розробка уроку з історії 6 клас на тему: " Лічба часу в історії стародавнього світу"

Про матеріал
Розробка уроку історії 6 клас на тему " Лічба часу в історії стародавнього світу" за підручником П. Мороз
Перегляд файлу

6 клас

Дата: 6-А - _______  6-Б ________

Тема: Вступ до історії стародавнього світу

Мета:

навчальна – сформувати уявлення про відлік часу в історії стародавнього світу; розглянути що означає «наша ера»; як відбувається лічба років; як визначається століття і тисячоліття; ознайомити з термінами та поняттями: «ера»;

розвивальна – удосконалювати вміння працювати з підручником, його методичним апаратом, вільно орієнтуватися у структурних елементах підручника, читати, коментувати текст підручника, відповідати на запитання; на основі отриманих фактів, складати схеми; формувати вміння аналізувати історичні події та факти; розкривати зміст історичних понять;

виховна – виховувати толерантність, пошану до історії різних народів, бережне ставлення до пам’яток культури та історії.

Очікувані результати. Учні повинні:

  • Пояснювати та доречно вживати поняття «ера», «до н.е.», «до Р.Х.», «наша ера», «від Р.Х».
  • Визначати послідовність та тривалість історичних подій; рахувати роки в історії з переходом через еру
  • Встановлювати співвідношення «рік-століття-тисячоліття»
  • Висловлювати міркування про значення лічби часу в історії стародавнього світу.
  • Тип уроку: урок формування умінь і навичок.
  • Навчально-методичне забезпечення:
  • Основні поняття і терміни:
  • «ерою» - (літочтслення), називається лічба (відлік) років від певної події
  • ХІД УРОКУ
  •  

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

  • Любі друзі! Сьогодні ми продовжимо з вами вивчати історію стародавнього світу.

          ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

Прийом «Евристична бесіда»:

  1. Яка роль часу в історії?
  2. Чому важливо знати послідовність подій в історії?

ІІІ. СПРИЙНЯТТЯ І УСВІДОМЛЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ:

  1. Що таке відлік часу в історії?

Визначати історію без дат неможливо. Тому для істориків важливо не лише дізнатися про саму історичну подію, а й визначати її дату та тривалість.  Утім, для того, щоб орієнтуватися в часі, потрібна його точка відліку – ера.

Щоб вести відлік часу, люди домовлялись, який рік вважати першим. Найчастіше народи в давнину вели відлік часу від якоїсь визначної події в їхньому житті. Кожен народ відлік часу мав різний, вівся по-різному, а це було незручно.

  1. Що означає «наша ера»?Близько 2000 років тому виникла християнська релігія. Згодом народи, які сповідували християнство, стали вести відлік часу від Різдва Христового - моменту, коли народився Ісус Христос. Так почалась християнська ера, яку почали називати – нашою ерою

Але люди жили і творили і до народження Ісуса Христа. Усе, що сталося до цієї події, називається подіями до нашої ери.

Завдання:

Визначте, які роки відносяться до нашої ери, а які нашій ері.

234 р, 343 р. до н.е., 456 р. до н.е., 566р., 1887 р. до н.е., 2001 р.

Одним з основних вимірників історичного часу є рік. Аби простіше рахувати великі проміжки часу, кожні 100 років вважають одним століттям, або віком. Тисячу років – це тисячоліття.

Запамятайте!  Нульового року в історії немає.

  1. Як визначити століття та тисячоліття?

Історія людства охоплює величезний проміжок часу – від моменту виникнення людини до сьогодення. Тому, вивчаючи історію, вам треба навчитися визначати століття та тисячоліття, коли відбулася подія.

Зверніть увагу!!!

Перше ст. н. е. розпочинається 1 січня 1 року, а закінчується 31 грудня 100 року.

Тисячоліття – це 1000 років, або 10 ст.

Перше тисячоліття н.е. розпочалось 1 р. н.е. і тривало до 1000.

До першого тисячоліття належать – І – Х ст.

До другого тисячоліття – ХІ – ХХ ст.

Третє тисячоліття розпочалось у 2001 році.

  1. Підготовка до практичної роботи:

Виконати завдання  в зошиті стор.  9-10.

ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО НА УРОЦІ.

  1. Що таке ера?
  2. Яким роком розпочинається століття)
  3. Яким роком закінчується століття)
  4. Скільки років має тисячоліття?
  5. В якому тисячолітті ми з вами живемо?

V.ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ.

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.

  1. Опрацювати параграф 2
  2. Закінчити завдання в зошиті сторінки 9-10, підготуватись до практичної роботи.

 

 

docx
До підручника
Всесвітня історія. Історія України 6 клас (Пометун О.І., Мороз П.В., Малієнко Ю.Б.)
Додано
8 квітня 2020
Переглядів
4007
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку