпізнавати випадки порушення прав дитини; розвивати навички співпраці та взаємодопомоги; виховувати дисциплінованіст, толерантне ставлення до однолітків та людей старшого віку; виховувати повагу до законів України [4 ГІО 6.2]

Тип уроку: формування вмінь та навичок

Форма проведення: урок-діалог

Методи і прийоми:

  •   словесні: бесіда, розповідь, пояснення;
  •   практичні: метод вправ, робота в зошитах, робота в групах, робота з підручником, робота в парах;
  •   наочні: ілюстрація, демонстрація;

Інтерактивні методи і прийоми: вправа «Так чи Ні?», гра «Упізнай голосом?»

 

Здоров’язберігаючі технології: руханка

 

Міжпредметна інтеграція: українська мова, англійська мова, мистецтво

 

Обладнання: мультимедійна презентація,мультимедійна дошка.

 

Література:

1.Підручник Я досліджую світ (Бібік, Бондарчук) 3 клас(ст.108-110)

2.Робочий зошит Я досліджую світ (Бібік, Бондарчук) 3 клас(ст.  63  -  64  )

3.Типова освітня програма під керівництвом Р.Б. Шияна (Цикл І (1 – 4 класи))

4.Державний стандарт початкової освіти(ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 87)

 

Перебіг уроку

І. Вступна частина

1.Організаційний момент

-Доброго дня,  друзі!

-Мене звати Наталія Вадимівна і сьогоднішній урок  Я досліджую світ у вас проведу я!

1)Привітання

 Щоб урок минув не марно,

  Працювати треба гарно

  Друзі, гуртом посміхнемось

   До роботи всі візьмемось

2.Актуалізація опорних знань

-На минулому уроці ви вивчали характер та зовнішність людини

-Дітки, а що  ж таке характер?( Характер – це те, що визначає наше ставлення до інших і може виявлятися у таких рисах: доброта, чесність, хитрощі чи байдужість)

-Які риси характеру ви знаєте?

- Характер може виявлятися не тільки у ставленні до інших, але й у ставленні людини до справи: акуратність, самостійність, відповідальність.

 

3. Повідомлення теми та мети уроку

-Кожна людина, окрім характеру та зовнішності, має ще й права!

-Право – це система обов’язкових для всіх  правил поведінки, які встановлюються державою.

 -Ось ми і  зібрались сьогодні для того, щоб поговорити про ваші права. Адже дуже важливо вивчати і знати свої права. Всі права записані в «Конвенції ООН про права дитини» та Декларації прав дитини. Це дуже важливі документи.

 

Декларація - це просто

Оголошення всіх прав,

Є права й в дітей, звичайно,

Треба, щоб усяк їх знав.

Знайте, що усі ви рівні,

Від народження в правах,

І людина - змалку вільна,

Наче в небі синім птах.

І ніхто в усьому світі

Їх не сміє ображать.

 

-Друзі, сьогодні ми познайомимося з основними правами людини і темою нашого уроку буде «Я маю право на права. Від чого варто відмовитися, якщо запропонують»

ІІ. Основна частина

  1. Вивчення нового матеріалу (розповідь-бесіда)

-З першого дня свого життя ви знаходитесь під захистом держави

- Ви ходите в дитячий садок, потім у школу.

- Організацією Об'єднаних Націй (ООН) була прийнята Декларація прав дитини

-Декларація-це документ, у якому викладено важливі правила, обов'язкові для всіх людей.У ній перелічено умови, за яких усі діти Землі будуть щасливими.

-Діти, давайте ж познайомимося з основними правами дитини

-Першим є право  на отримання освіти. Усі діти мають право на освіту, навчатися в улюбленній школі. Ніхто не має  бути відокремленим від навчання

-Далі йде право на любов та турботу. Адже кожен з вас заслуговує на теплі обійми своєї матусі, лагідні слова бабусі чи корисні поради від дідуся!

      -Настипним є право на медичну допомогу. Кожен з вас має право на отримання медичної допомоги, при отримані травм чи захворювань. Держава повинна домагатися повного здійснення цього права.

-Право на відпочинок та дозвілля. У кожного  має бути вільний час, коли ви можете відпочити, зробити собі вихідний чи, просто, час щоб зайнятися улюбленою справою.

- Усі діти мають право на повноцінне харчування. Сюди входить належне харчування, житло, одяг. Батьки несуть повну відповідальність за забезпечення вашого комфортного життя.

- Жодна дитина не повинна бути жертвою насильства або війни. Це значає, що кожен з вас знаходиться під захистом Держави. Ніхто не має права вас кривдити та ображати.

- Особливу турботу приділяють  дітям-інвалідам. Кожна дитина-інвалід має право на особливий догляд, освіту та підготовку до повноцінного, гідного життя в умовах, які забезпечують їй максимальну самостійність та нормальну участь у житті суспільства.

-Жодна дитина не повинна бути скривдженою і зневаженою.  Ніхто з вас не може бути підданним тортурам, жорстокому поводженню та покаранню, незаконному арешту.

 

-Прав існує дуже багато та їхній перелік може постійно змінюватися

2.Вправа в learningapps

-А зараз я хочу перевірити те, як добре ви запом’ятали свої права

https://learningapps.org/display?v=pr7zakkd221

 

3.Робота з підручником

-Друзі, а зараз розгорніть ваші підручники на сторінці 108

-Розгляньте малюнки. Про які права в них йдеться?

-Доречі, внизу малюнків знаходяться підсказки

-Дітки, що зображено на першому малюнку?

-Так, там зображено засмучену дівчинку, яка займається справою яка їй не подобється, тут відображається порушення права на нескривдження і незневаження. Адже дівчинка не по власному бажанню займається цією справою

-А як ви гадаєте, чи мусить людина займатися роботою, яка їй не подобається?

-З одного боку-ні, адже  це не приносить ніякого задоволення від справи, а з іншого-так, адже потрібно зрозуміти, що не зажди ви будете робити тільки те, що вам подобається, а й будете виконувати роботу яке є необхідною та важливою, задля досягнення певної мети, цілі.

-А які ще права відображенні на інших малюнках?

     

3.Фізкультхвилинка

-Дітки, по вашим очам я бачу, що ви трішки втомилися, тож пропоную вам піднятися та трішки порухатися!

 

Фізкультхвилинка «Warm uр»

 

4.Творче завдання

-Друзі а зараз дістаньте свої олівчик, ми з вами трішки помалюємо

-Завдання першого ряду відобразити  малюнком право на освіту

-Завдання другого ряду відобразити право на харчування

-Завдання третього ряду відобразити право на відпочинок

-Тож нумо до роботи!

-На підготовку у вас 5 хвилини.(5хв.)

-Хто готовий?

(діти виходять по ряду, та показують свої робооти, потім сідають на місця)

-Буває, що друзі, знайомі або просто сторонні люди підбурюють тебе до чогось: взяти чуже, спробувати закурити, прогуляти школу...

Ти маєш зробити вибір: погодитись або сказати «ні», бо це зашкодить тобі і твоїм рідним.

Запам'ятай! Ти маєш право сказати «ні», не пояснюючи причини відмови. Крім слів, ще можна жестом, мімікою показати відмову від чогось. Способом заперечення є рух голови.

5.Вправа «Так чи Ні?»

-Від чого ж варто відмовитися коли запропонують?

-Я буду говорити твердження, якщо ви з ним погоджуєтеся то плескаєте в долоні, якщо ви вважаєте що так вчиняти не можна, то тупаєте ніжками

1) Стояти на варті, поки інші крадуть?

2) Зіпсувати бібліотечну книжку?

3) Зробити напис на стіні?

4) Повернути загублений гаманець?

5) Галасувати під вікнами?

-За кажен поганий вчинок людина мусить понести покарання, відповідно до тяжкості злочину.

-Порушення-це дії, що порушують права інших людей або держави

-За скоєне завжди потрібно віповідати перед закон. Пам’ятайте це!

 

  1. Робота в зошитах

-Розгорніть зошити з «Я досліджую світ» на ст.63. Виконуємо завдання № 2

-З’єднайте відповідні поняття

-Що у вас одержалося?

 (Правила написання префіксів-Граматичні правила.

Правила поведінки за обіднім столом-правила етикету.

Правила переходу вулиці-правила дорожнього руху.

Правила життя в суспільстві чи країні-державні закони.

Правила користування електроприладами-інструкція)

 

-Розгорніть зошит на 64 ст.Виконуємо завдання №4

-З’єднайте стрілочкою поняття та їх значення

         (Право-це інтереси людини, що забезпечуються законом

Правопорушення- порушення норм поведінки, установлених законом, що завдає   шкоди іншим людям або державі

Покарання-передбачений законом засіб впливу на людину, яка скоїла злочин)

C:\Users\admin\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\изображение_viber_2021-02-24_18-40-14.jpg

 

-Що у вас одержалося?

 

ІІІ. Заключна частина

-Дітки, зараз послухайте один випадок з життя Кирила

-Слухайте уважно, бо потім вам потрібно буде дати відповідь на декілька запитань

-Що вчинив хлопчик ?

-Які права порушив Кирил?

-Яке покарання понесла сім’я Кирила?

-Адже ваші батьки несуть за вас повну відповідальність до вашого повноліття

 

2.Гра «Упізнай за голосом»

-А зараз ми з вами пограємо у гру, яка має назву «Упізнай за голосом»

-Першй ряд-це перша команда, другий-друга, третій-третя

-Каманди обирають ведучого який виходить та стає задом до своєї команди, інші учасники команди по черзі називають його ім’я. Завдання ведучого впізнати, хто з однокласників його покликав

-Голос людини несе інформацію про того, хто говорить: хлопчик чи дівчинка, вік, вага, стан здоров’я, де проживає, окремі риси характеру.

-Тож будьте уважними розмовляючи по телефону з незнайомими вам людьми.

3.Рефлексія

-Дітки, з якою темою ми сьгодні ознайомилися?

-Які права дитини ви запам’ятали?

-Чи можна порушувати права?

-Що таке правопорушення?

-Добре ви запам’ятали свої права.  Але бувають випадки, коли дуже права дітей порушується. Тому, щоб бути щасливими,  ви маєте запам’ятати: коли вони порушуються,  вміти звернутися за допомогою до батьків, рідних, учителів, служб безпеки життя людини.

 

Пам'ятайте про права

Все це — не пусті слова

Це все записано в закона

В Конституції у нас

Бо держава Україна                                                                  

Завжди піклується про вас.

4.Домашнє завдання

-А вашим домашнім завданням буде:

-намалювати малюнок на тему «Я людина і маю право на право»

-довиконути завданя в зошиті під номером №1 на сторінці 63, та №3 на сторінці 64

 

5.Самооцінювання

-На партах, у вас є фішки різних кольорів

-Підійміть зелену, якщо ви важаєте що вам на уроці було легко працювати

-Підійміть жовту  фішечку– якщо у вас виникали незначні помилки

-Червону – вам було складно працювати, ви припускалися помилок

-Урок завершено, допобачення!

 

 

 

1

 

docx
Додано
4 березня 2021
Переглядів
6464
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку