Розробка уроку з інформатики для 10 класу на тему: "Текстовий процесор Microsoft Word" (контрольна робота)
Навчальна:
- перевірити знання учнів з навчального матеріалу;
Розвивальна:
- розвивати інтерес до предмета;
- стимулювати логічне мислення, творчі здібності і пізнавальну активність;
- сприяти профорієнтації;
Виховна:
- формування особливої відповідальності за власний результат та результат групи;
- формування емоційно-позитивного напряму на практичну діяльність;
- сприяти відповідальному ставленню до своїх обов'язків
Тема. Текстовий процесор Microsoft Word
Мета.
Навчальна:
- перевірити знання учнів з навчального матеріалу;
Розвивальна:
- розвивати інтерес до предмета;
- стимулювати логічне мислення, творчі здібності і пізнавальну активність;
- сприяти профорієнтації;
Виховна:
- формування особливої відповідальності за власний результат та результат групи;
- формування емоційно-позитивного напряму на практичну діяльність;
- сприяти відповідальному ставленню до своїх обов'язків
Апаратне, програмне та методичне забезпечення:
- комп'ютерний клас;
- мультимедійне обладнання класу;
- локальна мережа класу;
- картки із завданнями
Тип уроку: контроль знань
План уроку:
І. Організація класу до заняття.
II. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення завдань уроку.
III. Виконання контрольної роботи
ІV. Підсумок уроку.
V. Повідомлення домашнього завдання.
Хід уроку:
І. Організація класу до заняття
1. Привітання вчителя.
2. Перевірка, чи всі присутні на уроці.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення завдань уроку.
III. Виконання контрольної роботи
Клас _______________ |
Прізвище та ім'я ___________________________________ |
||||||||
Контрольна робота |
|||||||||
І |
Виберіть одну правильну відповідь, вставивши в клітинку прапорець |
||||||||
1 |
Що таке текстовий процесор? |
||||||||
|
|
а) це могутні текстові редактори з розширеними можливостями |
|||||||
|
|
щодо опрацювання текстових документів |
|||||||
|
|
б) комп'ютерна програма призначена для створення графічних зображень |
|||||||
|
|
в) це текстові редактори призначені лише для створення текстів |
|||||||
2 |
Що таке форматування? |
||||||||
|
|
а) це внесення змін, виправлень та доповнень |
|||||||
|
|
б) це змінювання зовнішнього вигляду тексту |
|||||||
|
|
в)це створення таблиць різними способами |
|||||||
3 |
Щоб виконати перевірку правопису потрібно виконати наступні дії: |
||||||||
|
|
а) "Рецензирование" - "Правописание" |
|||||||
|
|
б) "Рецензирование" - "Исправления" |
|||||||
|
|
в) "Рецензирование" - "Тезаурус" |
|||||||
|
|
||||||||
|
|
||||||||
4 |
Як створити нумерований або маркований список? |
||||||||
|
|
а) вибрати вкладку Вставка та натиснути кнопку Нумерация |
|||||||
|
|
б) вибрати вкладку Вид та натиснути кнопку Нумерация |
|||||||
|
|
в) вибрати вкладку Главная та натиснути кнопку Нумерация |
|||||||
ІІ |
Виберіть декілька правильних відповідей, вставивши в клітинку прапорець |
||||||||
5 |
Які є типи списків? |
||||||||
|
|
а) марковані |
|
|
|||||
|
|
б) порівневі |
|
|
|||||
|
|
г) нумеровані |
|
|
|||||
|
|
д) багаторівневі |
|
|
|||||
6 |
Які є види режимів перегляду документа? |
||||||||
|
|
а) розмітка вікна та структура |
|
||||||
|
|
б)розмітка сторінки та структура |
|||||||
|
|
в)читання |
|
|
|||||
|
|
г) читання та попередній друк |
|||||||
|
|
д) веб-документ та чорновик |
|
||||||
7 |
Які є способи створення таблиці? |
||||||||
|
|
а) вставити таблицю простої структури |
|||||||
|
|
б)вставити таблицю з колекції шаблонів |
|||||||
|
|
в) вставити таблицю із колекції форм |
|||||||
|
|
г)накреслити таблицю довільної структури |
|||||||
|
|
д) вставити таблицю Excel |
|
||||||
8 |
Виберіть правильні вимоги до оформлення службових документів ? |
||||||||
|
|
а) оформляються на папері формату А4, А5 іноді А3, А6 |
|||||||
|
|
б)розміри полів складають: ліве 30мм, праве - 10мм, верхнє і нижнє - по 20мм |
|||||||
|
|
в) розміри полів складають: ліве 20мм, праве - 10мм, верхнє і нижнє - по 30мм |
|||||||
|
|
г) міжрядковий інтервал 1 або 2 рядка; відступ першого рядка абзацу - 1,5 см |
|||||||
|
|
д) міжрядковий інтервал 1 або1,5 рядка; відступ першого рядка абзацу - 1,25 см |
|||||||
ІІІ |
Дайте відповідь на запитання |
||||||||
9 |
Запишіть алгоритм для першого збереження документа |
||||||||
10 |
Запишіть призначення клавіш під час роботи в текстовому процесорі Delete, Backspace, Ctrl+ Delete, Ctrl+ Backspace |
||||||||
11 |
Запишіть алгоритм копіювання фрагмента тексту з використанням буфера обміну |
||||||||
12 |
Запишіть алгоритм видалення стовпця в таблиці |
||||||||
13 |
Запишіть алгоритм встановлення об'єкту WordArt |
||||||||
14 |
Запишіть алгоритм встановлення фігури (наприклад прямокутника) |
||||||||
15 |
Запишіть алгоритм створення формули |
||||||||
ІV Підсумок уроку.
V Повідомлення домашнього завдання.
Повторити вивчений матеріал