Розробка уроку з геометрії для учнів 7 класу з використанням інтерактивної дошки SMART Board - "Види трикутників".
Урок формування нових знань.
Компетенції на уроці: Логічні, комунікативні, особистісні, соціальні, саморозвиток та самоосвіта, здоров'язберігаючі.
Цілі:
1) сформувати вміння кваліфікувати трикутники за сторонами та кутами; 2) домогтися засвоєння визначення елементів трикутника; 3) сформувати вміння конструювання; 4) розвивати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати і робити висновки, виступати перед аудиторією; 5) розвивати інтелектуальні, творчі, практичні здібності та активізувати інтерес до математики.
Запорізька загальноосвітня школа № 51
Урок
за темою «Види трикутників»
7-й клас
/алгебра/
Горчакова Олена Михайлівна,
вчитель математики та інформатики
Урок математики за темою «Види трикутників». 7-й клас
Тип уроку: Урок вивчення нового матеріалу.
Тривалість: 1 урок.
Цілі уроку: Формувати знання, уміння і навички з теми «Види трикутників»
Завдання уроку:
Формувати основні компетенції - навчальна, комунікативна, особистісна, інформаційна. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати і робити висновки, виступати перед аудиторією. Розвивати інтелектуальні, творчі, дослідницькі здібності, активізувати інтерес до математики.
Структура уроку:
ОБЛАДНАННЯ:
Технічне оснащення: Інтерактивна дошка - SMART Board, комп'ютер, проектор, екран, багатофункціональний пристрій - сканер, принтер, копір і цифрова відеокамера.
Програмне забезпечення: програма SMART Notebook для інтерактивної дошки SMART Board.
Матеріали на друкованій основі:роздаткові матеріали (слайди № 5, № 6, № 8, № 9).
Інші приналежності: робочі зошити, індивідуальні набори учнівських косинців і транспортирів, транспортир і косинці демонстраційні, для вчителя.
Хід уроку
№ |
Зміст слайда |
Етапи роботи |
Форми і методи роботи, способи контролю |
1 |
|
Організаційний. Етап мотивації і цілепокладання. Учитель повідомляє тему уроку, а учні формулюють цілі і завдання уроку. |
Робота усно. Учитель на сл. № 1 переміщує фігури та інструменти, які будуть використані на уроці. У зошиті записати тему уроку. |
2 |
|
Класифікація по кутах. Учні формулюють визначення гострокутного, тупокутного, прямокутного трикутників.
|
Фронтальна робота з класом. Учень на дошці переміщує слова до трикутникам. У зошиті записати види трикутників по кутах. |
3 |
|
Класифікація по сторонах. Учні формулюють визначення різнобічного, рівнобедреного, рівностороннього трикутників. |
Фронтальна робота з класом. Учень на дошці переміщує слова до трикутникам. У зошиті записати види трикутників по сторонах. |
4 |
|
Формування нових знань. Дається визначення рівнобедреного трикутника, обговорюються його елементи і властивості, аналогічно для прямокутного трикутника. Учень на дошці переміщує слова до елементів трикутника. |
Робота з класом. У зошиті накреслити трикутник, позначити його, виписати підставу й бічні сторони. Потім накреслити прямокутний трикутник, позначити його, виписати катети і гіпотенузу. Робота в парах. Взаємоперевірка. |
5 |
|
Перевірочна робота. 1. Виписати всі рівнобедрені трикутники та їх елементи 2. Виписати всі прямокутні трикутники та їх елементи
|
Два учні працюють біля дошки - маркером, решта - з роздатковим матеріалом. Самоконтроль. Перевірка. |
6 |
|
Застосування нових знань. Учням пропонується заповнити таблицю. Чи всі клітини вдалося заповнити? Зробити висновок. |
Один учень працює біля дошки, переміщаючи трикутники, інші учні працюють з роздатковим матеріалом - вписують відповідні номери трикутників в таблицю. |
7 |
|
Конструювання. Дано вісім трикутників - чотири трикутника з кутами 20 і 70 градусів, два трикутника з кутами 45 і 45 градусів, два трикутника з кутами 30 і 60 градусів. Переміщуючи дані фігури, скласти трикутники - рівносторонній; рівнобедрений тупокутний; рівнобедрений прямокутний; рівнобедрений гострокутний. |
Учні, переміщаючи трикутники, конструюють на дошці, інші з моделями на місцях. Самоконтроль. Перевірка. |
|
|
Динамічна пауза. Покажіть руками розгорнутий кут, прямий кут, тупий кут, гострий кут, кути 45 і 135 градусів |
Демонстрація відео https://www.youtube.com/watch?v=HFMS4Lkdbf4
|
|
Модель демонстраційного транспортира |
Повідомлення вчителя. Транспортир - інструмент для вимірювання та побудови кутів. У перекладі з латинської мови це слово означає переміщати, переносити. Нам знайоме слово «транспортир», яку ми вживаємо як раз в цьому сенсі. Спочатку транспортир використовувався як інструмент, за допомогою якого можна було «переносити» кут з одного місця на інше. |
Фронтальна робота з класом. Ознайомити учнів з пристроєм - транспортир. (зовнішня, внутрішня шкала, центр, початок відліку, одиниці виміру). У зошиті записати - транспортир - інструмент для вимірювання та побудови кутів. |
8 |
|
Практична робота. Побудовані три трикутника - гострокутний, прямокутний і тупокутний. Для кожного трикутника виміряти кути і знайти їх суму. Зробити висновок. |
Один учень вимірює кути на дошці електронним транспортиром. Решта з роздатковим матеріалом. Самоконтроль. Перевірка. |
9 |
|
Пиши грамотно. В геометричні терміни, використовувані на уроці вписати пропущені букви. Відкрити «шторку» і перевірити правильність написання. |
Один учень працює електронним маркером біля дошки. Решта з роздатковим матеріалом. Самоконтроль. |
|
|
Домашнє завдання. Підручник п.______ № ________________ |
Робота із щоденником. |
10 |
|
Продовжити фразу. Підвести підсумок уроку. Завершення уроку. |
Учні, переміщують слова - дізнався, здивувався, навчився, задумався, повторив, запам'ятав, і усно завершують фразу. |
11 |
|
Учитель на слайді № 11 пише маркером – Дякую за урок! |
Учень вмикає інтерактив. |
Страница 1
Горчакова Олена Михайлівна