Тема: Знаходження невідомого доданка.
(до підручника Н. Листопад 3 клас)
Мета: закріпити знання учнів про компетентності дії додавання, формувати вміння знаходити невідомий доданок,учити працювати з годинником,удосконалювати вміння розв'язувати задачі, виховувати старанність, стимулювати інтерес до математики.
Обладнання : роздатковий матеріал,лего.
Тип уроку: комбінований
Освітні галузі: математична
Хід уроку
І.Вступна частина
1.Організація класу
Ось дзвінок сигнал подав-
До роботи час настав.
Тож і ми часу не гаймо.
Урок свій розпочинаймо!
2. Перевірка домашнього завдання(с.6 №17.18)
- Прочитайте лише відповіді прикладів; (діти по черзі зачитують відповіді на приклади , та перевіряють чи всі виконали вірно)
-Поясніть як розв'язали задачу? ( один учень розповідає зміст задачі та пояснює її виконання)
3.Усний рахунок
Гра «Будівельник»
На дошці – будиночки,але вони без вікон. Обчисліть вирази у «віконцях» і вставте у відповідний «будиночок»
4. Каліграфічна хвилинка
- Не забуваємо дітки про каліграфічне написання цифр.
Давайте виконаємо каліграфічну хвилинку,та напишемо всі круглі числа першої сотні від найбільшого числа до найменшого.
ІІ Основна частина
1.Формування обчислювальних навичок.(с. 6 №19)
Гра «Хто швидше?»
2. Закріплення знань про компоненти дії додавання.(с. 6 №20)
- Як називаються числа при додаванні? (відповіді дітей)
- Як знайти невідомий доданок?
- Усно обчисліть та назвіть пропущені числа.
3. Формування вмінь розв’язувати задачу.
1)Завдання №21 с.6
Скільки жовтих яблук?
Скільки зелених?
Що запитується в задачі?
Фізкультхвилинка
Всі ми вправно працювали
І писали й рахували,
Та прийшов час відпочинку
Розпочнемо фізкультхвилинку. ( Руханка « Пес Патрон»)
2) Виконання завдання №22(с.7) ( робота над задачею)
- Щоб задачу розвязати ,потрібно її уважно прочитати. ( діти читають задачу)
Скільки дітей у класі?
Скільки з них хлопчиків?
Що запитується в задачі?
3)Творча робота над задачею с.7№23
Складіть задачу про транспорт,у якій треба знайти невідомий доданок.
4.Удосконалення вмінь розв’язувати рівності с.7 № 24
Назвіть числа,пропущені у рівностях.
5.Удосконалення вміння працювати з годинником.
1)Вправа «Знайди і виправ»
- на годиннику 15.00
- на годиннику 9.15
- на годиннику 8.45
- на годиннику13.30
2) Виконання завдання №25 с.7
Визначте котру годину показує кожен годинник.
ІІІ Заключна частина
С.7 №26,27
2. Підсумок уроку. Рефлексія.
1) Вправа «Незакінчене речення»
- сьогодні я дізнався..
- я повторив…
- мені було складно…
- тепер я зможу…