Розробка уроку з математики для першого класу за оновленою програмою з використанням підручника Рівкінд на тему "Збільшення (зменшення числа на кілька одиниць"
-2016 р.-
Мета. Формувати обчислювальні навички в межах вивчених виразів. Розкрити зміст понять «збільшити (зменшити) на..». Вчити складати і розв”язувати задачі на збільшення і зменшення чисел на кілька одиниць. Розвивати кмітливість та обчислювальні навички учнів. Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.
Обладнання. Зображення Колобка, геометричний матеріал, презентація до теми.
Хід уроку.
Привітання гостей.
Ознайомлення з девізом уроку.
Вправно ми рахуємо, швидко ми міркуємо,
Акуратно пишем всі, нам знання потрібні всім.
А) Усний рахунок.
Спекла бабуня Колобка і поклала на вікно. Аж тут налетів Вітер і завертівся навколо. «Чому ти тут розсівся, круглобокий?Ану ходім швидше знання здобувати!»
Дидактична гра «Посади ліс»
Покотився Колобок лісом і одночасно компоненти дії додавання і віднімання повторює.
Б) Математичний диктант
На скільки 5 більше від 4?
На скільки 2 менше, ніж 4?
8-5
3+1
Наступне число до 4
3+3
9-2
Число, яке стоїть перед 9
Записати число, яке більше від 8 і менше від 10
Записати число на 1 більше від 9
Прочитайте записані числа . Це натуральний ряд чисел.
В) Дидактична гра «Задумане число»
Користуйтеся записаним числовим рядом.
Я задумала число. Воно на 1 більше, ніж 5.
На 1 менше, ніж 8.
Я задумала 2 числа. Якщо їх додати, то одержимо 8.
Я задумала 2 числа, якщо їх відняти, буде 3.
Б) Каліграфічна хвилинка.
6.
Це одноцифрове число.
Складається з …
Менше за… Більше за….
Наступне до… попереднє до… Пропишіть рядочок цифри 6.
В) Встановлення пропущених знаків.
Зайченята-стрибунята хочуть з вами, дітки, гратись.
У ці приклади на дошці стрибунята сіли.
Подивіться, які знаки собою прикрили.
А)Робота з лічильним матеріалом.
Викладіть у верхньому рядку 3 яблука.
Внизу на 1 більше.
Що це означає? Скільки яблук одержали? Яку дію виконали?
3+1=4
Викладіть у верхньому рядку 4 предмети.
Внизу – на 1 менше.
Що ви зробите? Менше чи більше стало? Чому? 4-1=3
Б) Робота з підручником ст. 58, завдання 1
Фізкультхвилинка
4. Закріплення вивченого матеріалу.
А) Ілюстрування задачі 2 , с. 58
Б) Задача 4 на с. 29 у зошиті з друкованою основою.
В)Дидактична гра «Рибалочки»
Г) Віршовані задачі.
На лужку пасуться гуси, їх пасе мала Маруся.
5 гусей вже біля броду, 3 вже зайшли у воду.
Ми попросимо дітей полічити всіх гусей.
Мчить на санчатах 5 малят.
4 дівчата. Скільки хлоп”ят?
Д) Дидактична гра « Тік-так, це так!»
Я вважаю, що 9-3=7
Я думаю, що чотирикутник має 4 сторони, 3 вершини і 2 кути.
Я впевнена, що числа при додаванні називаються перший доданок, другий доданок, сума.
Я стверджую, що у 2 зайців разом 5 вух.
Г) геометричний матеріал.
5. Підсумок уроку.